Beckhams oogsten scepsis 'ZeeuwseSharapoya'wint Erben Wennemars is de Zeeuws-Vlaamse strijd 'Assistenten FC Utrecht negatief en arrogant' 34 Dinsdag 23 december 2008 PZC Margot Martens verslaat rivale Mandy Wolfert in ranglijsttoernooi Goes. door Sven Bakker GOES - „Kijk dan, zoals ze loopt, ze aan haar snaren zit en d'r haar goed doet, net Maria Sharapova", zegt Frank Clausing terwijl hij bij het ranglijsttoernooi naar de partij van Margot Martens zit tè kijken. „Kijk dan, kijk dan", zegt de We- meldinger nog een keer. „Zie je dat niet? Zelfde jurkje ook nog, van Nike. En zo met d'r gezicht naar beneden lopen." Clausing zit rustig aan zijn bakje koffie terwijl hij wacht tot baan klaar is. Daar druipt bij de strijd tussen de Zeeuws-Vlaamsen Margot Mar tens en Mandy Wolfert de haat en nijd van de gezichten af „Ik was t de hele wedstrijd zo ontzettend ge spannen omdat ik tegen Mandy moest spelen", zei Martens, nadat ze na drie lange sets (6-t 6-7 6-4) als winnares de baan afgestapt was. „En nog steeds joh, ik sta nog steeds te trillen", aldus de 18-jarige speelster uit Koewacht. Leeftijdgenote Wolfert uit Sluiskil, die haar verlies in de eerste ronde van het NRT sportief opvatte, zei dat er in het verleden weieens één en ander is voorgevallen. „Dat is al een aantal jaar geleden hoor, in de Arbitragecommissie KNVB beraadt zich over positiekeeperstrainer. ZEIST - Een negatieve, arrogante houding, geroddel en het versprei den van geruchten. Dat verweet de leiding van FC Utrecht de vier assistent-coaches die eind oktober op non-actief werden gezet. De advocaat van de club somde dit rijtje gisteren in Zeist op tij dens een zitting van de arbitrage.- commissie van de KNVB. Die moet bepalen of keeperstrainer Maarten Arts kan terugkeren bij de club. De andere drie assistenten hebben inmiddels een overeen- jeugd. Op twee jeugdtoernooien achter elkaar was er wat geruzie tussen ons. Het is nooit meer goed gekomen." De wedstrijd had ook na twee sets afgelopen kunnen zijn, maar de twee matchpoints die Martens kreeg waren niet aan haar besteed. In de derde set her pakte ze zich. In de tweede ronde speelt Martens tegen Suzanne van tiartingsveldt, de titelfavoriete in Goes. Terwijl Martens en Wolfert nog napufien van hun harde klappen van de baseline, slokte Frank Clau sing zijn koffie gehaast op. Om ver volgens in een Zeeuwse confronta tie eenvoudig af te rekenen met Middelburger Sjoerd Huis in 't Veld: 6-2 6-2. Voor Mart Flikweert uit Breskens zit het NRT ook er ook al in de eer ste ronde op. Hij verloor met 3-6 0-6 van Matthew Pierot, het neefje van Raemon Sluiter. Verder werd Thijs Willemsen (Biggekerke) met 2-6 4-6 uit het toernooi geslagen door Lennert van der Linden en verloor Bram de Nijs (Middel burg) met 3-6 4-6 vatl Ivo Noorlan- der. In het vrouwentoernooi was de t7-jarige Frederique van de Vel de (Kapelle) niet opgewassen te gen Vroni van Berlo (1-6 6-7). Step hanie Pauwels uit Vlissingen kon het niet bolwerken tegen Janneke Wikkerink (1-6 2-6). komst met FC Utrecht bereikt over ontbinding van hun contract. Volgens FC Utrecht heeft de club leiding geen vertrouwen meer in Arts. Arts ziet geen probleem om terug te keren. Hij zegt zich niet te herkennen in de omschrijving die Utrecht geeft aan het gedrag van de vier. Volgens de keeperstrainer is hij bovendien nooit aangespro ken op zijn gedrag. Voorzitter jan-Willem van Dop weersprak dat gisteren. „We hebben het in meerdere gesprekken verteld." De arbitragecommissie gaat zich beraden op een vonnis, dat bin dend is. De commissie doet uiter lijk in de eerste week van januari uitspraak. Nu een competitiedier, vroeger was hij zelfs bang voor wedstrijden. door Maarten van Helvoirt HEERENVEEN - Je kunt hem gerust de patron van het schaatsen noe men, Erben Wennemars. Liggend op een sofa in de lobby van een Heerenveens hotel - De Heidehof, vaste uitvalsbasis van de TVM-ploeg - debiteert hij aan de vooravond van het NK allround over zijn plek in de ploegenachter- volging, zondigen in het verkeer en veertig andere Wennemarsen. En liever niet over doping, maar dat moet ook even. Jij bent een beetje de Paolo Bettini van het schaatsen. Een campionissi- mo, charismatisch, een van de nes tors van het peloton. Als jij wat zegt, wordt er naar je geluisterd. „Dat hoop ik dan maar. Ik heb nog met Johann Olav Koss geschaatst. Nou, dan ben je oud hoor. De lich ting van nu denkt dat het maar heel normaal is dat ze in een dikke auto rijden en zo goed verdienen. Dan wijs ik ze er op dat ik heel an dere tijden heb gekend. Die verge lijking met Bettini vind ik trou wens wel mooi om te horen. Ik zou ook niet weten wie anders die 'leider' zou zijn, nu Rintje Ritsma is gestopt. Jan Bos misschien, maar die treedt niet zo op de voor grond. Zoveel persoonlijkheden zijn er eigenlijk niet in het schaat sen." Waarom zit je eigenlijk niet in de at- letencommissie. Dan heb je pas echt zeggenschap? „Daar zit ik expres niet in, want dan zou het zo hommeles zijn. Ik bemoei me namelijk overal mee en ik heb een uitgesproken me ning. Die kan ik dan maar beter op de achtergrond ventileren. Ik heb er trouwens ook geen tijd voor, want ik heb ook nog een ge zin waar ik alle aandacht aan wil schenken. De meeste andere schaatsers hebben dat niet. Die wo nen lekker in Heerenveen en kun nen honderd procent met het schaatsen bezig zijn. We gaan in ja nuari verhuizen naar Dalfsen, te rug naar mijn roots. Er moet nog wel wat geklust worden, maar daar moeten we maar de tijd voor nemen. Je moet geen stress krijgen van tijd. Overigens ga ik zelf geen hamer of zo vasthouden, hoor. Dat gaat niet goed. Omdat ik een dagje ouder word, moet ik ook goed op m'n rust letten. Zeker om dat ik kies voor het sprinten én het allrounden. Als ik me plaats voor de grote toernooien, dan rijd ik vanaf nu alles. Dat zou geweldig zijn." Maar is het ook reëel dat je de ko mende vier weekenden aan de bak mag? „Het NK allround is komend week einde in Heerenveen en die baan ligt me gewoon. Het EK is ook in Thialf; dat wordt fantastisch, dus daar wil ik bij zijn. Het WK sprint zal een moeilijk verhaal worden - ik merk dat ik steeds verder van de 500 meter geraak - maar ik ga des ondanks proberen me bij het NK te plaatsen. Niet geschoten is altijd mis. Voor mij is schaatsen wedstrij den rijden. En ik weet dat het in Nederland geen vanzelfsprekend- 'Als ik een sudoku maak, leg ik er het liefst een stopwatch naast' heid is. Vorig jaar reed ik in Salt La ke een wereldrecord op de 1500 meter en aan het eind van het sei zoen mocht ik bij het WK afstan den aan geen enkel onderdeel mee doen, behalve de ploegenachtervol- ging-" Waarom ben jij eigenlijk rechtstreeks toegelaten tot het NK allround, ter wijl anderen zich via de Eindhoven Cüp hebben moeten plaatsen? „Omdat ik vorig jaar reserve was bij het WK allround. Ik zou het ook belachelijk vinden als ik me eerst nog zou moeten kwalifice ren, want ik weet zeker dat ik in de top tien eindig. Vroeger wezen ze iemand gewoon aan op basis van zijn kwaliteiten, maar tegen woordig heeft kennelijk iedereen rechten." Als je het tot de Olympische Spelen van Vancouver volhoudt, heb je je he le carrière tot de wereldtop behoord. Dat kunnen er niet veel zeggen - ook Rintje Ritsma bijvoorbeeld niet. „Daar ben ik ook trots op. Natuur lijk heb ik ook wat mindere jaren gekend, maar vanaf 1997, 1998 heb ik altijd in de top gezeten. Ik ben bijvoorbeeld twee keer wereldkam pioen sprint geweest, maar wat me minstens zoveel waard is, is dat ik negen keer heb meegedaan en nooit lager dan de zesde plek ben geëindigd." In die tien, elf jaar zijn de tijden flink veranderd. Letterlijk. Op de 500 meter is de 34-secondengrens in zicht, op de 1500 meter komt de 1.41 eraan en op de 5 kilometer gaan we onder de zes minuten komen. Komt misschien ook wel doordat schaatsen mondiaal zo'n kleine spott is. Eén nieuwe topper of een nieuwe uitvin ding kan al zoveel verschil maken. De overstap van David Beckham naar AC Milan is in de eerste plaats een commerciële happening die weinig met voetbal te maken heeft. foto Alberto Pellaschiar Nieuwe ploeggenoot Gattuso noemt komst Engelsman 'maf spul'. door Eelco van der Lindeh ROME - Italië en het énorm met zichzelf worstelende AC Milan hebben sinds dit weekeinde weer iets om over te praten. 'Divino Da vid' (Goddelijke David) en ex-Spi- ce Girl Victoria vlogen zaterdag naar Milaan met een jet va'n pre mier en Milan-eigenaar Silvio Ber lusconi, verplaatsten zich in vijf li mousines naar het duurste hotel van de stad, waarna 's avonds in een live uitgezonden persconferen tie de Italianen kennis konden ma ken met de man die negen weken AC Milan zal versterken. 'II pret a jouer' isln Italië aangeko men, schreef een Italiaanse journa list, waarmee hij fraai de essentie aangaf van de komst van de 33-jari- ge middenvelder en zijn Posh, die toevallig op het punt staat het ge zicht te worden van Armani's eer ste ondergoedlijn voor dames. Een in de eerste plaats commerciële happening dus, die niets met voet bal te maken heeft. Is er een tweede plaats? David zelf, zoals altijd vriendelijk en beschei den, zei nadat hij was gestruikeld over de enige Italiaanse zin die hij had ingestudeerd, altijd van Milan te hebben gedroomd. „Mijn doel is hard te trainen en een plek te vero veren in Milan èn het nationale elf tal van Engeland, zodat ik straks kan meedoen aan de WK." Beckham heeft zijn Zuid-Afrikaan se droom en weet dat hij nooit wordt geselecteerd door de Engel se bondscoach (èn voormalig Mi lan-trainer) Fabio Capello als hij blijft spelen voor het Amerikaanse LA Galaxy. Maar twee maanden Milan lijkt veel te weinig. De over stap wordt dan ook niet echt begre pen door de spelersgroep, waar van de spijkerharde en ongepolijs te middenvelder Gennaro Gattuso zich het meest kritisch uitliet. „Maf spul, de komst van Beckham, waarom blijft hij niet het hele Voor negen weken treedt David Beckham in dienst bij AC Milan. Volgens de Engelsman staat zijn overstap in het teken van het WK in 2010. KBKR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 36