'Met kip kun je heel veel kanten op' Razzmatazz sluit jubileumjaar af met festival BenZeker De goedkoopste zorgpolis van Nederland? PZC Dinsdag 23 december 2008 I 29 lecteerd voor het jaarlijkse Interna tionaal Fotofestival Knok- ke-Heist). Realistische zwart-wit foto's van sociaal bewogen fotograaf Peter Verdurmen tonen zijn onvoor waardelijke liefde voor de streek. Kippenkontjes inspireerden Anja Pagé tot de intensieve en intense verwezenlijking van de fotocollage met 49 foto's van billen (het eigen achterwerk, zelf gefotografeerd). Evenveel attractieve slipjes werden hiervoor uit de kast gehaald. Qua deelnemers is ook Aardenburg ruim vertegenwoordigd. Johan van Daalen, Carlo Ultee, Henriette van Overbeek, Kimberly van Overmee- ren en Viorella Ionita (eigenzin nige foto's), Jos Paridaen, (geschil derde kiptaferelen), en Katinka Vinkes, (pastel en patchwork), to nen hun verschillende visies op het onderwerp. Goole zelf maakte een fascine rende foto van een meisje met kip uitstraling door de kamhoofdtooi en de fraaie bodypainting van Es ter de Kam. Ook Hubert Casier fo tografeerde een model die door specifieke kledij tot kip getransfor meerd werd. Ludo Depaepe legde de Mechelse koekoek vast in een flink formaat houtskoolwerk. Hierin uit hij zijn bewondering voor haar bouw, vo lume en prachtige tekening van de verenpracht. Anneke Serrarens uit Hulst portret teerde een kippige non. Een zelfde vrije versie van Johan van Damme toont een vrouw in verwachting. Het houten fotokader, voorzien van kippengaas met opening, pas te hij eveneens toe in de foto. De foto met kip-aan-het spit van Mie- ke Arts uit Axel toont de kip juist weer als consumptiemiddel. Ande re creatieve Aardenburgers zijn Joukje Westerweele - haar bor duurwerk met zes kippen zorgt voor de nostalgische toets - An Cr- omheecke (onder haar leiding gin gen kinderen met het thema aan de slag en maakten kippen van af- valmateriaal) én Rino Pieters, die de ruimte op passende wijze deco reerde*. De flinke aardewerken kip van Jen ny den Dekker, die de etalage do mineert, werkt als lokaas. Groepstentoonstelling Kip Défilé t/m 31 januari, Aardenburg, Studio 72, Weststraat 72., dinsdag t/m zaterdag van 10.00-18.00 uur, vrijdag tot 20.00 uur. Gesloten tijdens de feest dagen van donderdag 25 dec. t/m maandag 5 januari. foto Peter Nicolai te spreken' Fotobewerking van Patric Verweire bij kunstproject Kipdefilé. Verrassend kunstproject Kipdefilé bij Studio 72 in Aardenburg. door Anita Tournois AARDENBURG - „Met een kip kun je oneindig veel kanten op", licht fo tograaf en galeriehouder Reggie Goole van Studio 72 het initiatief tot Kipdefilé toe. Samen met enkele regionale kun stenaars van diverse pluimage, die onmiddellijk enthousiast waren, zette hij het multidisciplinaire kunstproject op poten. De kip als uitgangspunt bleek tot ieders verbeelding te spreken en een regelrechte uitdaging te vor men. De inbreng is daarom divers en de invalshoeken vaak verras send. In een bij de expositie behorend filmpje laten enkele deelnemers zich al lovend uit over wat de kip zoal bij hen losmaakt. Begrippen als lief, mooi, erotisch en dergelij ke passeren de revue. Fotografie blijkt een belangrijke plaats in te nemen. Zo presenteren drie Ijzend ij kse fotografen er hun werk. Patrick Verweire blijkt in een fraai gecomponeerde fotobe werking echter de voorkeur aan een haan te geven (natuurfoto's van deze vakkundige amateur-foto graaf werden al enkele malen gese- 'De kip als uitgangspunt bleek tot ieders verbeelding Tweedaags minifestival met mix aan stijlen direct na Kerstmis. door Marius Roeting OOST-SOUBURG - Je moet het maar durven. Iedereen is nog vol van de kerstdagen met tal van verplichtin gen en juist dan houdt het bekend ste zolderpodium van Nederland, Razzmatazz in Oost-Souburg, een tweedaagsfestival met marge- muziek. Ooit was het een gok, maar inmiddels is het experiment uitgegroeid tot een vast gegeven. Eens in de twee jaar organiseert Razzmatazz in die laatste week van december dat mini-evene ment. Zo ook dit jaar, met zes af wisselende optredens. Wie denkt dat hij de enige is die de oliebollen, kerstkransen of de gang naar de vuurwerkspecialist ontvlucht, heeft het mis. Grote kans, dat belangstellenden moeten reserveren voor een van de tickets. Het tweedaagse festival betreft dit keer een jubileum in een jubi leum. Met de vijfde editie van het minifestijn sluit Razzmatazz het ju bileumjaar van het 40-jarig be staan af Gezien de overvloed aan optre dens het afgelopen jaar, wordt het festivallustrum beperkt tot twee in plaats van de gebruikelijk drie avonden. In september hield Razz matazz al een Acoustic Party. Toch is er volgens organisator Ad Lijnse een duidelijk verschil met het ko mende evenement. Voor de Acous tic Party konden groepen en solis- Ooit was het een gok, nu is het experiment uitgegroeid tot een vast gegeven ten zich vrij aanmelden. De vergoe ding bestond uit niet meer dan reis- en verblijfskosten. Ditmaal heeft de organisatie een grotere vinger in de pap. Op zaterdag is het karakter interna tionaal. Het Andrejev Duo bestaat uit de Russische balalaikaspeelster Natalia Jevsukova en de Belgische accordeoniste Karin van Steen- landt. Von Bergh is een trio uit noord-Limburg dat zich toelegt op het vertolken van liederen van Ber- tolt Brecht en Jacques Brei. De eet ste avond wordt luchtig afgesloten met The Winin'boys, een vijftal Belgen dat 'goesting' koppelt aan muzikale mix van stijlen uit de Verenigde Staten, zoals ragtime, countryblues, swing en vaudeville. Zondag blijft het dichter bij huis met een selectie van voornamelijk Zeeuwse muzikanten. De snaren van de mandoline, gitaar en man- dola zijn te beluisteren bij het Giu liani trio. Het drietal onder leiding van mandolinedocent Marina Eek- hardt brengt een mengeling van licht klassieke composities aange vuld met Italiaanse tarantella en Argentijnse milonga's. Marsha was in 2005 winnares van de Zeeuwse belofte in de categorie singer-songwriter. Speciaal voor het optreden in Razzamatazz komt Marsha, inmiddels enige lan delijke bekendheid genietend, met een kleine bezetting. Het festival wordt afgesloten met de blues en rootsformatie Champagne Charlie. Lustrumeditie mini-muziekfestival, Oost-Souburg, zoldertheater Razzma tazz zaterdag 27 en zondag 28 de cember vanaf 20.30 uur. 0 l en vergelijkt en helpt u op weg!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 31