Drukte bij coffeeshops in Vlissingen NEWCASTLE 29 21 27 Stalen frame ontsiert troon in Middelburgse Cistpoort Naakte automobilist valt vrouw lastig in Vlissingen Actie scholier levert 7.500 euro op Best mooi Dinsdag 23 december 2008Tip? walcheren@pzc.nl Kunstenaars kunnen met thema kip allerlei kanten op Jongeren gaan liever naar een musical dan naar het museum VLISSINGEN - Een onbekende auto mobilist heeft zondagavond laat een achttienjarige Vlissingse in haar woonplaats lastiggevallen. Het slachtoffer merkte rond elf uur dat er vanaf het Stadhuisplein een auto achter haar bleef rijden. Enkele straten verder passeerde de auto de vrouw en opende de be stuurder zijn autoportier. Hij zat spiernaakt achter het stuur. De vrouw liep snel naar de voor deur van een huis waarna de open bare schennispleger er vandoor ging in zijn Fiat Panda, aldus de politie. MIDDELBURG - Fraai is het niet, een stalen frame in de zestiende-eeuwse beeldengroep boven de Gistpoort. De constructie is afgelopen week geplaatst vanwege in stortingsgevaar. Als de provincie niet zou ingrijpen, zou de baldakijn boven het hoofd van koning Willem II naar beneden kunnen vallen. Het natuurstenen blok ver toont diepe scheuren en moet gedeeltelijk vervangen worden. De schade kwam afgelopen jaar aan het licht tij dens de verbouwing van het Gistpoortcomplex tot kan toorruimte. Omdat voor deze onvoorziene post geen geld beschikbaar was, is op advies van de Rijksdienst voor Monumenten een tijdelijke ondersteuning ge plaatst. Die zal de veelgefotografeerde beeldengroep aan het Damplein vijfjaar ontsieren. foto Ruben Oreel WESTKAPELLE - Valerie Wielema- ker, een 18-jarige scholier uit West- kapelle, heeft uiteindelijk ruim 7.500 euro opgehaald voor 3FM's Serious Request-actie van dit jaar. Dit jaar halen de radio-dj's geld op voor vluchtelingen. Valerie wilde haar steentje bijdragen en bedacht haar eigen actie. Ze heeft van zater dag 22.00 uur tot maandag 22.00 uur in een hoek van café Kasteel van Batavia in een 'doos' gezeten. Het ging om de ervaring van geen eigen dak boven je hoofd te heb ben en te overleven met een over levingspakket van het Rode Kruis. Tip? redactie@pzc.nl De Westkappelse was afgelopen weekeinde voor het eerst sinds tij den weer eens in de Vlissingse binnenstad. Haar verwachtingen waren niet al te hoog gespannen na alle klaagzang over leegstaande win kels, moeizame bouwprojecten en ander stedelijk ongemak. Ze parkeerde haar autootje en liep die koopavond door de stad. Lopend door de winkelstraten en over het Bellamypark raakte ze in een steeds beter humeur. Maandag op haar werk, in Mid delburg, zei ze. „Zeg nog eens wat. Vlissingen is eigenlijk best mooi." Om daar direct aan toe te voegen. „In het donker..." Feestdagen en sluiting laatste shop Middelburg leveren veel klanten op. door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Het zijn drukke da gen voor de twee overgebleven cof feeshops op Walcheren. Nu de laat ste Middelburgse shop vorige week op last van de gemeente is gesloten, zijn zowel de Middelburg se klanten als toeristen aangewe zen op de twee laatste coffeeshops in Vlissingen. „Het is echt ontzettend druk", laat een medewerker van coffeeshop Aarden in de Kerkstraat weten. „We hoeven nog net niet alle zei len bij te zetten, maar we moeten wel harder lopen. Klachten over de sluiting van Sixty Two in Mid delburg heb ik nog niet gehoord. Zolang de klanten hun wiet maar krijgen, vinden ze het best. Maar wat we nu wel vaak horen, is de opmerking: 'We zijn weer terug'. Het is natuurlijk niet voor het eerst dat Middelburg tijdelijk zon der coffeeshop zat. In die perioden kwamen de Middelburgse klanten ook naar hier." Volgens Ben Carstens van coffee shop Purple aan de Aagje Deken- Middelburg heeft sinds woens- dag geen coffeeshop meer. De twee laatste Walcherse shops staan in Vlissingen. En daar is het momenteel behoorlijk druk. straat is het ook bij hem druk. Maar of dat met name komt door de sluiting in Middelburg, durft hij nu nog niet te zeggen. „Met de feestdagen en in de vakantie is het altijd drukker. Aan het einde van de maand heb ik beter in beeld wat de sluiting in Middelburg voor effect heeft. Toch heb ik al verschil lende klachten gehoord van klan ten uit Middelburg over het cof- feeshopbeleid daar. Middelburg kan wel de laatste coffeeshop slui ten, maar de gebruikers blijven be staan. En dan zie je vaak een water bedeffect." Sixty Two aan de Sint Janstraat in Middelburg moest vorige week sluiten. De voorzieningenrechter. bepaalde dat burgemeester Koos Schouwenaar terecht besloten had dat de coffeeshop op slot moest. Reden voor de sluiting was de ver koop van softdrugs aan een min derjarige. Het was de vierde over treding binnen vijf jaar. Volgens de.regels van de gemeente bete kent dit dat definitief het doek valt voor de coffeeshop. De uitbater van Sixty Two heeft inmiddels een bezwarenprocedure opgestart. Zo lang die procedure loopt, blijft Six ty Two gesloten. De andere Middelburgse coffees hop, Roxy, moest een jaar geleden dicht omdat de gedoogregels voor de vierde keer binnen een paar jaar waren overtreden. De (gerech telijke) procedure daarover, loopt nog altijd. waarom zou je verder zoeken Nu ook boekbaar van januari t/m maart! www.kras.nl/29158 Voordelige minicruise Engeland per luxe cruiseferry WIE WORDT DE LEUKSTE BABY VAN NEDERLAND?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 23