Plan Griffioen 3 gesprek van de dag op kerstmarkt Het lukt ondernemers niet feest al in oude jaar te beginnen Voordeel HENGELSPORT JANPETER Decemberuitverkoop hengels&molens 2e voor lA prijs 20% KORTING 25% KORTING 25% KORTING Sport en spel voor jeugd in Kruitmolen Sigaretten weg Snorfietsster gewond Noord-Beveland klaagt over Connexxion Kerst 14 I Maandag 22 december 2008 PZC Middelburgs publiek wil pas na middernacht richting café. door Emile Calon MIDDELBURG - Ze wilden iets an ders, iets nieuws in Middelburg. De tijd is daar echter nog niet rijp voor, beseffen vier horeca-onder- nemers. Om die reden stellen ze hun plannen voor een groot feest tijdens de jaarwisseling op het Tympaanplein dan ook bij. Het be gint later, een half uur na de jaar wisseling en de tent op het plein zal ook niet meer dienst doen als de centrale feestruimte. Het wordt meer de ontmoetingsruimte waar na de bezoekers zich naar de vier deelnemende cafés kunnen bege ven om daar te feesten. Enkele weken terug waren de eige naren van Brooklyn, Divine, Tym- paan en Seventy-Seven er nog van overtuigd dat het hen zou lukken een oude Middelburgse traditie te doorbreken. Niet tot en met mid dernacht thuis zitten, daarna vuur werk kijken en vervolgens het café in. Ze wilden een feest dat om 22.00 uur zou beginnen, om 23.00 uur de deur sluiten en vervolgens met zijn allen feest vieren tot diep in de kleine uurtjes. Dat lukt nog niet, beseft Ramon Gabriëlse maar 1 kopen (goedkoopste artikel V2 prijs bij pin of contante betaling) Kunstaas (alle soorten per 5) Warmtekleding (o.a. Berghaus) Primus verlichting EINDE.IAARS EURQKNALLER Molen voor de jeugd van 17,95 NU VOOR 12,95 Norstream carbon 6/7 vlieghengel 49,95 KADOTIPÜ! ZAKMES Alle CRKT messen Scheldestraat 33 VLISSINGEN - 0118-418313 al te goed nu de kaartverkoop nog al tegenvalt. „Het lukt niet die tra ditie te doorbreken. Middelburgers zijn gewend dat ze tijdens de jaar wisseling pas na 00.00 uur terecht kunnen in het café. Dat is al twin tig jaar zo en dat doorbreken we niet zomaar." De horeca-ondernemer merkte dat vooral aan de kaartverkoop. Die kwam namelijk niet van de grond. Gabriëlse en zijn drie colle ga's konden vervolgens drie din gen doen: het feest afblazen, aan passen of ongewijzigd voortzetten. Het laatste en het eerste, daar voel den ze niet voor. Ze hebben im mers al geïnvesteerd in het plan. Maar ze hadden ook geen zin in een feest waarbij maar een paar honderd mensen aanwezig zou den zijn. Dus passen ze het aan en kan het publiek vanaf 00.30 uur in de tent terecht. De vier horeca-ondernemers ge ven de moed nog niet op en over wegen om eind 2009 alsnog te pro beren de traditie van uitgaan na middernacht tijdens de jaarwisse ling te doorbreken. Gabriëlse: „Maar het kan ook zijn dat het pu bliek dat echt niet wenst. We zul len dit feest begin volgend jaar eva lueren en dan kijken we af het zo goed is of dat er toch iets anders kan gebeuren." MIDDELBURG - Kinderen tussen vier en zestien jaar kunnen mor gen sporten in sporthal De Kruit molen in Middelburg tijdens het Sport en Spel Winterfestijn. Het evenement duurt van 10.00 uur tot 16.00 uur. De kinderen kunnen er onder meer vrij bowlen, bossaball spe len, panna voetballen, rolstoel par cours rijden, een clinic shihara ka rate volgen en street- en hiphop- dansen. De entree is 2,50 euro. Het winterfestijn wordt georgani seerd door Middelburg in Bewe ging- Q www.middelburginbeweging.nl De 'Markt van de toekomst' tijdens de grote kerstmarkt in de Griffioen werd zaterdag druk bezocht door de wijk bewoners. foto Ruben Oreel Wijk van de toekomst presenteert zich op kerstmarkt in Griffioen. door Theo Ciele MIDDELBURG - Liever geen wijk in de toekomst erbij klonk het zater dag in de tent van de Markt van de toekomst' Griffioen. Tussen de twee grote tenten met kramen vol kerst- en andere spullen, stond de tent van de initiatiefgroep Wijk van de Toekomst. Er is in Middelburg al een Griffi oen 1 ten zuiden van de Laan van de Verenigde Naties, en een Griffi oen 2 aan de overkant van de weg. De gemeente heeft in 'Herijkte Kwaliteitsatlas' Griffioen 3 ingete kend als mogelijk bouwlocatie in de periode tussen 2015 en 2030. De nieuwe wijk zou dan komen in Cleene Hoogte, pal ten westen van Griffioen 2. Ondanks, of misschien wel dank zij het miezerige weer werd de gro te kerstmarkt aan de Griffioen straat drukbezocht. Er was een bonte verscheidenheid aan kraampjes. Van al dan niet zelf gemaakte kerstspullen, Zeeuwse babbelaars, tweedehandsspullen en ruilobjecten tot echte 'gluurpeu- ters'. Zo'n aangeklede pop kon je voor nog geen twee tientjes 'com pleet' mee naar huis nemen om thuis buiten aan het raamkozijn te hangen. De tent van de 'Wijk van de Toe komst' was zaterdag een buiten beentje op de kerstmarkt. Hier was niets te koop, alleen informa- 'Griffioen 3 blijkt hier toch een hot item te zijn' tie te halen en meningen te geven. Maar nadat wijkwethouder Frank Streng de tent officieel had geo pend lieten de bezoekers hun 'wijktent', strategisch geplaatst tus sen de twee grote tenten, zeker niet links liggen. Halverwege de middag hadden al VLISSINGEN - In de nacht van zater dag op zondag is ingebroken in een horecabedrijf in de wijk Pape gaaienburg in Vlissingen. Er werd een deur vernield en uit het bedrijf werden enkele sloffen sigaretten en wat kleingeld gesto len. MIDDELBURG - Een 23-jarige Vlis- singse snorfietsster is zaterdagmid dag gewond geraakt bij een' ver keersongeval in de Statenlaan in Middelburg. Een 27-jarige automobilist uit Geldrop reed in de richting van de Spinhuisweg en draaide naar links naar een benzinestation. Hij zag daarbij de Vlissingse vrouw die in de richting van de Oude Vlissingse- weg reed, over het hoofd. De vrouw liep letsel op aan haar pols en benen. Zij is per ambulance naar het ziekenhuis in Vlissingen gebracht. 250 mensen een enquêteformulier ingevuld en ingeleverd bij de orga nisatie. De afgelopen maanden heeft de initiatiegroep aan diverse bewo- nersgroepen gevraagd wat zijn de zwakke en sterke kanten van de wijk vinden en wat hun wensen voor de toekomst zijn. Die interviews dienden als basis voor een lijst aan onderwerpen waarover in de enquete de mening van de wijkbewoners wordt ge vraagd. „Griffioen 3 blijkt toch een hot item te zijn", aldus Marco Paauwe, lid van de initiatiefgroep. De mees te mensen die hij zaterdag sprak zitten niet op een nieuwe wijk te wachten. „Het gaat de mensen dan niet om het uitzicht. Ze vinden het zonde van het open landschap", aldus Paauwe. De uitkomsten van de enquete worden in de loop van volgende maand bekendgemaakt en ver werkt in het opstellen van de toe komstvisie voor de wijk. WISSENKERKE - 's Avonds is er geen busvervoer meer tussen vier dor pen op Noord-Beveland en Goes. Scholieren moeten zich bij Colijns- plaat in de bus wringen om naar Goes te gaan. De gemeente Noord- Beveland heeft het zo langzamer hand gehad met busmaatschappij Connexxion en vraagt gebruikers klachten in te dienen. Eind januari is een overleg gepland met de pro vincie, die in Zeeland verantwoor delijk is voor de aanbesteding van het busvervoer. Vorige week werd in Westkapelle ook al opgeroepen om tegen de nieuwe dienstrege ling in actie te komen. Middelbare scholieren moeten sinds vorige week veel eerder de bus nemen. maandag t/m woensdag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 74