zet de toon in Nol ebos Jeugd Vanaf 1 januari inschrijven D,ck JasPers wmt slottoernooi Zeeuwse Kustmarathon en wereldbeker driebanden pzc Maandag 22 december 2008 3/ Dennis Mesu ziet af tijdens de ATB-wedstrijd in Vlissingen. foto Ruben Oreel Maas en Minnaard heersen in zevende wedstrijd ATB Cup. door Wim de Vos VLISSINGEN - Het was zaterdag weer echt Vlissings MTB-weer tij dens de zevende wedstrijd voor de Zeeuwse ATB Cup. Een harde, kil le wind teisterde het uitgebreide peloton. Net als vorig jaar was Bart Maas het best opgewassen te gen de weersomstandigheden. De 19-jarige coureur uit Hansweert voelde zich als een vis in het water en reed zowat van start tot finish aan de leiding. Na de zege in Hein- kenszand betekende het zijn twee de overwinning in de ATB-compe- Vooral wandelaars moeten haast maken om mee te mogen doen. door Koen de Vries WESTKAPELLE - Wie komend jaar zeker wil zijn van deelname aan de Zeeuwse Kustmarathon dient op een van eerste dagen van janua ri naar de website www.marathon- zeeland.nl te surfen. Vanaf 1 janua ri 0.00 uur is de inschrijving voor alle onderdelen geopend. De Kustmarathon wordt op vrij dag 2 oktober (Ladiesrun), zater dag 3 oktober (kidsrun, atb-mara- thon, marathon) en zondag 4 okto ber (wandelmarathon) gehouden. titie. Bij de vrouwen was er op nieuw een overwinning voor Bïr- git Lavrijssen uit Kapelle. Het geeft de strijd om de Zeeuwse ATB Cup toch meer cachet als de jeugdige nationale subtoppers hun verantwoording nemen zodra de mogelijkheid er is. Niet alleen Bart Maas behoort tot die categorie, ook Marco Minnaard heeft: zich al verschillende malen laten zien bij de Zeeuwse wedstrijden. Zelfs in een weekeinde waarin een nationa le of internationale wedstrijd ge programmeerd stonden. Zaterdag, in het Vlissingse Nolle- bos, waren beiden weer van de partij en heersten ze zoals ver wacht mocht worden. Voor Min naard lag het tempo van Maas iets Vooral wandelaars dienen er snel bij te zijn. Vorig jaar waren in min der dan drie dagen alle 2200 start bewijzen vergeven, volgens het principe wie het eerst komt, die het eerst maalt. Dit jaar mogen 2500 wandelaars vanuit Burgh- Haamstede vertrekken. Ook het aantal hardlopers is opgetrokken, naar 1500. Voor de mountainbike- tocht zijn 500 startbewijzen reser- veerd, voor de ladiesrun evenveel. Het parkoers is enigszins aange past. Op Neeltje lans wordt geen bocht meer gemaakt om Water land. Om toch aan de 42 kilometer en 195 meter te komen wordt een extra bochtje gemaakt in het bos van Westenschouwen. te hoog waardoor de Wemeldinge- naar zich tevreden moest stellen met de tweede plaats. Achter Maas en Minnaard leek een derde jonge coureur voor een ver rassing te gaan zorgen. Jacob Wijnstra (21) uit Heinkenszand reed constant op de derde plaats, maar uiteindelijk bleek de wed strijd over één uur net iets te lang. In de slotronde werd Wijnstra (dit jaar districtskampioen tijdrijden bij de beloften) teruggeslagen naar de vijfde plaats, omdat eerst routi- pw Bart Maas is de snelste in de ATB-wedstrijd in Vlissingen. Hij wordt gevolgd door leeftijdge noot Marco Minnaard. Birgit La vrijssen wint bij de vrouwen. Brabander is in finale tegen Blomdahl oppermachtig. ALCALA DE CUADAIRA - Biljarter Dick Jaspers heeft gisteren het we reldbekerseizoen zeer succesvol af gesloten. De Nederlander won niet alleen het slottoernooi in de Spaanse plaats Alcala de Guadaira - zijn vierde dit jaar - maar was voor het begin van de finale ook al zeker van de wereldbeker. De punten die de 43-jarige Braban der vergaarde met zijn 3-1-zege (15-1415-7 5-15 15-10) in de halve fi nale op de Duitser Martin Horn waren al genoeg voor de eindzege in het klassement. Zijn enige over gebleven concurrent, Daniël nier Dennis Raadtgever en later ook Sander Vleugel hem achter haalden. Wijnstra kon desondanks terugkijkend op een goede wed strijd, die hem goede moed geeft voor het komende wegseizoen. Het kampioenschap tijdrijden was dit jaar zijn enige zege. Daarnaast pakte hij nog een paar ereplaatsen (tweede in het Belgische Meulebe- ke en derde in Zierikzee). Klasse mentsleider Robbert Vleugel ging vroeg in de wedstrijd onderuit, waarna hij de wedstrijd moest beëindigen. Bij de vrouwen was Christel Jans sen opnieuw niet van de partij waardoor voor Birgit Lavrijssen de weg vrij was voor een nieuwe ze ge- Sanchez, kon hem niet meer ach terhalen. De Spaanse oud-wereld kampioen ging overigens in de an dere halve finale onderuit tegen Torbjörn Blomdahl. Dat gebeurde in een marathonpartij over vijf sets, die de Zweedse routinier met 3-2 in zijn voordeel besliste (15-7 15-143-15 10-15 15-n)- Jaspers stond Blomdahl in de fina le (3-1) één set toe, maar won de overige drie met groot verschil: 15-6 14-15 15-4 15-7. De Nederlan der haalde een moyenne van maar liefst 2,810 tegenover 1,524 voor Blomdahl. Jaspers' grootste serie was negen caramboles. Jaspers won de wereldbeker twee keer eer der, in 1997 en 1999. Jaspers is vol gende maand actief tijdens het we reldbekertoernooi in Sluiskil. Van der Klooster achtste in reuzenslalom KÜHTAl - Zitskiër Kees-Jan van der Klooster is tijdens een Europa Cup in het Oostenrijkse Kühtai achtste geworden op de reuzenslalorê. Met een totaaltijd na twee runs van 2.28,34 minuten moest de 31-jarige Vlissinger zo'n dertien se conden toegeven op de Japanse winnaar. Tijdens de slalom viel Van der Klooster, die zich wil kwalificeren voor de Paralympics, uit. Bert Mol gaat weg bij Stormvogels WESTKAPELLE - De korfbalvereni ging Stormvogels uit Westkapelle en trainer Bert Mol gaan aan het eind van dit seizoen uit elkaar. „Mijn hart zegt dat ik moet blijven maar mijn gevoel zegt dat drie jaar lang genoeg is En je gevoel moet je volgen", aldus Mol. In drie sei zoenen heeft Mol Stormvogels ge bracht wat ze beiden wilden, een vast verblijf in de top van de derd& klasse. Tirza Pentury niet naar de Final Four MIDDELBURG - Basketbalster Tirza Pentury is met haar ploeg HLB Ac countants uit Den Helder uitge schakeld voor een finaleplaats in de Final Four. Perik Jumpers uit Tubbergen was in de halve eindstrijd met 70-67 te sterk voor de ongeslagen koploper in de landelijke competitie. De ruststand was 37-20 in het voor deel van Pentury en haar ploegge notes. Lammerts nieuwe trainer Morres/Hulst middelburg - De volleyballers van Morres/Hulst hebben een nieuwe trainer. Rob Lammerts uit Sint-Jan- steen neemt het stokje over van in terim-coach Ronald van Goethem. Die had na het vertrek van zijn voorganger Maarten Bus al aange geven dat hij de ploeg, die uitkomt in de tweede klasse, tijdelijk uit de brand wilde helpen. Lammerts was eerder al jeugdtrainer bij Morres/Hulst Tweede plaats voor veldrijder Tim Janssen woerden - Tim Janssen is bij een jeugdveldrit Molenvliet in Woer den als tweede geëindigd. De ren ner uit Borssele kwam uit in de ca tegorie 6. De zege ging naar Keivin Bakx uit Bergen op Zoom. In de categorie 7 werd Ivar Moele- ker (Yerseke) negende en was er een vijftiende plaats voor Davey Gunst (Yerseke). Nick Janssen (Borssele) werd in de categorie 4 elfde. Endura Toerclub valt in de prijzen middelburg - Endura Toerclub Middelburg is door de Nederland se ToerFiets Unie (NTFU) uitgeroe pen tot de snelst groeiende toer club van Nederland. De club kon in een jaar tijd 42 nieuwe leden be groeten. De landelijke eerste prij? voor de snelst groeiende toerclub bestond uit een helmenpakket van tien helmen, die de club gaat ge bruiken voor de jeugdafdeling.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 67