Vlissingen als koploper de winterstop in Zeeuwen doen het goed bij springwedstrijden in manege Heinkenszand Joey Crochal wint kerstschaaktoernooi Rugbyers weer met lege handen Opruiming bij Simon SPECIAALZAAK Kinderondergoed Ten Cate Oude serie Ten Cate Kids Nu 3,95 T-shirts en Teens Nu 4,95 Herenondergoed Twentini Elastisch katoen, wit blue, slips en singlets Nu 3,95 Damesondergoed Slips: Chi-Chi, Twentini, Racky Verschillende modellen Nu €2,95 Hemd: Chi-Chi, Beeren, Twentini Met en zonder kant Nu €4,95 Dameslingerie Nu 20% tot 50% korting Dames, heren en kinderen Ten Cate, Sloggi, Bongiorno, Fila 3 slips 1 gratis Dames en Heren Nachtkleding 5,- korting Dames en Heren Dusters 10,- korting Dames Badkleding 10,- korting Dit en nog veel meer bij KLOKSTRAAT 21, GOES www.speciaalzaaksimon.nl w PZC Maandag 22 december 2008 35 Winnares Liesbeth Bek springt met haar paard Uniek over een hindernis in de klasse L. foto Dirk-Jan Cjeltema bevelandse Marlies Bek doet het goed in de klassen L en B. door Lucien Roelandt HEINKENSZAND - Kwantitatief wa ren de Brabanders gisteren in Heinkenszand op de springwed- strijd van RV Allround in de meer derheid. De Zeeuwen bleken hier echter weinig van in de indruk. Zij eisten in de piste van Stal Vermue het merendeel van de van de,over winningen op. Jolanda Bevelander was met Mr In credible de beste in de klasse B. Marlies Bek was met Uniek met overtuiging de beste in de klasse L en ze werd met Timano in de klas se B fraai tweede. En Ilona Markus- se stuurde Lanciano in de klasse M naar het oranje erelint. Suzanne Raming doorbrak de Zeeuwse he gemonie. De amazone uit Schijf verwees Daniëlle van Sabben uit 's-Heer Arendskerke in de barrage van de in handicap verreden klas se Z naar de tweede plaats. Malies Bek heeft na een wat moei lijke start bij de sensibele merrie Uniek blijkbaar de juiste knoppen gevonden. De pas negentienjarige amazone uit Hoedekenskerke bleek ook onder druk te kunnen presteren. In de beslissende ronde van de klasse L bleef Marlies Bek met de Murano-dochter als enige foutloos. Marcelle de Kam was met Solid Touch verreweg het snelst maar haalde op de laatste hindernis een paal naar de bodem. Ze werd tweede. Met de derde stek onderstreepte de Vlissinger Peter de Pagter met Vita de Zeeuw se overheersing in deze klasse. In de barrage van de klasse M had Rens Wondergem met Ninja on danks een springfout lange tijd uit zicht op de zege. Het venijn voor de ruiter uit Gapinge zat echter in de staart. Als laatste starter schop te Ilona Markusse met de vos Lan ciano weliswaar een balk naar be neden, maar de amazone uit Nieuw- en Sint Joosland toonde zich met de Adios-zoon een frac tie sneller dan Wondergem. De Brabanders zijn in de meer- derheid bij springwedstrijden in Heinkenszand. De Zeeuwse deel nemers gaan echter met de meeste prijzen naar huis. Vlissinger Groffen beste snelschaker in Middelburg. ZIERIKZEE - Joey Grochal is win naar geworden van het 39e ZSB-kersttoernooi, georganiseerd door schaakvereniging Zierikzee. De Goesenaar werd met 8 punten uit 9 duels kampioen. Lendert van den Ouden van schaakvereniging Charlois Europoort uit Rotterdam werd tweede, voor André Mes uit Leiden. Grochal was de grote favoriet voor de titel. Tot de zevende ronde kon den Hans Aangeenbrug van de or ganiserende vereniging en Michael Wise van Souburg hem goed bij houden. Waar Wise nog remiseer de met Grochal, moest Aangeen brug de handdoek gooien in de achtste ronde. Wise moest daarna de winst laten aan Maarten Rade Ploeg boekt magere zege bij Steenbergen en ziet EBOH verliezen. door Marco Puik STEENBERGEN - Zondagtweedeklas- ser Vlissingen sloot het zeer succes vol verlopen voetbaljaar 2008 giste ren op gepaste wijze af. De ploeg won met 0-1 van hekkensluiter Steenbergen en gaat dankzij de ne derlaag van concurrent EBOH als koploper de winterstop in. Op het spel dat de ploeg van Ruud Pennings in Steenbergen op de mat legde viel wel het één en an der aan te merken, maar de trainer toonde zich vooral blij met het re sultaat. „We troffen een ploeg die met tien spelers rond de eigen zes tien bleef hangen en de toestand van het veld maakte het ook tot een lastige opgave. We hebben het maximale rendement gehaald en daar ging het om." Vlissingen begon slap en al na 40 seconden moest Sander Goedege- bure aan de noodrem trekken. Hij mocht blij zijn dat de scheidsrech ter het bij geel liet. Gedurende de eerste helft wist Vlissingen nauwe lijks gevaar te stichten. De bezoe kers hadden het meeste balbezit, maar kozen vaak voor de weg door het drukke centrum. De ploeg van Karl Vergouwen kwam er bovendien gevaarlijk uit. Tussen de 34e en 38e minuut liet Steenber gen drie flinke kansen Onbenut. Met een tactische omzetting in de rust (Rudley St. Jago werd diepste spits) hoopte Pennings het tij te ke ren. Na 55 minuten bracht een dood spelmoment uitkomst. Ray mond Wolff plaatste de bal in de zestien tegen de hand van Pablo Ortiz Camacho en uit de terecht toegekende strafschop zorgde aan voerder Peter de Jong voor 0-1. In het vervolg liet Vlissingen via Martien en Davy van Geersdaele goede mogelijkheden onbenut om het duel op slot te gooien. Het door blessures en schorsingen ge plaagde Steenbergen gaf niet op en had pech dat invaller Jeroen Bo gaard vanuit kansrijke positie naast schoot. Tot in de blessuretijd bleef het spannend. In de 93e mi nuut mocht de thuisclub nog aan leggen voor een vrije trap. De in zet eindigde echter in de handen van keeper Jacco Nelen. Vlissingen hoopt in 2009 de kroon op het werk te zetten. Pennings: „Onze doelstelling is promotie en die is reëel. Qua spel zijn we wel iets terug gevallen. Als we na de winter weer compleet zijn kunnen we meer variëren. Dat moet zijn vruchten afwerpen." Steenbergen - Vlissingen 0-1 (0-0). 55. Peter de Jong (strafschop) 0-1. Scheidsrechter: M.J. Bleumink (Goes). Gele kaart: Sander Goedegebure, Rud ley St. Jago, Ashraf Elhrouz (allen Vlissin gen). Aantal toeschouwers: 120. middelburg - De Zeeuwse rugby clubs sloten het rugbyjaar op wei nig imponerende wijze af Oemoe- menoe verloor in Capelle aan den IJssel met 45-3 van Sparta en To- vaal liep in Rotterdam in de wed strijd tegen Old Bears tegen een onverwachte 33-17-nederlaag aan. - Oemoemenoe zit al wekenlang in de hoek waar de klappen vallen en reisde zonder veel vertrouwen naar het uitduel tegen Sparta. Te gen Sparta behaalde Oemoeme noe in de eerste competitiehelft een van haar twee zeges, maar in middels draait Sparta, met de steun van enkele sterke buitenland se spelers mee in de top van de eer ste klasse. In de beginfase van de eerste helft boden de gasten nog aardig partij. Sparta opende welis waar de score, maar na een misser van de lichtgeblesseerde Joey Luit- wieler was Taba Stokes wel succes vol met een penalty-kick: 7-3. Nog voor rust liep Sparta echter uit naar een 17-3 en in de tweede helft was het helemaal gedaan met de gasten. Tegen de zware voor- waartsen had Oemoemenoe niets in te brengen. Een geluk voor Oe moemenoe was' dat Amstelveen, Ascrum en Oisterwijk Oysters, de voornaamste concurrenten voor degradatie, ook geen punten wis ten te behalen. makers van Het Witte Paard uit Sas van Gent. De laatste ronde moest Grochal het opnemen tegen schaakgoeroe Alex Jonkheer. Door de winst te gen de Middelburger schreef Gro chal het toernooi op zijn naam. Hans Aangeenbrug verloor van Van den Ouden en laatstgenoem de werd hiermee tweede. Net als Wise zakte Aangeenbrug af naar een gedeelde vijfde plaats. Beste jeugdspeler werd Maarten Rademakers. Hij moest de derde plaats delen met Mes. In Middelburg schreef Vlissinger Hans Groffen een snelschaaktoer- nooi op zijn naam. De speler van Het Witte Paard verloor in elf ron den slechts anderhalf punt. Grof- fens plaatsgenoot René Tiggelman scoorde een half punt minder en werd tweede. Maarten Radema kers moest ook hier genoegen ne men met de derde plaats. Vanaf heden maandagmiddag geopend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65