voorzitter kan weer over straat De Basketballers sluiten jaar ongeslagen af 34 Maandag 22 december 2008 pzc W MOC-speler Mark van Lammeren (voorgrond) komt te laat om een pass van Michel Sinke van Zeelandia Middel burg te onderscheppen. foto Ruben Oreel BC Vlissingen verslaat angstgegner Kimbria met ruim verschil. door Lisa Kuiper en Melanie Dolfing VLISSINGEN - In de basketbalcompe titie behaalden de mannen van BC Vlissingen in Maastricht een af getekende 60-102-overwinning op Kimbria, waardoor het Zeeuwse team op de helft van de competi tie ongeslagen aan de leiding gaat in de hoofdklasse. Achtervolger At- tacus uit Veghel blijft op twee pun ten volgen. Voor de overige Zeeuwse basket balteams was dit weekeinde de kor te winterstop al begonnen. Mannen: Kimbria-BC Vlissin gen 60-102: BC Vlissingen zag erg op tegen deze uitwedstrijd, omdat vorig seizoen twee keer werd verlo ren van het op de derde plaats staande Kimbria. In het eerste kwart draaide het bij de Vlissingers aanvallend goed, maar de verdediging stond nog niet scherp: 19-25. Ook in het twee de kwart kon BC Vlissingen nog niet loskomen van de tegenstan der, waardoor de rust aanbrak bij 32-43. De formatie van coach Victor Ver- mue begon uitstekend aan het der de kwart en sloeg direct toe met twee driepunters. Kimbria had hierop geen antwoord en de Vlis singers denderden door naar een beslissende 40-74-voorsprong. In het laatste kwart scoorden bei de teams er nog lustig op los, waar door de score opliep naar een alles zeggende 60-102. Scores BC Vlissingen: Dennis de Paauw 20, Michel Bosters 19, Dorde Ka radzic 18, Sjors van der Poel 13, Emilio Jangbahadoer 11, Stefan Schrier 7, Sjoerd van Pelt 6, Benjamin Risakotta 5 en Benjamin Steenbeek 3. Wim van Sparrentak vierde in Pallandtloop middelharnis - Wim van Sparren- tak heeft in de Pallandtloop van Middelharnis de vierde plaats be haald op de tien Engelse mijlen. De Middelburger noteerde een tijd van 57 minuten en 56 seconden. Hij finishte drie minuten na win naar Ralf Preibisch uit Sommels- dijk. Mare Riemens (Middelburg) eindigde als 13e, net binnen het uur. joop Lasseur (Bruinisse) won bij de 60-plussers in 1.06.54. Zege schaatsster Annemarie Pasveer middelburg - Schaatsveterane An nemarie Pasveer uit Arnemuiden schreef zaterdag in Breda de mara- thonwedstijd voor vrouwen op haar naam. Bij de mannen konden de Zeeuw se veteranen geen hoofdrol op het Brabantse kunstijs spelen. Flip Sa- lomé uit Breskens was de beste met de vijfde plaats. Fop Fonteijne uit Haamstede werd elfde. Zeelandia Middelburg grijpt de eerste competitiezege door Jan Dagevos middelburg - Twaalf wedstrijden gespeeld en slechts drie punten. Voorzitter Carel Peterson van Zee landia Middelburg durfde de afge lopen weken met goed fatsoen niet meer over straat. Na gisteren kan de ambitieuze preses de bur gers in de stad echter weer onder ogen komen. 'Zijn' club pakte gis teren tegen MOC'17 de eerste over winning (1-0) van het seizoen. De winst van gisteren veranderde nog niks aan de positie op de rang lijst (laatste), maar de drie punten zorgden wel voor enig perspectief Zeelandia Middelburg heeft BSC (13 duels 9 punten) en MOC'17 (13-8) in het vizier. „Het was aan haken of afhaken", zei de 35-jarige middenvelder Pascal van de Berg. „En na vandaag is er weer hoop." Van de Berg was er vier jaar uit, maar besloot dit seizoen de draad weer op te pakken. Toch speelde hij gisteren pas zijn derde wed strijd. „Roy (Hendriksen) wilde me rustig brengen", zei hij. Nu de nood aan de man is bij de hoofdstedelijke formatie is de 'oudgediende' („ik voel me nog jong hoor") van onschatbare waar de. In de wedstrijd tegen MOC was hij een toonbeeld van onver zettelijkheid. Hij bikkelde 90 minu ten lang en hield zijn medespelers ook in de slotfase bij de les. Van de Berg kreeg gistermiddag ge zelschap van nog meer routiniers. Zo maakte Michel Sinke (normali ter speler van Zeelandia Middel burg 3) zijn opwachting en deed in het laatste kwartier ook Jeffrey van de Velde nog even mee. „We zitten door blessures en schorsin gen in de personele problemen", zei trainer Roy Hendriksen. „Ik ben vreselijk blij dat jongens als Michel en Jeffrey ons willen hel- Zeelandia Middelburg heeft weer hoop op lijfsbehoud. De zondag-derdeklasser grijpt tegen MOC'17 de eerste competi tie-overwinning. Ad de Rooij superieur in eindstrijd libre kwadendamme - Biljarter Ad de Rooij uit Vlissingen is de nieuwe districtskampioen van poule zuid in het libre tweede klasse. De Rooij greep de titel met over macht. Des te opvallender omdat het zijn eerste jaar in de tweede klasse is en hij die ook weer ver laat omdat hij naar de eerste klasse promoveerde. Hij bleef ongeslagen en schreef ook de hoogste serie op zijn naam. Thooise titel voor 19e keer naar Van 't Hof tholen - Christian van 't Hof uit Sint Annaland is zaterdag voor de 19e keer tafeltenniskampioen van het eiland Tholen geworden. In de finale had de routinier geen enkele moeite met Ad Verhage, die voor het eerst in de finale stond. De beste vrouw van het toernooi was Cindy van de Klooster die een achtste plaats haalde in de man nen A-klasse. pen in deze situatie. Dat zegt iets over de groep. Samen zijn we sterk." Zeelandia Middelburg kreeg gister middag tegen MOC'17 loon naar werken. De enige goal van de wed strijd viel al in de achtste minuut. Zeelandia Middelburg veroverde op inzet de bal op het middenveld en stuurde* Jerfy Booij op avon tuur. De topschutter had goed naar zijn trainer geluisterd en be sloot met de wind in de rug met een van afstand te schieten. Via het been van een speler van MOC verdween de bal langs doelman Corné van Hoof: 0-1. Wat Zeelandia Middelburg en MOC17 hierna tentoonspreidden, was flipperkastvoetbal in optima forma. De bal stuiterde alle kanten op, maar zelden de goeie. MOC kreeg de bal in 90 minuten zelfs niet één keer fatsoenlijk tussen de palen. Wat dat betreft deed de thuisclub het iets beter via een schot van Michael Linger en een inzet van Jeffrey van de Velde. Het bleef uiteindelijk 1-0 en dat zorgde voor een enorme opluchting bij Zeelandia Middelburg. Het schrik beeld van degradatie naar de vier de klasse is tenminste voor een aantal weken naar de achtergrond verwezen. „Voetballen kunnen we wel", zei Hendriksen, „maar we zullen vooral veel pijn moeten lij den." In cijfermatige zin betekent het dat Zeelandia van de resterende ne gen wedstrijden er nog minstens zes moet winnen om het vege lijf te redden. „Nou en", klonk het stoer uit de mond van de oefen- meester. „We zijn nog geen enkele keer weggespeeld en hebben al zes keer met 2-0 voor gestaan." Dat laatste was een iets te zonnige voorstelling van de zaken. Zeelan dia Middelburg koesterde 'slechts' vier keer een 2-o-voorsprong. Maar in alle euforie kon niemand hem dat kwalijk nemen. Zeelandia Middelburg-MOC'17 1-0 (1-0). 8. Jerfy Booij. Scheidsrechter: E. van Yren (Zwijndrecht). Gele kaart: Jur- riaan Peterson, Michel Sinke, Pascal van de Berg (allen Zeelandia Middelburg), Mark van Lammeren en Dennis Brou wers (MOC'17). Hoofdrol voor Doeland bij Doto middelburg - Onno Doeland eiste in het met 3-1 gewonnen duel van Doto met ARC een hoofdrol op. De voormalige Souburger maakte alledrie de doelpunten voor de za terdag-hoofdklasser uit Pernis. Bij de rust was het 1-1. Doeland, in Zeeland ooit actief voor RCS, Kloetinge en Hoek, komt door zijn niet geheel zuivere hattrick tegen ARC op zeven com petitietreffers. Onverwacht verlies van Zierikzee bergen op zoom - Na drie opeen volgende overwinningen heeft Zie rikzee huiswerk meegekregen voor in de winterstop. Het inhaal- duel bij FC Bergen werd gisteren met 2-0 verloren. Zierikzee speelde ontstellend zwak, vond trainer Marco Groene- veld. Halverwege de eerste helft werd het 1-0, zes minuten voor tijd scoorde FC Bergen 2-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 64