blijven voor de future ireldbeker PZC Maandag 22 december 2008 33 or het opzetten van een future in Zeeland. foto Willem Mieras Future - Een future is een toernooi voor beginnende profs en komt in grootte na de ATP-toernooien en de challengers. Voor een future is in tegenstel ling tot de andere proftoer- nooien geen licentie nodig. Maar er moet wel een plek op de internationale kalender zijn. En dan moet er nog een ver bintenis aangegaan worden met een andere future in de buurt, die een week eerder of later is. - Binnen Zeeland zal de organisa tie in handen zijn van TOZ en toernooidirecteur Sven Ver meulen, die bij MLTC al een na tionaal ranglijsttoemooi heeft. Of het een future voor man nen of vrouwen of voor beiden wordt, is nog niet bekend. Wel zal er gespeeld worden in sche ma's van 32. Hans Felius, die TOZ gaat helpen, was tot dit jaar direc teur van een ATP-toernooi, de Dutch Open in Amersfoort. Nadat de hoofdsponsor van het mannentoernooi afhaakte en de Dutch Open in de proble men kwam, heeft Felius de li centie van het toernooi ver kocht aan de Servische topten- nisser Novak Djokovic. - De Dutch Open heeft vervol gens een licentie voor een chal lenger gekocht. Daarom houdt Amersfoort de komende jaren een groot toernooi, maar zul len er geen wereldtoppers meer komen. we dit niet doen, gaat de geldkraan namelijk dicht." Het indoor-eindejaarstoernooi is al groots, met honderden tennissers die op acht speeldagen in actie ko men. Vergelijkbaar wordt het toer nooi dat TOZ komende zomer bij MLTC houdt. En juist dat toernooi moet in 2010 uitgroeien tot een fut ure, een toernooi voor beginnende profs. Van Buren: „Om dat te kun nen doen, moet ons budget blijven groeien. We moeten vooruit. En dan moet je tijdens de kredietcrisis heel goed zijn voor je sponsors." De 37-jarige Goesenaar merkte dat het dit jaar moeilijk was geldschie ters te vinden. „Vooral in de laatste twee weken bleven veel deuren ge sloten. Het ene bedrijf zal echt even geen geld kunnen missen van wege de kredietcrisis, maar het an dere bedrijf verschuilt zich er juist achter en houdt daardoor relatief makkelijk de boot af" Als het geld blijft binnenkomen - Felius verwacht dat er zo'n 40.000 euro nodig is voor een future - wordt het houden van een future niet zo'n probleem. Felius: „In we zen is zo'n toernooi niets anders dan een nationaal ranglij sttoer- nooi. Je moet alleen zorgen voor extra prijzengeld en huisvesting van de deelnemers." Er moet dan wel nog een geschikte speelweek gevonden worden. „Er er is nog wel ruimte op de kalen der", zei de Vlissinger. „Maar de Zeeuwse future moet dan wel een verband aangaan met een andere future in Nederland. Profs reizen veel en het spelen van futures kost hen dus meer dan dat het hen ople vert. Als twee of drie toernooien achter elkaar steeds dicht bij elkaar in de buurt zijn, scheelt hen dat reiskosten." Terwijl de vissoep werd opge diend, nodigde Van Buren de geld schieters uit voor de finaledag op 28 december. „Dan hebben we hier zelfs een viptribune en kun nen de mensen weer netwerken", zei Van Buren later. „We doen er alles aan om de sponsors een warm gevoel te geven bij ons. Ze moeten ervaren dat tennis één van de sporten is waarbij het best za ken gedaan kan worden." van 3,5 miljoen euro. Wayne Rooney werd met drie goals top scorer en tevens uitgeroepen tot beste speler. In de verkiezing - die hem een auto opleverde - ging hij Ronaldo en Manso vooraf. Laatste tien winnaars 2008: Manchester United 2007: AC Milan 2006: Internacional 2005: Sao Paulo 2004: Porto 2003: Boca Juniors 2002: Real Madrid 2001: Bayern München 2000: Boca Juniors 1999: Manchester United Edwin van der Sar tilt zijn tweede wereldbeker boven zijn hoofd. Eerder won hij de cup met Ajax. foto ltsuo Inouye Ik heb ooit aangegeven bondscoach van Nederland te willen wor den en daar blijf ik bij. In 2010 stopt Henk Kesler ermee en dan groeien mijn kansen. Zeker als Dirk Sdieringa de nieuwe directeur betaald voetbal wordt." Red Bull Salzburg-trainer Co Adriaanse in ELF. „Als achtjarig jochie trok ik na schooltijd door de buurt met een grote koelbox op mijn hoofd, om daar ijsjes te verkopen. Soms liep ik door een gebied zo groot als Amsterdam." Ajax-middenvelder Eyong Enoh over de ijsjeswinkel van zijn moeder in Kameroen. In ELF. „Ik krijg dagelijks uitnodigingen voor presentaties en clinics. Ik ben voor het eerst van mijn leven te gast geweest in een tv-show In Ik hou van Holland van Linda de Mol. Stond ik daar tussen de BN'ers. Leuk." Waterpoloster Daniëlle de Bruijn over de nieuwe status van haar sport na het olympische goud. In Sportweek. „Mannen spreken me hier veel meer aan dan in Nederland. )e bent lang en blond en dat is blijkbaar bijzonder. Ik ben er wel aan ge wend, maar Reinder Nummerdorvriend en beachvolleyballer) nog niet." Volleybalster Manon Flier speelt sinds dit seizoen in Ita lië. In De Telegraaf. „Die haaruitval tijdens de bestraling, dat was vervelend. Gelukkig heb ik geen chemokuur hoeven ondergaan, dat schijnt nog veel er ger te zijn. Zó beroerd heb ik me nooit gevoeld." Marathonschaatser Miel Rozendaal genas dit jaar van lym feklierkanker. In AD. Austraiïe verbiedt zwempakken De Australische zwem- bond -legt het gebruik van hypermoderne zwempak ken aan banden. Het is zwem mers onder achttien jaar van af volgend jaar april niet meer toegestaan pakken te dragen die het hele lichaam bedekken. Jongens mogen al leen nog in een halve lange broek zwemmen (van taille tot knie). Het badpak van de meisjes moet schouders en rug bloot houden. De bond neemt met de maat regel stelling tegen de wild groei in zwempakken van de laatste tijd. Been vraagt fans: Zijn jullie wakker? Mario Been was gisteren in de thuiswedstrijd van NEC tegen ADO Den Haag (0-0) niet te spreken over de steun van het Nijmeegse pu bliek. En dus besloot de trai ner in de eerste helft de sta dionspeaker, die in De Goffert naast de dug-out staat, in te schakelen. „Mensen, de trai ner vraagt of we wel wakker zijn vandaag", gehoorzaamde de man. De opmerking werd goed ontvangen door het pu bliek, dat besloot zich meer te laten horen. Been kan niet meer stuk sinds NEC zich plaatste voor de derde ronde van de Uefa Cup. RUG Groot Brittannië voetbalt op Spelen Er mag een voetbalteam van Groot-Brittannië mee doen aan de Olympische Spe len van Londen in 2012. De Fi- fa heeft daar zaterdag op een congres in Tokyo toestem ming voor gegeven. Schot land, Noord-Ierland en Wales waren huiverig. De landen hadden de vrees dat door een gezamenlijk elftal hun aparte status bij de reguliere interna tionale voetbaltoernooien in gevaar zou komen. Ze zou den dan volledig worden over vleugeld door Engeland. De Fifa heeft verzekerd dat dit niet het geval zal zijn. De eerste keeper van SSV'65 Wie was de eerste doel man van de Goese voet balvereniging SSV'65? Die vraag kwam vrijdagavond voorbij in de voetbalquiz die de dub in zijn kantine organi seerde. Tja, vroegen ook oud voorzitter Maarten Rinkhoud en zijn quizpartner Dirk-Jan Rooze zich af, wie zou dat nou zijn. Het was ook al zó lang geleden: 25 september 1965, tegen AZW 3. Rink- houd en Rooze wisten het niet. Dat Rooze het niet wist, was niet zo vreemd. Maar dat Rinkhoud het antwoord schuldig moest blijven... Hij was het namelijk zelf. Verdediger Christoph Metzelder van Real Madrid heeft za terdag in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Valen cia zijn neus gebroken. De Duitser laat zich vandaag opereren. Het was voor Metzelder al de derde keer dat hij zijn neus brak. Bij Borussia Dortmund, zijn vorige werkgever, overkwam hem dat tweemaal. De winst van Real Madrid hield de ploeg in de subtop van de Spaanse competitie. Barcelona steekt er met kop en schouders bovenuit. Na de 2-1-zege op Villarreal heeft de club tien pun ten voorsprong op nummer twee Sevilla. De nummers twee tot en met zes staan vervolgens binnen twee punten van el kaar. Real Madrid staat vijfde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 63