aan gelijkspel Rentmeester uit net zicht van achtervolgers Korfballers All Ready tonen twee gezichten tegen ACKC Dauwendaele houdt Veere in het vizier MZVC verrast Hoedekenskerke in vierde klasse Meerman knoopt er jaar aan vast bij Oostkapelle Darten voor het goede doel ingen van Sonui W PZC Maandag 22 december 2008 31 Vlissingers via strafschop op valreep naast Achilles Veen. door Koen de Vries VLISSINGEN - Scheidsrechter Henk Haverkamp uit Alblasserdam was zaterdag een van de beste, maar ook een van de meest spraakma kende aanwezigen op het veld tij dens GPC Vlissingen-Achilles Veen. De arbiter gaf kort voor tijd een discutabele strafschop aan de thuisploeg. Danny Bömer verzil verde het kerstgeschenk zodat GPC met een felbevochten remise de kleedkamer kon opzoeken: 1-1. Er waren maar weinig aanwezigen die meteen begrepen waarom Ha verkamp zo kort voor tijd, net na een corner, floot. Toen de spelers van Achilles Veen zagen dat ze een strafschop tegenkregen, waren de rapen gaar. GPC-aanvoerder Mat- thijs Lugtenburg en zijn trainej- André Maas begrepen pas achteraf wat er aan de hand was. Ze ston den te ver van de plaats van delict. Linksback Martijn Blommaert, de vervanger van de geblesseerde Mar tin Wilken, was resoluut: „Er was helemaal niets aan de hand." Aanvaller Björn Ronde beweerde het tegendeel. Hij meldde dat hij binnen de zestienmeter aan zijn shirt getrokken was. Die lezing werd bevestigd door Henk Haver kamp. „De nummer 2 van Veen trok de nummer 8 van GPC aan zijn shirt. Het stond helemaal strak, ik stond er nog geen twee meter vandaan. Ik heb geen mo ment geaarzeld. Volgens de aange scherpte regel van de KNVB was dit een geheide strafschop." GPC mocht daarmee de KNVB, de alerte arbiter en ook een beetje Veen op de blote knietjes danken. De Vlissingers riepen na een ijzer- sterke opening het onheil over zich af door dertig minuten zwak te voetballen. Ze kwamen op ach terstand en konden de schade on- GPC Vlissingen komt dankzij een strafschop kort voor tijd naast Achilles Veen. De Vlissingers krij gen de penalty dankzij aange scherpte regels van de KNVB. danks een overdosis inzet na rust niet repareren. De bezoekers gingen tot het gaatje. Ze werden door hun trainer extra op scherp gezet. Hij was vanuit zijn vakantieadres in Frankrijk te rug komen vliegen om zijn ploeg tijdens de inhaalwedstrijd te coachen. Pas na rust toonden de Vlissingers karakter. „Ik kan nu wel een tactisch praatje houden tot ik een ons weeg", had André Maas in de pauze gezegd, „maar het gaat erom dat jullie feller en zorgvuldiger zijn." Het had effect, maar treffers leverde het niet op. Totdat de aangescherpte regel werd gehanteerd. Na afloop was de opluchting van het gezicht van aanvoerder Lugtenburg te schep pen. „Een heel belangrijk gelijk spel", vond hij. „Als we verliezen staan we nog maar één punt voor op Veen, nu houden we de marge •van vier." Na tien wedstrijden stond zijn ploeg onderaan, drie wedstrijden later staat GPC in het linkerrijtje. „We gingen voor zes punten en hebben er zeven ge haald. Maar we zijn er nog lang niet, al zijn we op de goede weg." GPC-Achilles Veen 1-1 (0-1). 36 Sjoerd Boons 0-1, 80. Danny Bömer 1-1 (strafschop). Scheidsrechter: H.A. Haverkamp (Alblasserdam). Gele kaart: Erik de Ruijter, Matthijs Lugtenburg (beiden GPC), Henry Schouten, Frank van Bergen en Rob Conradi (allen Achil les Veen). Aantal toeschouwers: 150. MIDDELBURG - Dankzij de negende seizoenszege staat FC Dauwendae le stevig op de tweede plaats in de derde klasse A. De ploeg van trai ner Gerard de Nooijer klopte op ei gen veld Kapelle met 5-1 en heeft met nog negen competitieduels te gaan slechts drie punten achter stand op koploper Veere. Na 45 minuten leidde Dauwendae le al met 4-0. Sigrel Burnet opende de score en één minuut later stond het door Jaap de Kroo al 2-0. Tien minuten voor rust maakte Burnet de 3-0 en vlak voor rust tekende Jasper Leuvelink voor 4-0. Na de hervatting was het fijne er wel van af Na vier minuten zorgde Santos Bodhana Manuel voor de 5-0, waarna de productie stokte. Ferdi Tilroe zorgde nog voor de 5-1. Rillandia-Colijnsplaatse Boys 1-3 (0-0). Pascal Hoogerheide 0-1, Michiel van der Weele 0-2, Huseyin Dogarr1-2, Sander Sallet 1-3. Bevelandse dammer vergroot voorsprong in Zeeuwse titelstrijd Puijpe kan tij niet keren bij Nieuwdorp MIDDELBURG - De nieuwe Nieuw- dorp-trainer Piet Puijpe kan nog geen potten breken in de tweede klasse. Zijn ploeg verloor met 2-0 bij Oranje Wit. Nieuwdorp was in het eerste kwar tier de gevaarlijkste ploeg, maar toen kreeg Pascal Gakeer een rode kaart. Daarna werd het duel bin nen vijf minuten beslist. Johnny Schleiffer en Rob van der Veen scoorden 1-0 en 2-0. Dammers Aagtekerke koploper hoofdklasse MIDDELBURG - Aagtekerke heeft de leiding genomen in de hoofdklas se van de Zeeuwse damcompeti- tie. Het Walcherse achttal klopte dankzij winstpartijen van Paul Sterrenburg, Adrie Riemens en Ad Provoost Middelburg met 9-7. De concurrenten GZC en PWG 's-Gravenpolder 3 speelden met 8-8 gelijk en zagen Aagtekerke een punt uitlopen. mise. Johnny de Leeuw verzuimde tegen Hans van Akkeren toe te slaan met een damcombinatie. In het eindspel kwam De Leeuw met de schrik vrij omdat Van Akkeren MIDDELBURG - In de strijd om de bovenste plaatsen in de vierde klas se A van het zaterdagvoetbal leed Hoedekenskerke een dure neder laag bij MZVC: 2-1. Wemeldinge hield een punt over aan de ont moeting met Cadzand (1-1). Voor rust bracht MZVC prima voetbal op de mat. De Middelbur gers hadden meer balbezit, combi neerden goed en zagen het over wicht beloond met de x-o van Wouter de Vries. De score had gro ter kunnen zijn. Onder aanvoering van enkele invallers kwam Hoede kenskerke na rust beter in de wed strijd. Toch scoorde MZVC twin tig minuten voor tijd via Jannes Groeneveld 2-0. Jorn Otte deed kort daarna uit een vrije trap iets terug. Hoedekenskerke was nog dicht bij 2-2, maar een grote kans werd onbenut gelaten. Aan de overzijde verzuimde MZVC te sco ren uit scherpe counters. OOSTKAPELLE - Trainer Huib Meer man plakt er nog een seizoen aan vast in Oostkapelle. De Arnemui- denaar maakte dat voorafgaand aan het duel met Duiveland aan André Maas blijft bij GPC André Maas is ook volgend jaar trainer van GPC. De Brabander gaat verder met dezelfde tech nische staf, bestaande uit assis tenttrainer Anton Swennen en de leiders Henk Lammens en Martin van Leersum. GPC heeft wel een nieuwe voorzitter. Kees van Belzen werd in de algemene ledenver gadering gekozen als opvolger van Ron Huser, die zijn taak eer der dit jaar om privéredenen neerlegde. VarfBelzen was tot voor kort voorzitter van de sponsorcommissie. door Daaf Kasse 'S-GRAVENPOLDER - Martijn Rent meester gaat 2009 in als de grote favoriet voor de Zeeuwse damtitel. Zaterdag liep de man uit 's-Graven- polder weer een punt uit op zijn concurrenten. Zelf won de Zeeuwse sneldamkam- pioen van Arjo Kousemaker. De partij was nog geen twintig zetten oud toen de titelhouder zwaar in de fout ging. Rentmeester brak door met een schijf en maakte in het afspel geen fouten meer. De achtervolgers Jan van de Wete- ringh en Johnny de Leeuw misten een goede winstkans. Van de We- teringh overzag tegen Kees Rijk schijfwinst in het middenspel. Na deze gemiste kans liep de partij re- te vroeg remise gaf. Ook in de andere twee partijen uit de achtste ronde ging er het nodi ge mis. Piet Allaart pakte na een foutzet van Jaap de Jonge zijn eer ste winstpartij en Rianka Rent meester stond onder druk toen Martin van Dijk in plaats van een kansrijke voorzetting voor een ver liezende zet koos. Met zeven winstpartijen en slechts één gelijkspel blijft Jaap Veerhoek het voortreffelijk doen •in de promotieklasse. Zaterdag vloerde hij Aart Slager. René Duse~- bout won van Jos de Wild en blijft met drie punten achterstand twee de. In de eerste klasse behield kop loper Rinie Brasser ondanks een vrije dag zijn eerste plaats. zijn spelersgroep bekend. Oöstka- pelle-voorzitter Alwin Don toon de zich verheugd met Meermans besluit. „Het klikt gewoon heel goed. We zijn anderhalf jaar geleden een nieuwe weg ingeslagen en er zit ab soluut nog rek in deze groep. En Huib Meerman past precies waar wij als Oostkapelle voor staan", liet Don zaterdagmiddag weten. De uit Arnemuiden"* afkomstige Meerman is op dit moment bezig aan zijn tweede seizoen in Oostka pelle. Zondagvierdeklasser Robur ver lengde zaterdag het contract met trainer Adil Fertoute. Hij begint de ze zomer aan zijn derde seizoen bij de derde club van Goes. WESTKAPELLE - Hart van Middel burg (HVM), Zeelands beste dart- ploeg, komt vanavond in Westka- pelle in actie voor het goede doel. De Walchenaren zamelen vanaf 19.30 uur samen met het team van- De Batavieren in het Kasteel van Batavia geld in voor Serious Re quest, de jaarlijkse actie van Giel Beelen van 3FM. Iedereen die - te gen vergoeding - een pijltje tegen de darters wil gooien, is van harte welkom. De opbrengst is dit jaar voor Het Rode Kruis. door Jan Dagevos ZIERIKZEE - De korfballers van All Ready deden zaterdag tegen ro de-lantaarndrager ACKC hun plicht (17-13), maar de trainer/coach hield toch een kater over aan de ontmoeting. „De eer ste helft was goed, maar de twee de helft was een knoeipartij", vond coach Hans Landman. Inde eerste helft was er voor twee deklasser All Ready geen vuiltje aan de lucht. De thuisploeg voerde de opdrachten goed uit en leidde bij rust met: 11-6. Na de pauze liep All Ready naar 14-6, waarna de Zie- rikzeese ploeg de teugels te veel liet vieren. Scores All Ready: Dennis Voshart 7, Anouk van Tiggeloven 4, Marcel Jozias- se 3, Desiree Voshart, Jan-Willem Nieu- wenhuijzen en Henk de Graaf allen 1. Togo zorgde voor een stunt in de derde klasse. De Goese formatie won met 14-8 van mede-koploper Oranje Zwart: 14-8. Togo troefde Oranje Zwart op alle fronten af Bovendien legde de équipe een ij zeren wil aan de dag. Bij rust was het 6-4. Na de pauze scoorde Togo op cruciale momenten. Scores Togo: André Goossens 5, Mar scha van Belzen 4, Martin Postema 2, Dennis Boelman, Marcel Viergever, Wendy Uitterhoeve allen 1. M^naenzlinaeWVmat opnametijd)! www.fotoverschuren.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 61