SP flirt wanhopig met het CDA 200m2 Donner ziet niets in premieplan Speciaal team tegen dierenactivisten sergeant Mark Weijdt ff Datenin jeregio 0900-0401117 2800 condoleances geplaatst voor de gesneuvelde sergeant. Leden van voetbalclub SCP, waarbij We- ijdt voetbalde, kwamen gisteren bijeen op het sportpark in Puiflijk om stil te staan bij het overlijden van hun clublid. Talibanstrijders in Uruzgan vin den dat de Afghaanse regering en Groep aangehouden na slaan van buschauffeur groningen - Een groep van acht jongemannen in de leeftijd van 15 tot 22 jaar is in de nacht van zater dag op zondag in Groningen aange houden. Zij wordt verdacht van mishandeling van een buschauf feur. De chauffeur wilde zijn bus bij de halte voor station Gronin gen afsluiten toen hij zag dat een aantal jongeren toch de bus in was gegaan. Toen hij om opheldering vroeg, kwamen er nog meer jonge ren de bus in waarna de buschauf feur door ten minste twee mensen werd geslagen. ADVERTENTIE VAN DE DAG Man, 54, Zeeland, sportief, niet roker, hv strand, bos, genieten van het leven uit en thuis. Zkt vrouw, niet roker, voor leuke vaste relatie. Postbus: 100581 (€0.80 p/m) Zie de volledige pagina op donderdag of kijk op www.dateninjeregio.nl Deelnemers moeien 18 jaar ziin of ouder. Mocht je hulp nodig hebben bel 0900-0400038 of email naar aateninjeregio ukcustomersupport.com. Deze service werkt niet met een analoge telefoon. de Nederlanders de samenwerking met krijgsheren moeten stoppen. Dat zeiden zij tegen NOS-verslag- gever Peter ter Velde, die zaterdag deel twee van een gesprek met zes strijders uitzond. De Taliban noemden met name Matiullah Ka- hn, die rijk is geworden door drug shandel en corruptie. Vier jongens proberen auto te stelen maastricht - De politie heeft za terdagavond in Maastricht vier jon ge jongens opgepakt die een auto probeerden te stelen. De autodie ven in spé zijn respectievelijk 9,10, 12 en 15 jaar oud. Zij werden op he terdaad betrapt op de Arrestruwe. De vier kinderen wilden een auto pikken om een ritje door de wijk te gaan maken. Twee van hen kon den direct worden ingerekend, de twee anderen zijn thuis opgepikt. Na het opmaken van de proces sen-verbaal zijn de jongens aan hun ouders overgedragen. Traumaheli's mogen dag en nacht vliegen den haag - De vier traumaheli's mogen volgend jaar dag en nacht erop uit. Minister Ab Klink van Volksgezondheid trekt 5,6 miljoen euro extra per jaar uit om voortaan ook nachtvluchten voor de vier Nederlandse helikopters mogelijk te maken. Dat besloot de minister naar aanleiding van een geslaagde proef met nachtvluchten in .Nijmegen. Niet alle helikopter zullen meteen 's nachts kunnen gaan vliegen. Dat is afhankelijk van de training van het personeel en eventuele noodzakelijke aanpas singen van de landingsplaatsen. Jan Marijnissen wil zijn partij volgende keer wel laten meeregeren. door Dick Hofland DEN haag - Met het CDA als con stante machtsfactor, kan de SP niet anders dan lief doen tegen de partij van premier (an Peter Bal kenende. Het zit diep bij de SP dat de partij na de formidabele verkiezings winst van 2006 niet in het kabinet kwam. Volgens Jan Marijnissen wilden CDA en vooral PvdA hem er niet bij hebben, volgens de Par tij van de Arbeid was Marijnissen al vertrokken voordat zij goed en wel aan de onderhandelingen wa ren begonnen. Hoe het ook precies is gegaan, het is een feit dat de SP er een trauma aan heeft overgehouden. Anders kun je het niet noemen, getuige ook de toenadering die 'oersocia- list' Marijnissen in het afgelopen 'De grootste concurrent op links, de PvdA, loopt verder en verder uit' weekeinde via de Volkskrant heeft gedaan in de richting van het CDA. Hij vindt dat zijn partij, waar hij onlangs terugtrad als leider, ge sprekken moet voeren met de christen-democraten. Dat is vol gens hem de enige manier om bij volgende verkiezingen niet bij voorbaat te worden uitgesloten van regeringsdeelname. Wie macht wil, moet tegen de macht aan schurken. Aangezien het CDA de constante machtsfac tor is, kan de SP niet anders dan In brand steken auto's 'niets te maken met opkomen voor dieren'. den haag - Het Korps Landelijke Politiediensten krijgt een speciaal team dat zich richt op dierenacti visme. Dat heeft een woordvoer der van het ministerie van Binnen landse Zaken gisteren bekendge maakt. „Het wordt een kleine unit die onder meer gaat samenwerken met de inlichtingendienst ATVD", aldus de woordvoerder. Dierenactivisten grijpen steeds va ker naar vormen van geweld. Be gin november gingen in Hilver sum twee auto's in vlammen op waarvoor dierenactivisten de ver antwoordelijk opeisten. De auto's behoorden toe aan een medewer ker van beursbedrijf Euronext waar aandelen worden verhandeld van een Brits dierenproefcentrum. Op de oprit van een woning in Wassenaar gingen in de nacht van 1^ Een speciaal politieteam zal zich richten op dierenactivisten, nu de acties steeds grimmiger wor den. Dit weekeinde werden er weer auto's in brand gestoken. lief doen tegen de partij van pre mier Jan Peter Balkenende. Tot nu toe zocht de SP vooral toe nadering met linkse partijen als Pv dA, GroenLinks en in mindere ma te D66. Marijnissens droom was al tijd een linkse meerderheid en daarna een links kabinet. Dat is er nooit gekomen en zal er vermoede lijk nooit komen. Nu hij is teruggetreden en plaats heeft gemaakt voor Agnes Kant, zakt de SP ook nog eens stevig in de peilingen. Van de vijfentwintig Kamerzetels die Marijnissen bin nensleepte, zijn er inmiddels nog maar een stuk of vijftien over. En de grootste concurrent op links, de PvdA, loopt verder en verder uit. Dat is dus dubbel verlies voor de SP. Om nog maar te zwijgen over de wederopstanding van D66, die on der aanvoering van Alexander Pechtold de SP ook al dreigt te pas seren. Als deze ontwikkelingen doorzet ten, heeft de SP straks op links nog maar weinig in te brengen. Marijnissen ziet die bui al hangen en wil actie. Ook al zegt hij gere geld zich nergens mee te be moeien en Kant haar gang te laten gaan, deze essentiële koerswijzi ging komt wel uit zijn koker. Hij is natuurlijk ook degene die het ver lies het hardst voelt, omdat hij de partij groot heeft gemaakt. Voordat de SP straks volledig over het hoofd wordt gezien als het op een formatie aankomt, wil het nu vast vriendjes worden met het CDA. Politiek gezien is het begrij pelijk dat je laat zien regeringsver antwoordelijkheid te willen dra gen, maar het is en blijft niets an ders dan een wanhoopsdaad van een partij die in de marge dreigt te belanden. vrijdag op zaterdag twee auto's in vlammen op. Er zou een topman van Euronext op het adres wonen en hij zou het doelwit zijn geweest van dierenactivisten. De politie wilde dit niet bevestigen. Minister Guusje ter Horst van Bin nenlandse Zaken zei dat de acties van de activisten 'absoluut over de schreef gaan'. Zij vindt het in brand steken van auto's 'niets meer te maken hebben met het op komen voor je belangen'. In jaarverslagen van de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) duikt de Britse actiegroep SHAC geregeld op. Deze zou een Nederlandse tak hebben, de orga nisatie Respect voor Dieren (RvD). RvD splitste zich begin vo rig jaar op in twee groepen. De eer ste ageert onder dezelfde naam te gen bonthandel. De tweede, de Anti Dierproeven Coalitie (ADC), keert zich tegen ondernemingen die betrokken zijn bij dierproeven. Ruim honderd betogers van RvD voerden zaterdag in Zaandam ac tie tegen dierenleed. Zij protesteer den tegen het mishandelen en doodmaken van dieren en vroe gen aandacht voor 'diervrij' eten, bont en circussen met dieren. PZC Maandag 22 december 2008 5 PvdA wil meer voordeel voor werkgevers bij aannemen werklozen. hilversum - Minister Piet Hein Donner van Sociale Zaken ziet niets in een plan van de PvdA om de leeftijdsgrens te verlagen waar op werkgevers premiekorting krij gen voor het aannemen van lang durig werklozen. Hij vreest dat dit ondernemers alleen maar zal sti muleren om huidige werknemers in te wisselen voor ander perso neel om .de daarbij behorende voordelen op te strijken. De Eerste Kamer behandelt volgen de week een wetsvoorstel waarin staat dat werkgevers drie jaar lang korting op de premies krijgen als zij 50-plussers aannemen die lan ger dan een jaar werkloos zijn. De wet zou 1 januari in moeten gaan. PvdA-fractieleider Mariëtte Hamer presenteert zaterdag plannen voor een betere arbeidsmarkt tijdens een partijberaad in Arnhem. Hier in stelt zij onder meer de leeftijds grens van 50 te verlagen naar 45. Donner zei zaterdag in het pro gramma Tros Kamerbreed daar echter niets voor te voelen. „Dan stimuleer je werkgevers om men sen te ontslaan en weer andere mensen aan te nemen omdat zij dan subsidie krijgen." Hamer zei zich niet uit het veld te laten slaan door de reactie van Donner. Zij wil dat haar voorstel in de voorjaarsnota wordt gere geld. Hamer stelt tijdens de partij raad dat in de strijd tegen de werk loosheid veel kan worden bereikt door bestaande regelingen beter te benutten. Zo zouden scholings fondsen 'leeggetrokken' kunnen worden. „Het zou een schande zijn als over twee jaar de werkloos heid fors is opgelopen, terwijl de scholingsfondsen nog bulken van het geld." Donner liet in het Radio i-programma weten dat zijn minis terie daar al aan werkt. lark Weijdt. foto ANP VAN IWAARDEN SPUITCABINE voor alle spuitwerken z- céf Ampereweg 6 4338 PT Middelburg Telefoon 0118 64 0400

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 5