PSV voetbalt om te overleven l IN lYF mxm 32 en 33 32 en 33 üb\ doe ik dus op MijnCemak MijnCemak United-doelman Van der Sar piekt in finale wereldbeker Hans Felius wil Zeeland al in 2010 aan future helpen Maandag 22 december 2008 Tip? sport@pzc.nl Contouren van plannen Stevens al zichtbaar in duel met Feyenoord. door Frans van den Nieuwenhof EINDHOVEN - Met de laatste adem die het team in 2008 nog rest, vecht PSV om aansluiting te hou den bij de top drie van de eredivi sie. Die overlevingstocht leverde gistermiddag opnieuw een zwaar bevochten zege in eigen stadion op. De wedstrijd tegen Feyenoord (1-0), die even enerverend als ma tig was, bood coach Huub Stevens nieuwe hoop op een 'frisse door start' na de winterstop. Stevens hult zich al maandenlang in stilzwijgen over zijn plannen met PSV. Hij herhaalde ook giste ren dat de huidige spelersgroep al le vertrouwen verdient en krijgt. Maar de aangekondigde doorstart verraadt wel dat de trainer van plan is om het vernieuwingspro ces bij de club binnenkort van im pulsen te voorzien. Het team dat hij gisteren in het veld bracht, vertoonde al de con touren van zijn plan. Voor de twee de keer dit seizoen trad PSV aan zonder Spaanstalige spelers. Ste vens koos zelfs voor een extreem aanvallende ploeg, waarin plaats was voor vijf offensief ingestelde voetballers: Lazovic, Dzsudzsak, Afellay, Amrabat én Bakkal. Het was voor het eerst dat de laat ste drie, allen van Marokkaanse af komst, dit seizoen vanaf de aftrap samenspeelden. Tevreden stelde Stevens vast dat hij een 'geïnspi reerd PSV' had gezien. „We heb ben met ongelooflijk veel spirit ge speeld", zei de trainer. „Het voet bal was niet fantastisch, maar het was duidelijk dat we ons de hele week op dit duel hebben kunnen voorbereiden", zo verklaarde hij de triomf Een week. voor het einde van de eerste competitiehelft - zaterdag ontvangt PSV nog FC Twente - wijst alles erop dat de club verder wil op een koers waarin de (eigen) jeugd de ruimte krijgt om zich ver der te ontwikkelen. Nu er geen zware Europese wedstrijden meer wachten, zoekt Stevens nieuwe bouwstenen voor de toekomst. Weken geleden liet hij al weten dat een vertrek van Salcido en Méndez voor hem bespreekbaar is. Als nieuwe kracht wordt onder meer middenvelder Meeuwis (Ro- da JC) genoemd. De manier waarop het jeugdige team zich gisteren tegen het felle Feyenoord verweerde, was bewon derenswaardig. Goed voetbal was schaars, de inzet hartverwarmend. Die stijl sloot goed aan bij de ma nier, waarop Stevens zelf zijn hele leven heeft geknokt. PSV speelde voetbal om te overle ven en slaagde in die missie dank zij een prachtige treffer van Afel lay. Diep in de tweede helft door brak hij de status quo op het veld door een afvallende bal met veel gevoel achter invaller-doelman Van Dijk te kogelen. De kansjes die de wedstrijd ople verde, waren redelijk gelijk ver deeld over de twee zoekende ploe gen. Niet ten onrechte claimde Feyenoord-coach Verbeek dat het duel „eigenlijk in 0-0 of 1-1 had moeten eindigen". Het raffinement om aanvallen goed uit te spelen ontbrak aan bei de kanten. Feyenoord was een paar keer gevaarlijk met diepe pas ses van achteruit, waar de PSV-de- fensie met moeite aan antwoord op vond. De beste kans was halverwege de eerste helft voor Makaay, die na een dieptepass van Lucius te wei nig kracht gaf aan zijn inzet met buitenkant rechts. Marcellis kon de bal daardoor nog 'wegwerken. ITJ PSV voetbalt nog steeds niet goed, maar verslaat Feyenoord wel: 1-0. De landskampioen uit Eindhoven blijft daardoor aanha ken bij de top van de ranglijst. Vijftig minuten later slaagde Bises- war er niet in om een subtiel pass- je van Makaay onder controle te krijgen. PSV antwoordde voor rust met po gingen van Bakkal (gestuit door Van Dijk) en Marcellis, wiens kop bal op de lat eindigde. Vooral via de flanken stichtte PSV ook na de pauze enig gevaar. De eindpass was echter te vaak onzuiver of on gelukkig. Offensieve onmacht blijft onmiskenbaar de grootste makke van beide ploegen. pagina 26: Tiendalli is even de weg kwijt naar hel NK schaatsen in Heerenveen kijken S3 de hand uitlaten □p tijd de belastingaangifte weg 23 een plaFond witten (J) een perfect kapsel Te veel te doen en geen tijd om naar het NK schaatsen te kijken? Schakel MijnGemak in. Dat is dé handige bemiddelingsservice, exclusief voor al onze leden en verzekerden, U komt snel in contact met honderden helpende handen. Bel 0900 - 0662 (lokaal tarief) of kijk op www.mijngemak.nl Nederland maakt ook Van Hanegem toch kans op WK van 2022 weg bij FC Utrecht r Zorgverzekeraar Jjï? IZa Trias Een helpende hand eenvoudig geregeld ZEIST - Nederland stelt zich samen met België ook kandidaat voor de organisatie van het wereldkampi oenschap voetbal van 2022. Eerder deden beide landen dat al voor 2018. De KNVB reageert hiermee posi tief op het verzoek van Sepp Blat ter, voorzitter van de Fifa. De Zwitser wil eind 2010 de twee WK's op één dag verdelen. De af vallers van de eerste stemming ko men dan meteen voor de volgen de optie in aanmerking. Blatter trad zaterdag op het con gres van de Fifa in Tokyo met het verzoek naar buiten. De KNVB was er op voorbereid. „We had den al vernomen dat dit er zat aan te komen", verklaarde een woord voerder. „Het lijkt ons een goed idee." UTRECHT - Willem van Hanegem vertrekt aan het einde van dit sei zoen bij FC Utrecht. Dat heeft de 64-jarige trainer gisteren laten we ten aan de clubleiding. De Kromme sprak eerder dit jaar de intentie uit om wel langer bij FC Utrecht te blijven. Dat was eind oktober, toen vier assistenten bij de club moesten vertrekken. FC Utrecht wilde Van Hanegem voor dit seizoen graag behouden, maar had nog geen contract klaar liggen voor de volgende jaargang. Volgens Van Dóp heeft Van Hane gem aangegeven dat hij wil stop pen om zijn leeftijd. „Hij vindt het met 64 jaar mooi geweest, zei hij onlangs tegen mij. Maar ik sluit niet uit dat de perikelen rond het vertrek van de vier assistenten heb ben meegewogen bij hem." Gravenstijn gaat door tot WK in Rotterdam ROTTERDAM - Judoka Deborah Gra venstijn gaat nog een jaar door. De 34-jarige Rotterdamse, die geboren is in Tholen, wil in augustus nog meedoen aan het wereldkampioen schap, dat in Ahoy gehouden wordt. Gravenstijn, die uitkomt in de klas se -57 kilo, won enkele maanden geleden zilver op de Olympische Spelen in Peking. Vier jaar eerder veroverde ze in Athene al de bron zen medaille. In aanloop naar de Spelen on dervond Gravenstijn veel hinder van (fysieke) tegenslag. Na het toernooi nam ze even afstand van de sport en twijfelde ze over het voortzetten van haar carrière. Nu gaat ze dus toch door tot het vol gende grote toernooi, vooral om die in eigen land is. foto Vincent Jannink/ANP De 1-0 is in de maak: PSV'er Ibrahim Afellay haalt uit vanaf de rand van het strafschopgebied.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55