De Schelde zegeviert Felius en Langeraert maken favorietenrol waar Zeeuwse deelnemers eisen hoofdrol op bij springwedstrijd in Heinkenszand Waterschap Z PZC Maandag 22 december 2008 35 Tennisduo wint TenJB Braakman Kersttoernooi. door Sven Bakker HOEK - Op het TenJB Braakman Kersttoernooi hebben Mare Felius en Kim Langeraert zoals verwacht de titel gepakt. Het tennisduo ver sloeg in de finale René van Gassen en Jurran Schut met 6-2. Felius en Langeraert waren in de poulefase al veel te sterk voor hun opponenten. De koppels Sjakco de Braal/Coen Kaijser (10-3), Maarten de Heus/Menno van den Hout (11-2) en Robin Nagelkerke/Wesley van Noord (11-1) moesten er allemaal aan gelo ven. In hun vierde partij waren Fe lius en Langeraert ook nog eens te sterk voor de finalisten René van Gassen en Jurran Schut (6-3). Marianne Fraanje en Sjakco de Braai boekten een onverwachte overwinning in de vierde catego rie van het gemengddubbel. Zij wonnen in de finale na drie kwar tier met 7-6 van Natascha van Strien en Coen Kaijser. Diezelfde Van Strien en Kaijser waren zij in de poulefase ook al tegengekomen. Toen gingen Fraanje en De Braai met liefst 10-3 onderuit. In de eind strijd waren de rollen echter omge draaid. Sjakco de Braai en Coen Kaijser de den ook mee aan het mannendub- belspel in de 3-categorie. De Braai en Kaijser waren daarin echter minder succesvol dan in het ge- UIT t- BADMINTON Regio Zuid-West tweede klasse. Terneuzen 1 -Blue Sky 1 2-6. MD: Stefan van de Velde/Paul van de Vijver-Udo Neet/Gert-Jan Sep 15-21, 16-21. VD: Barbara van dé Water/Silvia van Straten-Petra Simons/Cora Simons 21-17, 21-23, 16-21. ME: Van de Vel-. de-Neet 21-19, 19-21, 11-21; Van de Vij- ver-Sep 14-21, 17-21. VE: Van de Water-Petra Simons 21-7, 21-0 (gestaakt bij 12-7 door een blessure van Simons); Chantal Dieleman-Cora Simons 21-13, 21-15. GD: Van de Velde/Van Straten-Sep/P. Simons 23-21, 12-21, 10-21; Van de Vijver/Dieleman-Neet/C. Simons 8-21, 14-21. Regio Zeeland vierde klasse. Den Ossaert 3-'t Pluumpje 0-8, Marathon 1-Terneuzen 2 6-3. BILJARTEN Teamcompetitie Kanaalzone. Ronde 17: Bach- ten Dieke-Het Trefpunt 248 tegen 227 caram boles (116 tegen 92 procent), De Lieve-De Vla schaard 349-235 (107-84), Koewacht-Oude- landse Hoeve 310-259 (93-102), De Loven- hoek-'t Heike 303-251 (78-109), Malper- tuus-Gregoriuscentrum 243-272 (81-106), 't Meulengat-Het Dorpshuis 215-249 (94-111), Sint-Albert-De Veste 205-235 (90-102), 't Waterpolosters winnen met lage score (3-2) in Helmond van Lutra. door Ko Mechielsen TERNEUZEN - De waterpolosters van De Schelde speelden zaterdag de belangrijke inhaalwedstrijd in Helmond tegen Lutra. De Terneu- zense vrouwen wonnen met 3-2, een eindstand die niet vaak voor komt bij waterpolo. De Schelde kon slechts met zeven speelsters afreizen, terwijl de wed strijd belangrijk was voor het aan pikken in de middenmoot. Lutra begon fel en nam een i-o-voor- sprong. De Schelde knokte zich echter sterk terug en nam voor het eind van de eerste periode een 2-1-voorsprong. Daarna onspon zich een gelijk waardige strijd. Beide ploegen ga ven elkaar weinig ruimte. Ook wer- de er opvallend veel kansen ge mist, waardoor na de tweede pe riode nog steeds een stand van 1-2 op het scorebord stond. Lutra kwam aan het begin van de derde periode op 2-2. Maar de Ter- neuzense vrouwen speelden sterk en kwamen toch weer op voor sprong: 3-2. Hetzelfde euvel dook daarna weer op: er werden teveel kansen gemist. De voorsprong bleef toch staan.Bij het ingaan van de laatste periode leek Lutra op nieuw het initiatief te nemen. Het collectief van De Schelde stak daar echter een stokje voor. Verdedi gend zat de ploeg goed in elkaar, zodat weinig kansen werden weg gegeven. Aangezien er op aanval lend vlak geen verbetering optrad, veranderde de stand niet meer. Door de overwinning in Helmond is De Schelde Lutra nu voorbij ge streefd en daardoor een goede mid denmoter in de competitie gewor den. Scores De Schelde: Inge Tanghe, Su zanne Tanghe en Rowena Witkamp 1 maal. mengddubbelspel, want bij de mannen liepen zij dankzij een der de plaats in de poule de finale mis. De 5-categorie in het dubbelspel bij de vrouwen was een prooi voor Leontine Dingenouts en Na thalie de Schepper. In de poulefase wonnen Dingenouts en De Schep per van zowel Stéphanie van Balen/Kay Wisse (7-5) als van Tru dy Dannenburg/Brigitte van de Water (6-5). In de eindstrijd won nen Dingenouts en De Schepper met overtuigende cijfers van Nico le van der Hooft en Judith Vers luis. Succes voor de familie De Schep per in de derde categorie van het vrouwendubbelspel bleef uit. Rens- ke Fraanje en Nienke de Haas sta ken een stokje voor de plannen van Nathalie en Sophie de Schep per om de titel in de wacht te sle pen. Fraanje en De Haas wonnen na drie kwartier met 4-3 van de zusjes De Schepper. Naast Nathalie en Sophie de Schepper, speelde Stephanie de Schepper in de finale van de 5-ca- tegorie van het gemengddubbel- spel. Zij had samen met Mare de Haas echter weinig in te brengen tegen Stéphanie van Balen en Marcel Groffen. Zij lieten een score van liefst 12-2 noteren. Mare Felius en Kim Langeraert zijn in de finale in Hoek een maatje te groot voor René van Gassen en Jurran Schut. Het ten nisduo wint met 6-2. Alleen Suzanne Raming doorbreekt provinciale hegemonie. door Lucien Roelandt HEINKENSZAND - Tijdens de spring- wedstrijden van RV Allround wa ren de Brabanders gisteren in Heinkenszand veruit in de meer derheid. De Zeeuwen bleken hier echter nauwelijks van onder de in druk. Zij eisten in de piste van Stal Vermue het merendeel van de overwinningen op. Jolanda Bevelander toonde zich met Mr Incredible de beste in de klasse B. Marlies Bek was spekko- per met een overtuigende overwin ning met Uniek in de klasse L en een fraaie tweede plaats met Tima- no in de klasse B. Ilona Markusse stuurde Lanciano in de klasse M naar het oranje ere- lint. Suzanne Raming doorbrak de Zeeuwse hegemonie. De amazone uit Schijf verwees Danielle van Sabben uit 's-Heer Arendskerke in de barrage van de in handicap ver reden klasse Z naar de tweede plaats. Marlies Bek heeft na een wat moei lijke start bij de sensibele merrie Uniek blijkbaar de juiste knoppen gevonden. De pas negentienjarige amazone uit Hoedekenskerke bleek ook onder druk te kunnen presteren. In de van spanning zin derende beslissende ronde van de klasse L bleef Bek met de Mura- no-dochter als enige foutloos. Laatste starter in de barrage Marcel- Ie de Kam leek met Solid Touch het feestje voor Bek nog te gaan verzieken. In een bloedstollende rit stuurde de amazone uit Dom burg de merrie als een speer in de onmogelijk geachte tijd van 37.46 seconden naar de finish. De even ting international toonde zich hier mee ruim twee tellen sneller dan Bek. Maar op de laatste hindernis trok de Calvados-dochter een paal naar de bodem. Met de derde stek onderstreepte de Vlissinger Peter de Pagter met Vita de Zeeuwse overheersing in deze klasse. Parkoersbouwer Stef Nelissen had voor de klasse M een fraai maar se lectief parcours uit de hoge hoed getoverd. Desondanks wisten ze ven combinaties in het basispar- cours de nul op het strafblad te houden. Zij bleken daarmee ech ter hun kruit voortijdig te hebben verschoten. Rens Wondergem mocht met Ninja met een spring- fout in de barrage zelfs lang de hoop op de overwinning koeste ren. Het venijn voor de ruiter uit Gapinge zat echter in de staart. Als laatste starter schopte Ilona Mar- cusse met de vos Lanciano een balk naar beneden. Maar de ama zone uit Nieuw- en Sint Joosland toonde zich met de Adios-zoon een fractie sneller dan Wonder gem. Steen-Hulst 317-227 (92-93). Stand aan kop: 1. Oudelandse Hoeve 106,50 procent, 2. 't Meulengat 105,28, 3. 't Steen 104, 14, 4. De Warande 103,59, 5. Sint-Albert 102,30. Biljart Federatie Terneuzen Stad. Kampioen schap vierde klasse libre. Eindstand: 1. Ba rend van der Eijk ('t Bierwinkeltje), 2. Adrie Ha melink ('t Bierwinkeltje), 3. Guillaume Broekho ven (BC Wilhelmina),4. Chiel van Alphen (Con cordia), 5. Cor van Eek (BW), 6. Dirk Versluis ('t Keldertje), 7. Jack Klaassen ('t Bierwinkel tje), 8. Jeanine de Cousemaecker (BW). Vijfde klasse libre. Eindstand: 1. Piet Janse ('t Keldertje), 2. Bram de Feijter (BC Wilhelmina), 3. Rob Janse ('t Keldertje), 4. Ko Bakker (BW), 5. Trudy Kombrink ('t Keldertje), 6. Rudy de Cock (BC Wilhelmina), 7. Jaap Robijn ('t Bier- winkeltje), 8. Edward Oele ('t Bierwinkeltje). ZAALVOETBAL West Zeeuws-Vlaanderen. Orevo. Potterie Sluis-Security Nederland 3-6, RVS Engel- aar-Signtex/de Sutter 3-10, Avance-Simon de Feyter 4-2, GAOS-Oud Sluis 4-3, De Blauwe Tulp-Eetcafé The Chat 6-1, Drie Konin gen-Oranje Duivels 5-5, M.D. Meeusen-Trendy Telecom 1-8. meer uitslagen op www.pzc.nl Zeeuws-Vlaanderen BEKENDMAKING Op 23 oktober 2008 heeft de Algemene vergadering van het waterschap Zeeuws-Vlaanderen de Kostentoedelingsverordening waterschap Zeeuws- Vlaanderen 2009 vastgesteld. Op grond van artikel 73 van de Waterschapswet maakt het dagelijks bestuur van het waterschap Zeeuws-Vlaanderen bekend dat dit besluit is goedgekeurd door Gedeputeerde Staten bij besluit van 9 december 2008. De Kostentoedelingsverordening ligt vanaf heden gedurende twaalf weken voor een ieder ter inzage op het waterschapskantoor, elke werkdag van* 9.00 tot 1 2.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur. Terneuzen, 22 december 2008. Het dagelijks bestuur voornoemd, W.J. de Graaf, dijkgraaf mr. J.Y. Dekker, secretaris Waterschap Zeeuws-Vlaanderen, Postbus 88, 4530 AB Terneuzen. Bezoekadres: Kennedylaan 1, Terneuzen. Telefoon (0115) 641 000 - Fax (0115) 641 200 E-mail info@wszv.nl Internet www.wszv.nl René van Gassen (links) en Jurran Schut verliezen in de Braakman de finale van het mannendubbel. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 51