Prima slot van Scheldesport Driebanders van Verbrugge Terminals beleven mooie tijden in de kop van Noord-Holland Luctor kan 34 Maandag 22 december 2008 PZC Z Basketballers behouden ongeslagen status in overgangsklasse. door Aector Dooms terneuzen - De basketballers van Scheldesport hebben de eerste competitiehelft in de overgangs klasse indrukwekkend afgesloten. De ploeg van trainer Peter Vaal bleef ook in zijn negende wed strijd ongeslagen. In Breda werd concurrent Barons 2 met 89-76 cij fers geklopt. Het duel tussen Smok- kelhoek en Scheldesport 2 werd in de rust (30-38) gestaakt, omdat een van de scheidsrechters zich niet lekker voelde. Biljartteam bekert verder na 6-2-zege op ATC Zwart. door Joop van den Oudenhoven den helder - De driebanders van Verbrugge Terminals beleefden gis teren een heuglijke dag. Allereerst was er de plaatsing voor de volgen de ronde in de bekerstrijd na een 6-2-overwinning op ATC Zwart. Daarnaast vormde de bekendma king van Martin Verbrugge dat zijn bedrijf de sponsoring voor ten minste nog een jaar voortzet een tweede reden voor een feestelijke terugreis. Na de winst vorige week zou een Barons 2-Scheldesport 76-89 (47-49): De Terneuzenaren kon den aanvankelijk geen vat krijgen op het flitsende spel van Barons, dat vooral via fastbreaks uitliep naar een 29-21-voorsprong in de eerste periode. Junior da Conceicao speelde een geweldige wedstrijd. De uitblinker bij Scheldesport sneed met onna volgbare acties vele malen door de Bredase verdediging, was trefzeker en had de nodige assists waaruit werd gescoord. Ook andere spelers onderscheid den zich in het collectief sterke team. Zo benutten Joeri en Mau- rits van Aalst hun lengte en sprongkracht in de rebounds en gelijkspel in de kop van Noord- Holland hebben volstaan. Er wer den echter geen kerstsurprises uit gereikt in het hoge noorden. Voor al in de eerste helft van de ontmoe ting was het zweten voor de bezoe kers. Berry Dallinga wist lokaal houder Edgar Meerwijk met 1-2 te verslaan. De setwinst voor de thuisspeler kwam er pas nadat Dal linga al een beslissende 0-2-voor- sprong had genomen. Op de andere tafel leek Kees Wit- tens zijn tegenstander Emilio Sciac- ca onder de voet te lopen. Het pak te toch anders uit. Wittens begon met tien en haalde de eerste set in een mum van tijd binnen. Daarna stootte hij geen deuk in een pakje wonnen ze zowel verdedigend als aanvallend de slag met de Braban ders. Rochardi Maduro speelde ge concentreerd en had met zijn scho ten van afstand een groot aandeel in de productie van de koploper. Het duel bleef tot de vierde perio- 'lk ben trots op wat mijn spelers tot nu toe hebben gepresteerd' de nog aardig in evenwicht, maar in de laatste tien minuten moest Barons de tol betalen voor de in spanningen in de beginfase. Een sterker Scheldesport sloeg een be boter meer en ging hij kansloos met 1-2 ten onder. Die gelijke stand bij de pauze bete kende dat er nog niks was beslist. Het gemopper over het materiaal was niet van de lucht. Daarbij dient echter te worden aangete kend dat menig vierde divisie- ploeg zich zou schamen voor de kwaliteit van de tafels, waarmee ook de tegenstander het moest doen. Ronny Daniels, croupier in het ca- 1^ Verbrugge Terminals wint in Den Helder niet alleen in de beker, ook de sponsor maakt bekend dat hij het contract met de drie banders met een jaar verlengt. slissende kloof van dertien pun ten. „Als we de vrije worpen beter hadden benut was het verschil nog groter geweest. Maar ik ben trots op mijn spelers, gezien de prestaties voor de winterstop", al dus Vaal. Junior da Conceicao was topscorer met 29 punten. Rochardi Maduro scoorde 24 punten. Smokkelhoek-Scheldesport 2: Bij een 30-38-ruststand werd de wed strijd gestaakt, omdat een scheids rechter zich niet lekker voelde. De eerste helft verliep goed voor Scheldesport. De ploeg van Maureen Vaal kende een goede start. In de tweede periode was Ni no Wullems op dreef met veertien punten. sino, noemde de tafel een flipper kast. Een gekscherende Martin Spoormans: „Dat is iets voor mij. Ik speel vaak kegelbiljart, dus dat moet mij liggen." Na de pauze bleek zijn optimisme niet overdreven. Daniels veegde Bert van Manen van tafel. Het werd in de tweede set nog even be nauwd toen Van Manen met 10-0 voorkwam. Daniels haalde de set toch nog naar zich toe en maakte het karwei daarna koel af Net als Martin Spoormans die zijn landge noot Ronny Brants geen schijn van een gaf Vooral in de laatste set was de Belg ijzersterk. De vol gende tegenstander wordt waar schijnlijk eredivisionist At biljarts. Forse nederlaag Hulsterloo bij Dosko terneuzen - De voetbalsters van Hulsterloo leden gisteren een zwa re nederlaag tegen Dosko. In Ber gen op Zoom werd het 6-1. Bij de rust was het al 4-0. In de eerste helft speelde Hulster loo te tam en liet de ploeg zich ge willig naar de slachtbank leiden. Na de rust waren de bezoeksters gelijkwaardig aan Dosko, maar zij lieten een aantal kansen liggen. Ca- thalijne Meeusen bracht Hulster loo op 4-1. Met behulp van de terugkeer van geblesseerde en vanwege hun werk afwezige speelsters hoopt hekkensluiter Hulsterloo na de winterstop alsnog het vierdeklas serschap veilig te stellen. Voetbalsters Oostburg overklassen Bruse Boys terneuzen - In de vierde klasse van het zaterdagvoetbal hadden de voetbalsters van Oostburg geen kind aan Bruse Boys. Na. een 4-0-ruststand stond er een 8-o-eindstand op het bord. Gelet op het veldoverwicht en het grote aantal kansen had de thuis ploeg met dubbele cijfers moeten winnen. De Oostburgse goals wa ren van Kim l'Empereur, Wendy Gijzeis (2x), Ria Knetsch, Ellis Vis ser en Lisa van Iwaarden (3X). Terneuzense vrouwen verder in de beker terneuzen - In de derde ronde van de districtsbekercompetitie was zondag-derdeklasser Terneu zen duidelijk te sterk (5-0) voor za terdag-vierdeklasser RCS. Bij de rust was het 2-0. RCS kon nauwelijks voor doelge- vaar zorgen. Annelien van Hecke deed haar reputatie als goaltjesdief eer aan door na de rust twee keer te scoren. Sandra Wesselius was ook keer twee keer trefzeker. Nana Nenriquez maakte de 2-0. All Ready doet plicht tegen hekkensluiter MIDDELBURG - De korfballers van All Ready deden zaterdag hun plicht tegen rode-lantaarndrager ACKC. De 17-13-overwinning van de tweedeklasser uit Zierikzee was dikverdiend. Het was echter een duel met twee gezichten. Na 11-6 bij rust en daarna nog een voor sprong van 14-6, sloop er gemak zucht in de ploeg. Daardoor kon ACKC nog terugkomen. Scores All Ready: Dennis Voshart 7, Anouk van Tiggeloven 4, Marcel Jozias- se 3, Desiree Voshart, Jan-Willem Nieu- wenhuijzen en Henk de Graaf allen 1. Verlies Royal/De Parel in Alblasserdam ALBLASSERDAM - De driebanders van Royal/De Parel gingen in de tweede divisie met 6-2 onderuit te gen Hordijk Biljart Artikelen. De enige winstpartij kwam van een invaller. Theo Platjouw won zijn partij van Ad Fin mans en poetste daarmee de hatelijk nul van het scorebord. Het was een pleister op de wonde voor de be zoekers, want de overige partijen gingen allen verloren. Jens van Dam bakte er niks van tegen Flor Waumans. Tonny Dobbelaere en Eddie van Goethem bleven ook ver onder hun kunnen. TERNEUZEN - Lisanne Hamelink van Luctor (mid den, oranje shirt) duelleert onder de korf met een' tegenstandster van RWA. De Terneuzense ploeg slaagde er zaterdag opnieuw niet in om in de zaalcompetitie van de hatelijke nul af te ko men. De bezoekers uit Poortugaal waren veel te sterk: 9-22. „In deze klasse steken vier ploegen er bovenuit", zei Luctor-coach Peter Durink. „RWA is er daar één van. Wij hebben sinds vorig seizoen kwaliteit ingeleverd. De jonge spelers en speelsters hebben tijd nodig. Maar het is ook niet zo, dat we ons zomaar gewonnen geven." De formatie van Durink keek bij rust tegen een 5-12-achterstand aan. „In het eerste kwartier van de tweede helft konden we aardig mee", vertelde de coach. Het bleek niet genoeg om de marge te verkleinen. RWA liep uit naar een klinkende ze ge: 9-22. Marjolein Durink scoorde vier keer voor Luctor. De overige treffers kwamen op naam van Davy Jonker (2x), Adri de Jonge, Lisanne Hame link en Petra Geene. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 50