afstraffing op Peter de Jong schiet Vlissingen naar benauwde zege op Steenbergen Boys hebben geen trainers nodig Koploper Hulsterloo verspeelt zege tegen Craauw in laatste minuut PZC Maandag 22 december 2008 3 1 Nieuw Lekkerland geeft voetballes en zegeviert met 7-2. door Peter van Kouteren ZAAMSLAG - Voor Zaamslag komt de winterstop misschien wel een paar weken te laat. De Zeeuws-Vlaamse debutant begon het seizoen in de eerste klasse sterk, maar is sinds eind oktober van slag. De laatste zes wedstrij den leverden slechts twee punten op. Na twee zware nederlagen op vreemde bodem ging de ploeg za terdag voor eigen publiek fors on deruit. Nieuw-Lekkerland gaf voetballes en won in Zaamslag met 2-7. Dat was de zwaarste afstraffing op ei gen veld sinds december 1999, toen met 3-7 van Rillandia werd verloren. De laatste wedstrijd voor de winterstop had na verliespar- tijen tegen Roda Boys/Bom- melerwaard (7-1) en LRC (5-1) een morele opsteker moeten worden, maar eindigde in een deceptie. Zaamslag incasseerde na twee fik se verliespartijen tegen Nieuw-Lek kerland de negentiende tegentref fer in drie duels. „Dan zijn erbij,, die vinden dat we niet echt met een laatste man moeten spelen", zei trainer Rinus Zegers, die het duel vanaf de tribune bekeek. „Toen ik in de rust zei dat we mis schien wel met twee laatste man nen moesten spelen, bleef het ake lig stil." Dat bleef het ook na af loop in de kleedkamer, waar eenie der de afstraffing zwijgzaam ver werkte. Het miezerde zaterdagmiddag in Zaamslag, maar binnen de lijnen regende het, doelpunten. Dat ge beurde vooral kort na rust, toen de thuisploeg in een tijdsbestek van zeven minuten vier doelpunten om de oren kreeg. Doelman Bart Corstanje stond in een schiettent en viel niets te verwijten. Voorzit ter Jan Dees, in de tijd voor kerst mis een druk bezet bakker in het dorp, kon zijn ogen niet geloven toen hij met nog een half uur te spelen het terrein betrad. „Ik ben thuis weggegaan toen het 0-2 stond", vertelde hij. „Toen ik hier aankwam, zag ik dat het 0-6 stond." Zaamslags belangrijkste kwelgeest was de jonge linkerspits Jeroen Wolf, die zaterdag negentien jaar werd en zijn ploeggenoten in de feestvreugde liet delen. Hij was met zijn snelheid ongrijpbaar en voortdurend een plaag voor de Zeeuws-Vlaamse defensie. De rechtspoot nam drie treffers voor zijn rekening en tekende bij de drie doelpunten van Göksel Cakir voor de beslissende assist. Halverwege de eerste helft trok Tom Nieuwelink aan de noodrem, toen Wolf was doorgebroken. Het kostte de centrale verdediger van Zaamslag al vroeg in de wedstrijd een rode kaart. Dat leek een zware sanctie. Scheidsrechter Peijnen- burg: „Ik moest even nadenken. Maar hij was er echt door." Volgens Rinus Kolijn, die de door 'Dan zijn erbij, die vinden dat we niet echt met een laatste man moeten spelen' een val met de koersfiets uitgescha kelde trainer Zegers al een aantal weken vervangt, was de rode kaart cruciaal. „En dat eerste doelpunt had natuurlijk nooit mogen val len. Wij gooiden in, maar door dom balverlies werd het o-t." Joris Rademakers miste daarna een uitgelezen kans op de gelijkma ker, waarna de. bezoekers drie mi nuten later de marge verdubbel den. Dat was het omslagpunt in de wedstrijd, die na de 0-7 ont aardde in een trainingspartijtje. Peter Dieleman en Arjan Hame link (schitterende omhaal) ver zachtten daarna de pijn, maar kon den niet voorkomen dat Zaamslag met een kater het veld verliet. Zaamslag-Nieuw-Lekkerland 2-7 (0-2). 9. Göksel Cakir 0-1, 34. Jeroen Wolf 0-2, 53. Ruben Munoz 0-3, 54. Göksel Cakir 0-4, 57. Göksel Cakir 0-5, 59. Jeroen Wolf 0-6, 65. Jeroen Wolf 0-7, 72. Peter Dieleman 1-7, 79. Arjan Hamelink 2-7. Scheidsrechter: W.Peij- nenburg (Boxtel). Rode kaart (23.): Tom Nieuwelink (Zaamslag). Aantal toe schouwers: 225. Zierikzee onderuit, eerste zege Zeelandia Middelburg. STEENBERGEN - Zondag-tweedeklas- ser Vlissingen sloot het voetbaljaar 2008 gisteren af met een 1-0-over- winning op hekkensluiter Steen bergen. Door de nederlaag van concurrent EBOH gaat de ploeg van trainer Ruud Pennings als kop loper de winterstop in. Een klasse lager ging Zierikzee met 2-0 onderuit bij FC Bergen. Zeelandia Middelburg boekte de eerste competitiezege door me de-degradatiekandidaat MOC '17 met 1-0 te verslaan. Steenbergen-Vlissingen 0-1: Op het spel dat de bezoekers op de mat legden viel wel het één en an der aan te merken. Trainer Ruud Pennings toonde zich vooral blij met het resultaat. „We wisten dat het moeilijk zou worden. We trof fen een ploeg die met tien spelers rond de eigen zestien bleef hangen en de toestand van het veld maak te het ook tot een lastige opgave." De bezoekers hadden het meeste balbezit, maar kozen vaak voor de weg door het drukke centrum, waar de thuisclub de zaakjes goed onder controle had. De ploeg van trainer Karl Vergouwen kwam er bovendien enkele keren gevaarlijk uit. Tussen de 34e en 38e minuut liet Steenbergen drie flinke kansen op de openingstreffer onbenut. Na 55 minuten bracht een dood spelmoment uitkomst. Raymond Wolff plaatste de bal in de zestien tegen de hand van Pablo Ortiz Ca- macho en uit de terecht toegeken de strafschop zorgde aanvoerder Peter de Jong voor 0-1. Tot in de blessuretijd bleef het spannend. Namens Vlissingen eindigde een kopbal van De Jong net naast en in de 93e minuut mocht de thuisclub op een gevaarlijke plaats nog aanleggen voor een vrije trap. De inzet van Klaas van der Spoel eindigde echter in de handen van keeper Jacco Nelen. Hoewel Zeelandia Middelburg in de derde klasse van het zondag voetbal de eerste competitiezege boekt, verkeert de ploeg nog al tijd in acuut degradatiegevaar. FC Bergen-Zierikzee 2-0: De strijd om het kampioenschap in de derde klasse A van het zondag voetbal kan Zierikzee voorlopig op zijn buik schrijven. Bij een over winning op de 'lage middenmo ter' FC Bergen was Zierikzee op vier punten van koploper Goes ge komen en op drie punten van nummer twee Roosendaal. De wij ze waarop Zierikzee zich gisteren presenteerde, had echter m de ver ste verte niks weg van een kam- pioensploeg. Zeelandia Middelburg-MOC'17 1-0: Ondanks de eerste zege in de ze competitie staan de Middelbur gers nog voor een zware klus om lijfsbehoud te realiseren. Jerfy Booij bracht Zeelandia Middel burg al vroeg in de wedstrijd via een van richting veranderd schot op voorsprong. Wat Zeelandia Middelburg en MOC'17 hierna tentoonspreidden, was flipperkastvoetbal in optima forma. De bal stuiterde alle kanten op, maar zelden de goeie. MOC kreeg de bal in 90 minuten zelfs niet één keer fatsoenlijk tussen de palen. Zeeuws-Vlamingen verlaten laatste plaats na 3-1-zege op Rijsoord. door Peter van Kouteren RIDDERKERK - Na drie nederlagen op rij poetste Terneuzense Boys het vertrouwen weer enigszins op. De Zeeuws-Vlaamse zaterdag-eer steklasser boekte ten koste van Rijsoord de eerste overwinning in een uitwedstrijd: 1-3. Dat gebeurde met Jaap Pijpelink en de gebles seerde speler Kees Duitemeijer als trainers op de bank. Het tweetal verving hoofdtrainer Leendert Geelhoed en zijn assis tent John de Ritter, die beiden van wege vakantie afwezig waren. Aan voerder Kees Duitemeijer, herstel lend van een knieblessure en in het bezit van een trainersdiploma, kon zijn geluk niet op. „We heb ben mooi die drie punten gepakt Dit hadden we echt nodig. We gaan als achtste de winterstop in." Terneuzense Boys verliet de laatste plaats en maakte door de derde competitiezege een sprong op de ranglijst. De oranjehemden traden in Ridderkerk aan met een op di verse plaatsen vertimmerde ploeg. Randy van Overmeire (die voor het eerst in de basis begon) zorgde op het middenveld voor veel strijd. Anrico van Hecke begon op rechtshalf en Djamel Buyse in de punt van de aanval. Duitemeijer prees het collectief „Geen gezeur naar elkaar, niet naar de scheidsrechter. We heb ben met zijn allen keihard gewerkt en goed gevoetbald." Terneuzense Boys kreeg drie kan sen en scoorde maximaal. Ruud Hoogesteger nam na ruim een kwartier de gelijkmaker voor zijn rekening, nadat de thuisploeg al na vijf minuten op 1-0 was geko men. Op slag van rust kopte Djamel Buy se 1-2 binnen. Halverwege de twee de helft schoot Buyse na een goe de individuele actie zijn ploeg naar een comfortabele voor sprong: 1-3. Rijsoord-Terneuzense Boys 1-3 (1-2). 5. Roy Leeuwensteijn 1-0, 18. Ruud Hoogesteger 1-1. 45. Djamel Buyse 1-2, 68. Djamel Buyse 1-3. Scheidsrech ter: B. Wirken (Sleeuwijk). Rode kaart (twee keer geel): Maxime van Kuilen burg (Rijsoord). Gele kaart: Ruud Hoo gesteger (Terneuzense Boys). Aantal toeschouwers: 190. Doelman Jeffrey Wuytack van Sluiskil wordt belaagd door Kevin Nielen van Philippine. foto Peter Nicolai Hoofplaat boekt tegen Corn Boys tweede zege op rij: 3-0. door Peter Snelders TERNEUZEN - Van Hoofdplaat mag de winterstop uitgesteld worden. Na drie eerdere nederlagen en een gelijkspel boekte die ploeg zondag de tweede zege op rij. Nu werd Com Boys met 3-0 kansloos gela ten. Schoondijke won na vijf ne derlagen op rij in een attractief duel met 4-3 van Vogelwaarde. Sluiskil was slagvaardiger (3-1) dan Philippine en Hulsterloo zag in de negentigste minuut de winst aan zich voorbij gaan tegen Graauw: 2-2. De wedstrijden SDO'63-Koe- wacht, Terhole-Sluis en Groede-IJ- zendijke werden afgelast. Hoofdplaat-Corn Boys 3-0 (1-0): Corn Boys was matig op dreef Dat was mede de verdienste van een veel feller Hoofdplaat. In de eerste helft was de thuisploeg reeds de bovenliggende partij. Nadat een treffer van Ralph Baumgarte we gens buitenspel was afgekeurd scoorde hij kort daarna uit de re bound 1-0. Na de pauze kwam Hoofdplaat veel feller uit de start blokken dan de bezoekers. De thuisploeg liet legio kansen onbe nut en had wel met 6-0 of 7-0 kun nen winnen. In de 55e minuut stopte Corn Boys-doelman Tim van Waes een strafschop van Pas cal Pijcke. Uit de daarop voort vloeiende corner herstelde Pijcke zijn fout door raak te koppen. Scoreverloop: Ralph Baumgarte 1 -0, Pascal Pijcke 2-0, Loek Thomaes 3-0. Schoondijke-Vogelwaarde 4-3 (2-3): Het zat Schoondijke nu eens mee. Het opende fel en kwam al snel op voorsprong. Het werd zelfs binnen tien minuten 2-0 voor de thuisploeg. Die vreugde werd ge temperd toen enkele minuten la ter Bram Verhage met een zware knieblessure per de ambulance af gevoerd moest worden. De thuis ploeg was schijnbaar zo aangesla gen door dat moment dat ze bin nen een tijdsbestek van tien minu ten de voorsprong weggaf en zelfs met 2-3 achter kwam. In de twee de helft herstelde Schoondijke zich en boog de achterstand om in 4-3. Daarna een wisselend beeld met kansen voor beide teams en spanning tot de slotseconden. Scoreverloop: Jacco Seen 1 -0,Chiel-Jan de Neve 2-0, Artjan Lambert 2-1, Arno Wauters 2-2, Sebastiaan Muller 2-3, Jac- con Seen 3-3, Ismaël de Feijter 4-3. Hulsterloo-Graauw 2-2 (0-1): Langdurig waren de teams aan el kaar gewaagd. Hulsteroo was wel wat meer in balbezit, maar Graauw dreigde via counters. De thuisploeg leek toch op de winst af te gaan toen het in de 89e mi nuut nog 2-1 was. In de slotmi nuut scoorde Graauw nog 2-2. De onfortuinlijke Michaël de Beule van Hulsterloo scoorde in eigen doel. Scoreverloop: John van Boven 0-1, ei gen doelpunt Michaël de Beule 1-1, Björn Luijcks 2-1, Marcel Verschuren 2-2. Sluiskil-Philippine 3-1 (2-0): Phi lippine scoorde pas in de laatste minuten tegen. Toch kwam deze zege moeizamer tot stand dan de cijfers doen vermoeden. Bij een stand van 2-0 kreeg Philippine een vijftal goede scoringskansen. Die bleven echter allemaal onbenut. Toen Sluiskil 3-0 liet noteren was het duel beslist. Scoreverloop: Ivo van Damme 1-0, Ri chard de Vos 2-0, Yannick Vanhijfte 3-0, Ostar Dieleman 3-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 47