Kauwgum blijft Terneuzen ergeren 'Veiligheidsregio moet zorgen voor veilige calamiteitensteiger' I2.999,- r Casten Zonnebloem genieten van sfeervolle kerstviering Winkelhart van Terneuzen bloeit Mollen Boxspring Freya Slaapkenner 14 Maandag 22 december 2008 PZC Z Verwijderen plaksnoep is zeer arbeidsintensief en daardoor te duur. door René Hoonhorst TERNEUZEN - Kauwgum blijft voor lopig een bron van ergernis voor het winkelend publiek en onderne mers in het Terneuzense centrum. Het verwijderen van het plakken de snoepgoed is enorm arbeidsin tensief en daarmee te kostbaar, meldt gemeentewoordvoerder Dirk Timmers. De gemeente Terneuzen hield - op voorspraak van Giel van Boom (Top/Gemeentebelangen) - ruim 3,5 jaar geleden een proef met een speciaal voor het schoonmaken van straten ontwikkelde stoom spuiter. Het apparaat verwijderde de kauwgum wel, maar dat kostte enorm veel moeite. Timmers: „Twee man waren vier weken zes uur per dag bezig om het stukje Havenstraat tussen de Nieuwstraat en de Markt te reinigen. Als ze het hele centrum zouden doen, kun nen ze een heel jaar doorwerken. En dan zijn ze dus nog niet in an dere Terneuzense winkelcentra of Axel of Sas van Gent geweest." Bij tijd en wijle wordt op het ge meentehuis een klacht ontvangen over kauwgumoverlast. Een menta liteitsverandering van de kauw- gumkauwers - 'wikkel het uitge kauwde, smakeloze snoepgoed in een papiertje en gooi het in een prullenbak' - zou de mooiste en meest afdoende oplossing zijn. Maar zo lang het nog niet zo ver is, zoekt Terneuzen nog wel naar oplossingen, laat Timmers weten. „We bekijken nog eens of er in an dere plaatsen oplossingen voor het kauwgumprobleem zijn gevonden. |*n| De beste oplossing voor de kauw- gumoverlast is een mentaliteits verandering. Dus de bubblegum in een papiertje wikkelen en dan in prullenmand gooien. TERNEUZEN - Honderdvijftig gasten en vrijwilligers geno ten zaterdag in de hal van het Zeldenrust-Steelantcolle- ge (ZSC) onder meer van een liturgie en een sfeervol optreden van de Dowsingers tijdens de kerstmiddag van afdeling Groot Terneuzen van de Zonnebloem. De gasten krijgen gedurende het jaar allemaal regelma tig bezoek van vrijwilligers en nemen deel aan diverse activiteiten. „Samen kerstfeest vieren is een traditie bij de Zonnebloem. Samen stilstaan bij het afgelopen jaar", zei voorzitster Virgi van der Laan. In 2008 kreeg het be- zoekwerk het motto 'Beleef het Samen' mee. „Mensen bezoeken is de basis van ons Zonnebloemwerk. Eikaars gezelschap zoeken, een goed gesprek voeren en er sa men op uit gaan." Precies die zaken waren ook onder deel én doel van de kerstviering. De gasten aten met smaak de door leerlingen van praktijkschool de Sprong en het ZSC gemaakte appelbollen. Zij waren ook blij met menukaarten en kerststukjes. foto Peter Nicolai En we denken aan plakborden bij de entreewegen van stads-, dorps- en winkelcentra." Coördinator Bram Stoffels van on dernemerskoepel Coördinatie en Management vindt dat het dage lijks gemeentebestuur doortasten der kan optreden. Hij bevestigt dat winkelende mensen eerder vallen over hondenpoep dan over kauw gum op straat. „Maar toch hoor ik nog geregeld klachten. Niet alleen van winkelend publiek, maar ook van winkeliers. Hun klanten sjou wen de kleverige troep onder hun schoenen mee de winkel in. En het spul is niet alleen moeilijk van de trottoirs af te krijgen; peuter het maar eens van het tapijt." Stoffels denkt dat er goedkopere al ternatieven voor het reinigen van straten zijn 'te vinden. Hij is blij met de toezegging dat het college naar oplossingen blijft zoeken. Als raadslid van TOP/Gemeentebelan gen belooft hij de komende tijd de vinger aan de pols te houden. Nieuwe steiger bij Middensluis is onveilig en totaal onbruikbaar. door Wout Bareman TERNEUZEN - De nieuwe calamitei tensteiger aan de Middensluis van Terneuzen deugt niet. De loop brug naar de steiger is te smal voor ambulances en bovendien is het hellingspercentage van de brug bij eb zo groot dat gewonden nauwe lijks met een brancard kunnen worden afgevoerd. De afdeling Terneuzen van schip persvereniging Schuttevaer be sloot vrijdagavond met het oog daarop de Veiligheidsregio Zee land in te schakelen. Die instantie moet de situatie onderzoeken en moet vervolgens Rijkswaterstaat en de gemeente Terneuzen advise ren over de beste oplossing voor het probleem. Vroeger fungeerde de ponton in de Veerhaven als ca lamiteitensteiger, waar zieken en gewonden van schepen op de Wes terscheid e aan land werden ge bracht. De vermolmde ponton is 1^ De loopbrug naar de calamitei- tensteiger bij de Middensluis in Terneuzen is te smal voor ambu lances, waardoor afvoer gewon den onmogelijk is geworden. terneuzen - Het winkelhart van Terneuzen klopt onstuimig. Ne ringdoenden komen weer graag naar het centrum en consumen ten bezoeken graag hun winkels. Coördinator Bram Stoffels van on dernemerskoepel Coördinatie en Management is content. Welis waar mist Terneuzen nog een vis winkel en een parfumeriezaak, maar verder beschikt de grootste gemeente van Zeeland over een breed netwerk. In de Noordstraat staat slechts één winkelpand leeg. Drie modezaken en een met oude jukeboxen vulden onlangs gaten op. De Baderie aan de rand van de binnenstad verhuist binnenkort, maar Stoffels twijfelt er niet aan dat er een 'hooggekwalificeerde' zaak terugkomt. Hij heeft diverse modezaken al 'nee' moeten verko pen en denkt dat een aantal be langstellenden het kruit droog houdt tot de invulling van de Kop van de Noordstraat bekend is. ZEEUWSE De reusachtige hallenvanger langs de A 58 aan de rand van Middel burg maakt vele tongen los. Dat geldt zeker voor mensen die te gen het gevaarte aan zitten te kij ken: mensen die de nieuwbouw wijk bevolken Mortiere en Nieuw- landers. De laatsten zijn onlangs ook verblijd met het nieuws over nog een extra bedrijventerrein in de directe omgeving, nota bene pal tegenover het gewraakte golfballen- Tip? redactie@pzc.nl Aan de ontbijttafel bij een Nieuw- lands gezin werden deze actuele on derwerpen dezer dagen diepgaand besproken. De gezichten van de aanwezigen stonden ernstig tijdens de discussie. De gezichten klaarden op toen Jan-Kees onverwacht met de ge droomde oplossing kwam. „Op het bedrijventerrein moet dan maar een mollenkwekerij komen. Dan la ten wij die dieren wel los aan de overkant." Scandinavische "look" mooi vormgegeven hoofdbord. Compleet zoals afgebeeld in 180x200 cm. nu voor Heeft 6 etages slaapoplossingen voor iedereen Noordstraat 7- 13 4531 GA Terneuzen 0115 - 613 130 www.slaapkennerrademakers.nl vorige week weggehaald.. Voorzit ter Johnny van Ijk van Schutte vaer: „Rijkswaterstaat en de ge meente vinden de nieuwe sleep bootsteiger bij de Middensluis vol doende. Wij niet." Raadslid Pim Broekhuysen, aanwezig tijdens de schippersvergadering, kaartte de kwestie maanden geleden al aan bij het college van B en W. De Heemkundige Vereniging Ter neuzen maakt zich om een andere reden boos over het weghalen van de ponton, die tot 1972 diende als afmeerplaats voor het veer Terneu- zen-Hoedekenskerke. Voorzitter Edwin Hamelink: „Eind maart 2005 hebben we er al voor gepleit bij een eventuele herinrichting zo veel mogelijk rekening te houden met de oorspronkelijke functies van de Veerhaven. We kregen al leen een bevestiging dat de brief was ontvangen. Daarna hoorden we niets meer, ook niet na een tweede brief in 2007. Toen bleef het bij de mededeling dat we be trokken zouden worden bij de planvorming en geïnformeerd over de voortgang. En nu is plotse ling de ponton, een stukje mari tiem erfgoed, weggehaald." Het provinciaal Platform Maritiem Erf goed was juist een onderzoek be gonnen naar de mogelijkheden om de ponton te behouden. Twee graffitispuiters op heterdaad betrapt terneuzen - Op de skatebaan aan Oude Vaart betrapte de politie zon dagmiddag twee graffitispuiters op heterdaad. Een 22-jarige man en 20-jarige vrouw waren bezig de halfpipe te bespuiten, toen ze door patrouille rende agenten werden gezien. De twee 'kunstenaars' werden aange houden, al hun graffitimateriaal is in beslag genomen. Rijbewijs ingevorderd na rijden onder invloed BRESKENS - Een 24-jarige automo biliste uit Breskens raakte zaterdag morgen vroeg haar rijbewijs kwijt toen ze werd aangehouden door de politie. De vrouw verleende eerst geen voorrang aan de politiewagen en negeerde vervolgens een stopbord. Na aanhouding bleek uit de adem test dat de vrouw meer dan twee keer zoveel alcohol in haar bloed had dan is toegestaan. Twee bromfietsen gestolen in Terneuzen terneuzen - Het afgelopen week einde zijn er in Terneuzen twee brommers gestolen. De waarde van de beide voertuigen is onbe kend. Uit de tuin van een woning aan de Dr. Buijzestraat werd zaterdag tus sen 18 en 19 uur een groene Piag- gio (kenteken 88-FIB-5) ont vreemd. In de nacht van zaterdag op zon dag werd een schuurtje aan de Sta ringstraat opengebroken. Een groe ne Kawasaki crossbrommer ver dween.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 42