vervelen in de kerstvakantie Zeeuwen klagen vaker Protest tegen WMO Filmtip: Australia Femke Halsema bezoekt Yerseke Boekentip: Julia PZC Maandag 22 december 2008 3 Dick Anbeek van boekhandel De Drukkerij in Middelburg: „Julia van Otto de Kat is een echte aanrader. Als personeel hebben wij het verko zen tot beste boek van 2008, maar dit is ook zeker mijn persoonlijke fa voriet. Julia is langzaam opgemerkt, ook omdat Otto de Kat geen beken de naam is." Julia speelt in de jaren dertig van de vorige eeuw en wordt door recensenten geroemd om het gevoelige liefdesverhaal. Anbeek: „Dit boek verdient het gewoon." Sander Verdonk van bioscoop Cine City in Vlissingen raadt Australia aan als filmtip voor de kerstvakan tie. „Tijdens de eerste vertoning van Australia werden de tissues die ik had uitgedeeld goed gebruikt door de aanwezige dames, die aan het eind van de film weer met een tevre den gevoel de zaal verlieten." Nicole Kidman en Hugh Jackman spelen de hoofdrollen in de drie uur durende film die volgens Verdonk 'zowel veel actie als romantiek' kent. Ombudsman is vooral teleurgesteld over afhandeling Vlissingen. door Jeffrey Kutterink MIDDELBURG - Bij de Zeeuwse Om budsman zijn vorig jaar 125 klach ten binnengekomen. Dat zijn er 17 meer dan in 2006. Het meest kla gen mensen over de gemeente Vlissingen. Dat blijkt uit het jaarverslag 2007 van de Zeeuwse Ombudsman dat gisteren is gepresenteerd. Vastge steld wordt dat Zeeuwen de Zeeuwse Ombudsman steeds be ter weten te vinden. Een relatief grote hoeveelheid klachten (22) heeft betrekking op instellingen waarover de Ombuds man niets te zeggen heeft. Klagers worden zoveel als mogelijk door verwezen naar de juiste klachtenin stantie. Tegelijkertijd heeft de Nationale Ombudsman 34 klachten doorge stuurd naar de Zeeuwse klachten- afhandelaar. Die wijdt dat aan de goede voorlichting van de Nationa le instantie. Hij trekt daaruit de conclusie dat meer reclame moet worden gemaakt voor de Zeeuwse Ombudsman. De Ombudsman is teleurgesteld dat veel gemeenten en instellingen klachten nog steeds niet goed ge noeg afhandelen. Met name Vlis singen maakt het bont. Bij de Zeeuwse Ombudsman kwamen veertien klachten over die gemeen te binnen. De Zeeuwse Ombudsman is een zogenoemde hoger-beroep instan tie en neemt een klacht pas in be handeling als een klager nul op het rekest heeft gekregen bij een gemeente of instelling. Bij de gemeente Vlissingen is de behandeling van klachten 'ernstig in het slop geraakt'. De Ombuds man wijdt dat aan het vertrek van de klachtencoördinator. 'Een voort varende klachtenbehandeling is een eerste stap in het herstel van het geschonden vertrouwen van de burger', oordeelt de Ombuds man. 'Het wordt ten zeerste betreurd dat de gemeente onvoldoende stappen neemt om deze ernstige si tuatie te beëindigen.' YERSEKE - Fractievoorzitter Femke Halsema van Groen Links in de Tweede Kamer komt morgen op bezoek in Yerseke. Daarmee maakt ze een belofte waar die ze in ver kiezingstijd aan mosselvissers heeft gedaan. Tijdens een mosselmaaltijd neemt ze met onder anderen commissa ris van de koningin Karla Peijs, ge deputeerde Marten Wiersma, vis serijvoorman Hans van Geesber- gen en de GL-Statenleden Leen Harpe en Gabriëlle van Dinteren de situatie in de mosselsector door. Daarbij staan de kwetsbaar heid en de toekomst van deze Zeeuwse bedrijfstak centraal: Wiersma praat Halsema verder bij over het klimaatbeleid van de pro vincie Zeeland. In Heinkenszand is op tweede kerst voor de twintigste keer een leven de kerststal. Wie deze week een kerststal wil zien, hoeft niet lang te zoeken. Maar een le vende kerststal, die kom je niet zo maar overal tegen. In Heinkens zand is het dit jaar al twintig jaar traditie om de geboorte van Jezus uit te beelden met echte mensen archieffoto Marijke Folkertsma GROEDE - De maat is vol voor Ann Risseeuw. De verpleegkundige uit Groede werkt sinds jaren voor de thuiszorg in Zeeuws-Vlaanderen. Als zelfstandige neemt ze voor een thuiszorgorganisatie zorgopdrach- ten aan. Voor mensen waar ze vaak al lange tijd komt. Maar ze voelt zich klemgezet in het WMO-beleid. Alles moet goedko per en in minder uren en de ver goeding daarvoor via de thuiszorg is ook nog euro's lager. Nee zeggen kan ze niet: niet jegens haar patiën ten en ook niet tegen de thuiszorg. „Zeker in deze hoek van Zeeuws-Vlaanderen heeft de thuis zorg te weinig mensen om de be nodigde zorg te leveren." Een aantal van haar verzorgden heeft gekozen om Risseeuw in te huren via een persoonsgebonden budget. Maar dat is niet voor ieder een mogelijk, beseft zij. Risseeuw wil naar Den Haag, naar de 1\vee- de Kamer, om te protesteren tegen de rem op de WMO-budgetten van de gemeenten. Met vakgeno ten en gelijkgestemden, als die zich bij haar melden: 0117 - 371338. en echte dieren. Organisator Addie Nelen van de Blasiuskerk is er al vanaf het begin bij betrokken. „De tweede en de vierde keer was ik Maria, ik heb een keer voor ezel ge speeld en ik heb het verhaal een keer voorgelezen." Want ook het Kindeke is altijd een echte baby. „Dat is wel eens moeilijk hoor, maar ook dit jaar is gelukt." Omdat dit de twintigste editie is worden alle Jozefs, Maria's en Kindekes (onder wie twee kin deren van Nelen) op de foto ge zet. De dienst is traditio neel 's och tends op tweede kerstdag en trekt behal ve leden van de paro chie ook kinderen uit andere dorpen en van andere kerken. „Iedereen is welkom", be nadrukt Nelen. Vooral voor kinderen is het een he le belevenis. „Het verhaal wordt voorgelezen en tegelijk uitgebeeld. Alle figuren, dus hok de engelen, de echte schapen met hun herders en de koningen, lopen door de kerk naar het altaar toe, waar Jozef en Maria zijn. Zo kun nen ook de kinderen achterin de kerk al les van dichtbij zien", legt Nelen uit. Na het uit beelden van het kerstver haal, dat on geveer een half uur duurt, mo gen de kinde ren naar de os en de ezel, hen even aaien en het kindje be kijken. Het kerstver haal wordt tussen 11.00 uur en 11.30 uitgebeeld. Vertrek vanaf Brussel, 225 p.p. voordeel t.o.v. vertrek Amsterdam! www.kras.nl/22292

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 3