kerst in Uw laatste kans op belastingvoordeel met een faktuur op 2008* Oorwassing Zaamslag na vroege rode kaart Erwin van der Wekken behoedt Dreischor voor tegendoelpunten m mm y 'S-yWB fe müam 11 mm S PZC Maandag 22 december 2008 31 Koploper maakt vroege achterstand ongedaan en wint met liefst 3-7. door Klaas Verspoor OOSTKAPELLE - Na acht minuten voetbal riep het Oostkapelle-pu- bliek na de 2-0 al 'tien tien'. De tien goals kwamen er, maar iets an ders verdeeld dan de thuissuppor- ters voor ogen hadden. Een ontke tend Duiveland speelde Oostkapel- le naar een 7-3-thuisnederlaag en kroonde zich tot winterkampioen in de tweede klasse E van het za terdagvoetbal. De Oosterlanders hebben twee punten voorsprong op Dinteloord en met nog negen duels te gaan kan trainer Henk Schouten zich niet meer verschuilen: Duiveland is de voornaamste titelkandidaat. „We zitten bij de kanshebbers. Daar wil en kan ik niet meer om heen", gaf Schouten aan. In één zin vatte hij vervolgens dertien duels van de debuterende tweede klasser samen: „Duiveland heeft verrassend goed gepresteerd." Schouten waarschuwde zijn team dat het kan spoken in Oostkapelle, maar het was juist Duiveland dat de Walcherse ploeg een nachtmer rie bezorgde. „Ongelooflijk. Wat een heerlijke wedstrijd. Als je wint", reageerde Ronald Zwager. De aanvoerder doelde op het fan tastische aanvalsspel, maar ook op het optreden van Kevin Verboom. De jonge doelman ging bij geen van de tegengoals vrijuit. Schou ten: „Dat hoort bij het leerproces. Het is onervarenheid." Verboom sloeg een corner in eigen doel en een minuut later verkeek hij zich op een voorzet annex schot: 2-0. Duiveland kwam na een kwartier beter in het spel en met fraaie goals bogen Barry Steenpoorte (subtiele voetbeweging), Ronald Zwager (vrije trap in de kruising) en Leen IJzelenberg (kopbal uit nn Duiveland sluit het kalenderjaar af als koploper van de tweede klasse E. De Oosterlanders win nen met 3-7 bij Oostkapelle, na een 2-0-achterstand. corner Zwager), de achterstand nog voor rust om in een voor sprong. Na rust startte Duiveland op nieuw zwak. Verboom voorkwam eerst nog de gelijkmaker, maar bij een vrije trap van Harold Vermeu len ging de doelman opnieuw in de fout: 3-3. Duiveland toonde ech ter veerkracht en kwam via Steen- poortëTjp 3-4. Oostkapelle moest ruimte weggeven en een swin gend Duiveland profiteerde opti maal door uitgespeelde treffers van Dennie le Comte, Ronald Zwa ger en opnieuw Le Comte. „Ik moet de ploeg een compli ment geven hoe ze zijn teruggeko men", gaf Schouten aan. Ook colle ga Huib Meerman was vol lof over Duiveland. „Er lopen spelers in die boven het niveau van de tweede klasse uitstijgen." Oostkapelle-Duiveland 3-7 (2-3). 7. Kevin Verboom 1-0 (eigen doelpunt), 8. Anton Kruit 2-0, 28. Barry Steen poorte 2-1, Ronald Zwager 2-2, 32. Leen IJzelenberg 2-3, 55. Harold Ver meulen 3-3, 62. Barry Steenpoorte 3-4, 69. Dennie le Comte 3-5, 87. Ronald Zwager 3-6, 90+2. Dennie le Comte 3-7. Scheidsrechter: J.A. van den Berge (Bruinisse). Gele kaart: Ronald Zwager (Duiveland), Ruben Coppoolse en Maar ten van Maldegem (Oostkapelle). Aan tal toeschouwers: 240. Gelijkwaardig Hoewel Duiveland nu een klas se hoger speelt, heeft het een gelijkwaardige eerste compe titiehelft gedraaid met die van vorig seizoen. De Oosterlanders gingen vorig seizoen de winterstop in met 26 punten uit twaalf wedstrij den, nu hebben ze er 27 uit dertien wedstrijd. Ook het doelsaldo is gelijk waardig aan dat van vorig sei zoen: toen 44 voor, 20 tegen. Dit seizoen: 42 voor, 22 tegen. Het grote verschil met vorig seizoen is de plaats die Duive land bezet. Vorig seizoen ging het als nummer twee de win terstop in (achter Veere), nu als koploper. MIDDELBURG - Zaamslag kwam voor de zesde keer op rij niet tot winst in de eerste klasse van het zaterdagvoetbal. Thuis werd met 2-7 verloren van Nieuw-Lekker- land. Streekgenoot Terneuzense Boys sprong van de laatste naar de achtste plaats door een 3-1-zege bij Rijsoord. GPC Vlisingen speelde 1-1 tegen Achilles Veen. Zaamslag-Nieuw-Lekkerland 2-7: Cruciaal was de rode kaart voor Zaamslag-speler Tom Nieu- welink, die halverwege de eerste helft uitblinker Jeroen Wolf onder uit haalde. Nieuw-Lekkerland leid de op dat moment met 0-1 (goal Göksel Cakir). De jarige Wolf (19) bepaalde zelf de ruststand op 0-2. Na de hervatting scoorden de be zoekers vier keer in zeven minu ten. Peter Dieleman en Arjan Ha melink (omhaal) verzachtten de pijn pas bij 0-7. Zaamslag verloor eerder al met 7-1 bij Roda Boys. Renesse kan derby op eigen veld weer niet tot winnend eind brengen. MIDDELBURG - De Schouwse vijfde klasse-derby tussen Renesse en Dreischor eindigde gisteren in een doelpuntloos gelijkspel. De laatste keer dat Renesse de derby op ei gen veld winnend afsloot, dateert alweer van bijna vijf jaar geleden. In de tussentijd won Dreischor drie keer in Renesse. Renesse-Dreischor o-o: „De in stelling was in de eerste helft Ren- esse-onwaardig", vond trainer Leon Bakker na afloop van de doel puntloze Schouwse derby. Tegen stander Dreischor was wél gemoti veerd en had in Erwin van der Wekken bovendien een goede doelman tussen de palen staan. Na een kwartier behoedde hij zijn ploeg voor een achterstand door een kopbal van Vincent Goedege- buure uit de kruising te plukken. De eerste twintig minuten na de rust was Renesse beter bij de les en werd Dreischor zwaar onder druk gezet, maar opnieuw toonde Van der Wekken zich een sta- in-de-weg. Gaandeweg de tweede helft kwa men de bezoekers weer wat terug en kregen zij enkele kansen via uit vallen, maar doelpunten leverde dit evenmin op. „Met deze uitslag ben ik zeker niet blij, maar gezien de eerste helft kan ik ermee le ven", was de reactie van Leon Bak ker op het derde gelijkspel van zijn ploeg van dit seizoen. Lewedorpse Boys-Hansweertse Boys 2-2 (1-0). Simon Smits 1-0, Jeffrey Jan sen 2-0, Frank Quakkelaar 2-1, Aleksan- der Veljanoski 2-2. Volharding-Val Aan 1-2 (1-1). Willem Brooijmans 0-1, Barend Schik 1-1, Jef frey Verhulst 1 -2. ZPR'84-Kwadendamme 2-1 (0-0). Umid Kartal 1-0, Umid Kartal 2-0, Erik de Groene 2-1 (strafschop). Rijsoord-Terneuzense Boys 1-3: Terneuzense Boys kreeg drie kan sen en scoorde maximaal. Ruud Hoogesteger nam na ruim een kwartier de gelijkmaker voor zijn rekening, nadat de thuisploeg al na vijf minuten op 1-0 was geko men. Op slag van rust kopte Dja- mel Buyse 1-2 binnen. Halverwege de tweede helft schoot Buyse na een goede individuele actie zijn ploeg naar een comfortabele voor sprong: 1-3. GPC Vlissingen-Achilles Veen 1-1: Tien minuten voor tijd maakte Danny Bömer uit een strafschop de gelijkmaker, nadat Erik de Ruij- ter aan zijn shirt was getrokken en de scheidsrechter onder protest de bal op de stip legde. Daarmee werd de opgelopen achterstand (doelpunt Sjoerd Boons) genivel leerd. Met zeven punten uit drie duels gaat GPC met opgeheven hoofd de winterstop in. Het Huis Coen Honig. Uw Opticien. Appelmarkt 22, Zierikzee Tel. (0111) 41 42 11 www.hethuis.nl "Vraag naar de mogelijkheden 'SSSSii ^t lisgasif ffijtww Renesse sticht gevaar voor het doel van Dreischor, maar krijgt de bal er niet in. Het duel eindigt daardoor zoals het begon: met 0-0. foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 33