Duiveland gaat swingend de Zierikzee speelt ontstellend zwak en laat een gat vallen Strohalm fusieclub Voorsprong niet besteed aan Brouw Weer verlies Kiesenberg 30 Maandag 22 december 2008 PZC S Yerseke gaat als leider de winterstop in in de vierde klasse B. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Brouwershaven leed in de vierde klasse B op eigen veld een 3-1-nederlaag tegen Vosmeer. Voor Brouw betekende het verlies het derde achtereenvolgende op ei gen bodem en de elfde nederlaag van het seizoen. Op de ranglijst blijft de ploeg van trainer Kees Ver west voorlaatste. Krabbendijke verloor in Kruinin- gen het inhaalduel met 5-3 en daar door gaat Yerseke als koploper de winterstop in. Brouwershaven-Vosmeer 1-3: Het eerste halfuur was Vosmeer technisch beter, maar kwam Brouw aan de leiding. Na een cor ner ontstond er een scrimmage voor de goal en zorgde Rory van der Kuijl voor 1-0. Vlak voor rust miste Patrick Berrevoets een goede kans op de 2-0. Na rust hield de voorsprong tien minuten stand, maar toen bracht Dave Paul Vos meer uit een vrije trap langszij. Na de 1-1 trok Vosmeer de wedstrijd naar zich toe en op basis van de tweede helft was de overwinning verdiend. Twee goede aanvallen over de flan ken leverden de bezoekers twee goals op. Eerst zorgde Mohamed El Jilali voor de 1-2 en daarna was het Adderahin El Fadili die de wed strijd op slot gooide. Meivin van Ast stopte nog een strafschop van Vosmeer en invaller Sjoerd Kik werd na twee gele kaarten uit het veld gestuurd. Kruiningen-Krabbendijke 5-3 (2-1). Edwin van Houte 1-0, Edwin van Houte 2-0, Danny Weber 2-1, Edwin van Hou te 3-1, Richard Dommisse 3-2, Adriaan van de Plasse 4-2, Elco Jansen 4-3, Adriaan van de Plasse 5-3. MIDDELBURG - Colijnsplaatse Boys bezorgde Rillandia een nachtmer rie door in Rilland met 3-1 te win nen. Voor Eddie Kiesenberg, vorig seizoen nog trainer van Colijns plaatse Boys, werd het zo een ver velende middag. De Zierikzeese oe- fenmeester beleeft een tot nu toe teleurstellend seizoen met Rillan dia en bezet na zeven nederlagen slechts de achtste plaats. In het andere inhaalduel uit de der de klasse A kon Kapelle het niet bolwerken tegen Dauwendaele en verloor na een 4-0-ruststand uit eindelijk met 5-1. Bovenin naderde Dauwendaele door de zege op de ploeg van trainer Adriaan Nieu- wenhuijse, die bij Kapelle zijn con tract verlengde, koploper Veere tot op drie punten. Rillandia-Colijnsplaatse Boys 1-3 (0-0). Pascal Hoogerheide 0-1 (straf schop), Michiel van der Weele 0-2, Hoeseyin Dogan 1-2, Sander Sallet 1-3. Dauwendaele-Kapelle 5-1 (4-0). Si- grel Burnet 1-0, Jaap de Kroo 2-0, Si- grel Burnet 3-0, Jasper Leuvelink 4-0, Santos Bodhana Manuel 5-0, Ferdi Til- roe 5-1. Schouwse derdeklasser loopt tegen nederlaag aan bij FC Bergen: 2-0. door Rudy Boogert BERGEN OP ZOOM - Na drie opeen volgende overwinningen heeft Zie rikzee huiswerk meegekregen voor in de winterstop. Het inhaal duel bij FC Bergen werd gisteren met 2-0 verloren. „Het was ontstel lend zwak", erkende trainer Marco Groeneveld ruiterlijk. De strijd om het kampioenschap in de derde klasse A van het zon dagvoetbal kan Zierikzee voorlo pig op zijn buik schrijven. Bij een overwinning op de 'lage midden moter' FC Bergen was Zierikzee op vier punten van koploper Goes gekomen en op drie punten van nummer twee Roosendaal. Maar de wijze waarop Zierikzee zich gisteren presenteerde, had in de verste verte ook niks weg van een kampioensploeg. „Het was niet hoogstaand", vond Groene veld. „FC Bergen kachelde alle bal len naar voren en vanaf het aller eerste moment gingen wij daarin mee." Desalniettemin kreeg Zierik zee een handvol aardige kansen. Rutger Kooman kwam tweemaal oog in oog te staan met de doel man van FC Bergen, maar miste beide keren. Ook Robert Jan van de Genugten faalde alleen voor de keeper. FC Bergen kreeg twee kan sen, waarvan er halverwege de eer rok Zierikzee sluit het kalenderjaar af met een 2-0-nederlaag bij het laaggeklasseerde FC Bergen. De ploeg leek in niks op het winnen de team van de afgelopen tijd. ste helft uit de kluts prompt ééntje binnenviel. Met een wissel na 32 minuten (El- mar Verhage voor Robin in 't Hout) probeerde Zierikzee het tij te keren. Maar het bood weinig soelaas. Na rust werden Leon Sin- ke en Ingmar Quist ingezet, waar door Zierikzee met vier aanvallers kwam te spelen. Maar doelrijpe kansen leverde het nauwelijks op. Alleen Kooman en Wesley Quist kwamen nog in kansrijke positie. Zes minuten voor tijd gooide FC Bergen het duel echter in het slot. Over ruim een maand hervat Zie rikzee de competitie met een thuis wedstrijd tegen Halsteren. Die Bra bantse ploeg, getraind door Cees Houtepen en met ex-Zierikzee-spe- ler Rini Verwest als assistent, staat vierde op de ranglijst met één punt achterstand op Zierikzee. MIDDELBURG - Zeelandia Middel burg heeft een strohalm gegrepen in de strijd voor lijfsbehoud in de derde klasse A van het zondagvoet bal. De Middelburgse club won gis termiddag het degradatieduel met MOC'17 op eigen veld met 1-0. De enige goal van de wedstrijd viel al in de achtste minuut. Zee landia Middelburg veroverde op in zet de bal op het middenveld en stuurde Jerfy Booij op avontuur. De topschutter besloot met de wind in de rug meteen van af stand te schieten. Via het been van een speler van MOC verdween de bal langs doelman Corné van Hoof: 0-1. Het was de eerste seizoenszege van Zeelandia Middelburg, waar mee het aanhaakte bij MOC'17. De fiisieclub heeft nu zes punten, MOC'17 heeft acht punten. BSC staat daarboven (op de tiende plaats) met negen punten. Duiveland-verdediger Lex Zwang (rechts) probeert Maarten van Maldegem van Oostkapelle van de bal te houden in het met 3-7 gewonnen duel. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 32