Niemand hoeft zich te 25,- p.p. éxtra decemberkorting De krant 5 weken voor 15 euro! PZC Verongelukte voetganger was Spanjaard 2 Maandag 22 december 2008 PZC COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5769 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4651 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 0800- 8060 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? www.pzc.ni/lezersservice of bel: 0800-0231 231 Toets 1automatisch bezorgklachten doorgeven (vanaf 07.00 uur) Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over LezersExtra Maandag t/m vrijdag 08.00 - 17.00 uur Zaterdag 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda lezersservice@pzc.nl U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 23,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 66,25 (acceptgiro €69,25) Jaar €254,00 (acceptgiro €257,00) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek- kèn, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl WIM HOFMAN Omdat de treinen niet verder reden dan Goes besloten we met de auto van Vlissingen naar Roosendaal te gaan. Van daar wilden we dan verder per trein naar Schiphol reizen. We wisten dat ze in Roosendaal reclame maken voor P en R. Tenminste, er staan daar nogal wat borden met die letters er- op. Maar toen we bij het station aankwamen, bleek echter dat de slagbomen van de parkeerplaatsen voor ons dicht bleven. Wat we ook probeerden, open gingen ze niet. Door middel van een knopje en een Roosendaalse stem uit een praatpaaltje kregen we informatie: er was niets aan te doen: alle parkeer plaatsen waren vol. Daarna bleek dat je in de buurt van dat station alleen tegen beta ling voor een korte tijd kunt par keren. We begonnen daarom maar de stad uit te rijden, tot we een kerk zagen met eromheen tal van lege parkeerplaatsen en we besloten daar onze auto te zetten. We moesten wel een stuk naar het station teruglopen, maar we konden toch mooi op tijd de trein naar Schiphol ne men. We waren blij dat we in Roosendaal toch nog een parkeer- plaatsje hadden kunnen vinden. Bij een kerk nog wel. Het bak stenen gebouw straalde een gevoel van zekerheid uit. Bij onze terugkomst, een paar dagen later, moesten we natuur lijk weer dat eind van het station naar die kerk lopen. Geen nood, onze auto stond er nog. We startten, maar toen ging er meteen een lampje branden. De dop van de benzinetank was verdwenen en ?r was zeker dertig liter benzine uit onze tank verdwenen. We hadden nog getankt bij Rilland. Eenmaal thuis hoorden we pas dat er op de dag van onze heenreis de treinen niet verder reden dan Goes, omdat er een ernstig ongeluk was gebeurd. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Het stenen gebouw straalde een gevoel van zekerheid uit. Wie zich de komende dagen in kerstsferen wil onderdompelen, komt in Zeeland prima aan z'n trekken. Neem bijvoorbeeld één van de vele kerststallen in de provincie, de winterstad in Zierikzee of het groot kerstcircus in Vlissingen. En voor wie z'n vrije dagen zonder kerstballen en dennebomen wil doorbrengen: een lees- en filmtip van de kenners. Acrobaten vertonen hun kunsten tijdens het kerstcircus. Bezoekers aan het histori sche centrum van Zierik zee kunnen er vandaag en morgen letterlijk niet on opgemerkt om Winsterstad Zierik zee heen. Twee dagen siert een tent van veertig bij vijftien meter groot het Havenplein. Was het interieur van de tent vo rig jaar nog gehuld in een jaren veertig en vijftig sfeer, dit jaar heeft de organisatie gekozen voor een winterlandschap. „Nee, het wordt geen après-skitent. Meer een gemoedelijk, winters dorpje", zegt Guusje Poot, die mede na mens ondernemersvereniging Nep- tunus tekent voor de organisatie van het evenement. De bijna dertig kramen zijn de be langrijkste publiekstrekkers. „We hebben heel bijzondere kraam pjes, variërend van Italiaanse deli catessen tot spulletjes die door cliënten van Emergis zijn ge maakt", zegt Poot. In vrijwel alle kramen is iets van kerst terug te vinden. „Er zijn ook workshops vilten en spinnen. Daarbij kunnen kinderen leuke dingen maken die ze bijvoorbeeld in de kerstboom kunnen hangen." Beide dagen zullen verschillende muzikanten optredèns in de tent verzorgen. Ook kunnen bezoekers van Zierikzee terecht voor glüh wein, warme chocolademelk of poffertjes. „De opbrengst is voor het goede doel, mensen van de kerk zullen er projecten in ontwik kelingslanden mee steunen." Ook buiten de tent ontkomt Zie rikzee niet aan Winterstad: een Kerstman in 'Charles Dickensstijl' 'lokt' bezoekers aan het centrum naar het Havenplein. Het Groot Kerstcircus Zeeland draagt zijn voorvoegsel niet voor niets, verzekert Andy Vreeman. „Dit is veel anders dan de circusfamilies die in de zomer wel eens in Zeeland staan." Veel groter, in alle opzichten. „We bouwen hier het grootste theater van Zeeland, met wel duizend zit plaatsen." Morgen is de eerste dag van het kerstcircus, dat nog tot en met zon dag vier januari aan de Schelde- straat in Vlissingen te vinden is. „De kerstsfeer zal overal te zien zijn. De hele aankleding ademt kerst, ook hebben we elfjes en de Kerstman in de piste." Het circus draait uiteraard om de artiesten. „Die komen uit vier verschillende continenten en zijn internationaal bekend", zegt Vreeman. Een hoog tepunt durft hij niet aan te wijzen. „Het zijn allemaal hoogtepunten." Een letterlijk hoogtepunt vormt de groep Afrikaanse acrobaten (fo to). Een andere bij het publiek ge liefd onderdeel is de Duitse fami lie Possnas die een act verzorgt waarin acht poedels de hoofdrol spelen. Naast deze traditionele cir cusvoorstellingen, brengt het kerst circus ook moderne uitvoeringen, waarin muziek en dans een belang rijke plaats innemen. Meer informatie over de openingstij den, de tarieven het programma: www.grootkerstcircuszeeland.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 66,25 per kwartaal een vast abonnement met betaling per accept van 69,25 per kwartaal ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) Stuur de bon naar; PZC Lezersservice, Antwoordnummer 713,4460 WB GOES. Bellen kan ook: 0800 - 0231 231 (gratis) Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaai zorgvuldig om met persoonsgegevens. In hel colofon treft u nadere informatie LEWEDORP - De voetganger die vrij dagavond door een auto werd doodgereden op de A58, was een 25-jarige Spanjaard. Dat heeft de politie gisteren medegedeeld. Wat het slachtoffer op de snelweg deed, is niet duidelijk. De politie heeft de zaak nog in onderzoek. Het ongeval deed zich rond tien uur voor tussen Lewedorp en het Mallardviaduct in de richting van Vlissingen dock nu zomer zuuy: bovenop de allerhoogste vroegboekkorting tot 350,- per boekmg! Exclusief bij uw ANVR Reisbureau. international - Vraag naar de voorwaarden. Winterstad in Zierikzee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 2