Springruiters doen het goed Martijn Rentmeester vergroot de voorsprong op zijn concurrenten in de Zeeuwse damcompetitie 34 Maandag 22 december 2008 pzc B Zeeuwen verslaan Brabanders in Heinkenszand. door Lucien Roelandt HEINKENSZAND - Kwantitatief ge zien waren de Brabanders gisteren op de springwedstrijd van RV All round in Heinkenszand duidelijk in de meerderheid. De Zeeuwen bleken hier echter weinig yan on der de indruk te zijn. Zij eisten het merendeel van de overwinningen op. Jolanda Bevelander toonde zich met Mr Incredible de beste in de klasse B. Marlies Bek was spekko- per, met een overtuigende over winning met Uniek in de klasse L Jaap Veerhoek blijft het uitstekend doen in de promotieklasse. door Daaf Kasse 's-CRAVENPOLDER - Martijn Rent meester begint het jaar 2009 als de grote favoriet voor de Zeeuwse damtitel. Zaterdag liep de man uit 's-Gravenpolder in de hoofdklasse weer een punt uit op zijn concur renten Johnny de Leeuw en Jan van de Weteringh. De Zeeuwse sneldamkampioen won in de achtste ronde van de damcompetitie van Arjo Kousema ker. De partij was nog geen twin- tig zetten oud, toen de titelhouder en een fraaie tweede plaats met Ti- mano in de klasse B. Ilona Markusse stuurde Lanciano in de klasse M naar het oranje ere- lint. Suzanne Raming doorbrak de Zeeuwse hegemonie. De amazone uit Schijf verwees Daniëlle van Sabben uit 's-Heer Arendskerke in de barrage van de in handicap ver reden klasse Z naar de tweede plaats. Marlies Bek heeft na een moeilijke start bij de gevoelige merrie Uniek blijkbaar de juiste knoppen gevon den. De pas negentienjarige ama zone uit Hoedekenskerke bleek ook onder druk te kunnen preste ren. In de beslissende ronde van de klasse L bleef ze met de Mura- no-dochter als enige foutloos. zwaar in de fout ging. Rentmees ter brak door met een schijf en maakte in het afspel geen fouten meer. De achtervolgers Jan van de Wete ringh en Johnny de Leeuw misten zaterdag een goede winstkans. Van de Weteringh overzag in het mid denspel tegen Kees Rijk dat hij door een forcing een schijf winst kon afdwingen. Na deze gemiste kans liep de partij remise. Johnny de Leeuw verzuimde te gen Hans van Akkeren toe te slaan met een damcombinatie. Hij koos voor een voortzetting die de hek kensluiter juist groot voordeel gaf In het eindspel kwam De Leeuw met de schrik vrij omdat Van Ak- De laatste starter in de barrage, Marcelle de Kam, leek met Solid Touch het feestje voor Bek nog te gaan verzieken. De amazone uit Domburg stuurde de merrie in een uiterst scherpe tijd van 37.46 seconden naar de finish. De even- Daniëlle van Sabben eindigt als tweede in de in handicap verreden klasse Z ting international was hiermee ruim twee tellen sneller dan Bek, maar op de laatste hindernis trok de merrie een paal naar de bodem. Met de derde stek onderstreepte de Vlissinger Peter de Pagter met keren te vroeg remise gaf. Ook in de andere twee partijen uit de achtste-ronde ging er het nodi ge mis. Piet Allaart pakte na een foutzet van Jaap de Jonge zijn eer ste winstpartij en Rianka Rent meester stond onder druk toen Martin van Dijk in plaats van een kansrijke voorzetting voor een ver liezende zet koos. Met zeven winstpartijen en slechts één gelijkspel blijft Jaap Veerhoek het voortreffelijk doen pw Johnny de Leeuw en Jan van de Weteringh staan op een gedeel de tweede plaats, op twee pun ten achter favoriet Martijn Rent meester. Vita de Zeeuwse kwaliteit in deze klasse. Ondanks een moeilijk parkoers in de klasse M konden zeven combi naties de nul op het strafblad hou den. Zij bleken daarmee hun kruit echter grotendeels verschoten te hebben. Met een springfout in de barrage mocht Rens Wondergem met Ninja zelfs lange tijd de hoop op de overwinning koesteren. Het venijn voor de ruiter uit Gapinge zat hem in de staart. De vos Lanciano van Ilona Markus- se, die als laatste startte, schopte eveneens een balk uit de lepels. Omdat de amazone uit Nieuw- en Sint Joosland een fractie sneller was dan Wondergem, eiste zij de overwinning op. in de promotieklasse. Zaterdag vloerde hij Aart Slager, die mo menteel de laatste plaats bezet. René Dusebout won van Jos de Wild en blijft met drie punten ach terstand tweede in het klasse ment. In de eerste klasse behield koplo per Rinie Brasser ondanks een vrije dag zijn eerste plaats, gevolgd door Van Schagen en Van der Hart. Jeroen de Jonge en Jan van den Ouden wonnen in de tweede klas se en blijven zodoende op een ge deelde eerste plaats staan. Ze za gen hun medekoploper Lex Ma nned wegvallen door een neder laag tegen Jan Grim. 's Lands Welvaren toont stijgende lijn zundert - Het driebandenteam van 's Lands Welvaren 1 heeft in poule twee van de tweede divisie zijn draai gevonden. Na een zwak ke start haalde het team uit de laat ste vijf wedstrijden negen punten. Zaterdag moest Teletronika in ei gen huis eraan geloven. Het werd 1-7- Jaap Hameling en Rinus Pankow zorgden ervoor dat 's Lands Welva ren al bij de pauze een geruststel lende 0-4-voorsprong had. Pan kow moest daarvoor wel diep gaan maar slaagde erin te winnen. Na de thee breidde Ronny van Geyt de voorsprong uit en voegde Luc Peeters in de nabeurt nog een punt toe aan het totaal. Geen winst voor Zeeuwse biljarters waspik - De Zeeuwse deelnemers aan het regionaal kampioenschap libre derde klasse speelden zater dag geen enkele rol van betekenis. De winst ging naar Kees Rokx van TOG Hoeven. Boy Vader van De Herberg was met een vierde plaats nog de beste Zeeuw. De jonge Kapellenaar werd de beste librist van het kam pioenschap genoemd, maar het ontbrak hem aan rust om het kar wei af te maken. Drie keer stond Vader op winst en evenveel keren ging zijn tegenstander er met de zege vandoor. Wel haalde hij de hoogste serie en het hoogste alge meen gemiddelde. Erik Niewenhuyse van Onda en Cees de Baan van WRW eindig den als vijfde en zesde. Darten voor het goede doel westkapelle - Hart van Middel burg (HVM), Zeelands beste dart- ploeg, komt vanavond in Westka- pelle in actie voor het goede doel. De Walchenaren zamelen vanaf 19.30 uur samen met het team van De Batavieren in het Kasteel van Batavia geld in voor Serious Re quest, de jaarlijkse actie van Giel Beelen van radiozender 3FM. Iedereen die - tegen vergoeding - een pijltje tegen de darters wil gooien, is van harte welkom. De opbrengst is dit jaar voor Het Ro de Kruis. Thoolse titel naar Christian van 't Hof tholen - Christian van 't Hof uit Sint Annaland is zaterdag voor de 19e keer tafeltenniskampioen van het eiland Tholen geworden. In de finale had de routinier geen enkele moeite met Ad Verhage, die voor het eerst in de finale stond. De beste vrouw van het toernooi was Cindy van de Klooster die een achtste plaats behaalde in de man nen A-klasse. Bij de jongens ging de titel naar de vijftienjarige Job Moerland. Bij de meisjes prolongeerde Paola Ket ting (12) haar titel. Bij NADER ■MÊÊÊÊÊm In deze krant is zaterdag gemeld dat zaterdag-vierdeklasser Wemel- dinge het contract met trainer Ger- rit Petersen niet verlengt. Dit is on juist. De oefenmeester neemt na dit seizoen zelf afscheid van de Be- velandse voetbalclub. Marlies Bek is tweemaal succesvol iri Heinkenszand. Met Uniek (foto) wint ze de klasse L. In de klasse B behaalt de amazone met Timano de tweede plaats. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 24