Geldkraan moet open Van der Sar piekt in finale w< Partij tussen Clausing en Huis in 't Veld is blikvanger eerste dag m VIJF VRAGEN OVER 32 Maandag 22 december 2008 PZC Een flinke 'delegatie van voetbalvereniging Arnemuiden bracht dit weekeinde een be zoek aan Southampton, de stad waar Jan Poortvliet trainer is. Naam: Henk Ottens Leeftijd: 48 Woonplaats: Aardenburg Functie: hoofdtrainer Arnemuiden door Barry van der Hooft Hoe kijk je terug op jullie reis? Henk Ottens: „Met een heel goed gevoel. We zijn vrijdagmiddag om 12.00 uur met twee bussen vertrokken vanuit Arnemuiden. Toen we 's avonds in Southampton waren, kwam Jan naar ons hotel voor een wel komstdrankje. Hij is zo'n anderhalf uur blijven hangen en probeerde voor iedereen tijd vrij te maken." Stond de volgende dag in het teken van de wedstrijd? „Ja. Maar Jan kwam ons 's ochtends al ophalen en heeft ons toen de weg naar het stadion gewezen. Daar kregen we een rondleiding en zijn we in de kleedkamers en op het veld geweest. Het is echt een mooi sta dion." Een paar uur later was het ook goed gevuld voor de wedstrijd tegen Notting ham Forest. „Klopt. De mensen die een kaartje voor die wedstrijd kochten, krijgen voorrang als ze een kaartje willen kopen voor de FA Cupwedstrijd tegen Manchester United op 4 januari. Ik denk dat er zo'n 30.000 mensen in het stadion zaten. De eerste twintig minuten speelde Southampton goed voetbal. Maar het is een jonge ploeg die fysiek wat tekortkomt. Ze verloren met 0-2 en staan daardoor nog net boven de degradatiestreep." Wat voor indruk maakte Jan Poortvliet op jou? „Een goede. Hij probeert zijn ploeg echt te laten voetballen. Maar omdat ze deze wedstrijd niet wonnen, zal de druk wel een beetje toenemen. Hij baalde na afloop ook als een stekker. Voor ons was het wel speciaal om zoiets eens mee te maken." Dorst Itjeb je waarschijnlijk niet gehad? „Nee, ha ha. Toen we vrijdagavond in Southampton aankwamen, hoor de ik dat er in die twee bussen samen al vijfhonderd blikjes bier door heen waren gegaan. Het was bijzonder gezellig." Zeeuwse vrouwen stranden allemaal in kwalificatie Goes. door Sven Bakker GOES - Het nationaal ranglijsttoer- nooi in Goes had zich op de ope ningsdag van het hoofdtoernooi geen smakelijker voorgerecht kun nen bedenken dan de partij tussen Frank Clausing en Sjoerd Huis in 't Veld, die voor vanavond 19.00 uur op het programma staat. De als tweede geplaatste Clausing komt uit Wemeldinge, terwijl Huis in 't Veld .van Middelburg af komstig is en met een wildcard is toegelaten tot het toernooi. Clau sing begeeft zich al jaren achtereen op de Zeeuwse nationale ranglijst- toernooien en staat in de top 80 van Nederland, terwijl Huis in 't Veld af en toe opduikt tijdens de Zeeuwse 3-toernooien. Met de ti tel vaak als resultaat. Huis in 't Veld is bijvoorbeeld de winnaar van hel: afgelopen Maeneblusscher- stoernooi. Ook Middelburger Bram de Nijs staat in het hoofdtoernooi, omdat hij zich afgelopen weekeinde door de kwalificaties heen worstelde. |T1 Frank Clausing en Sjoerd Huis in 't Veld zorgen vandaag voor een aantrekkelijke ouverture in het hoofdtoernooi van het nationaal ranglijsttoernooi in Goes. De Middelburger won in drie sets van Koen van den Berge uit Burgh-Haamstede (4-6 7-6 en 7-5) en verloor daarna weliswaar zijn tweede partij, maar mocht vanwe ge zijn positie op de Nederlandse ranglijst (228) alsnog deelnemen. Hij speelt vanmiddag om 16.30. Mart Flikweert uit Breskens kreeg net als Huis in 't Veld een wild card en ontmoet om 18.00 uur Matthew Pierot. Het vrouwenschema is qua Zeeuw se inbreng sterker dan ooit, ook al plaatste geen enkele speelster van Zeeuwse bodem zich via de kwali ficaties voor het hoofdtoernooi. Saskia Oranje, speelster van MLTC uit Middelburg, was er dichtbij, maar strandde in drie sets tegen Janneke Wikkerink. Ook Kiki Von- ck en Xira van Benten verloren hun kwalificatiepartijen. De Zeeuwse toppers bij de vrou wen hebben een bye voor de eer ste ronde, maar toch staat er om 18.00 uur in Goes een boeiende Zeeuws-Vlaamse confrontatie op de agenda tussen Mandy Wolfert uit Breskens en Margot Martens uit Clinge. Ook werd er afgelopen weekeinde getennist bij het Zuidwest Lease Kersttoernooi. In de 3-categorie bij de mannen was er de boeiende ontmoeting tussen Vlissinger Brian Dijkstra en Koen van den Berge. Dijkstra trok met 4-6 7-6 en 7-6 aan het langste einde. Hans Felius helpt met het binnenhalen van Zeeuws proftoernooi. door Roeland van Vliet GOES - Hans Felius gaat Zeeland al in 2010 aan een eerste future hel pen. Dat zei de Vlissinger zaterdag tijdens de eerste dag van het Zuid west Lease Kersttoernooi in Goes. „Ik zal mijn nationale en interna tionale contacten aanspreken", be loofde hij. De uit Vlissingen afkomstige Felius - tegenwoordig woonachtig in Am stelveen - heeft als coach van Jong Oranje, bondscoach van Israël en Oostenrijk, technisch directeur van de KNLTB en toernooidirecteur van de Dutch Open een groot net werk opgebouwd. Dat zal hij nu ge bruiken om Toernooi Organisatie Zeeland (TOZ) óp weg te helpen met het toernooi voor beginnende profs. „Puur het organiseren van het toernooi doen de jongens van TOZ. Ik ben voor de zaken buiten Zeeland. Ik ken bijvoorbeeld de ka lendermakers en mensen bij de in ternationale bond, die een stempel moet zetten op de aanvraag." Felius was in de TSI-hal gastspre ker op een zogenoemde business to business meeting. Hij vertelde de sponsors van het Zuidwest Lea se Kersttoernooi dat hij tegenwoor dig ook in zaken zit. „Eerst had ik alleen maar oog voor tennis", zei hij. „Nu zit ik in schoonheidspro ducten en sieraden. Ik zit nu in de fase van mijn leven dat ik mijn ten- niscontacten benut." De geldschieters - een klein zaaltje vol - werden door TOZ compleet in de watten gelegd, misschien wel op het overdrevene af Maar dat was bewust, zei Sander van Buren van TOZ. „Go big or go home, is ons motto. Wij kiezen er bewust voor om alles groot aan te pakken. Als we dit niet zouden doen, kun nen we volgend jaar niet nog een keer zo'n toernooi neerzetten. Als Tennis Organisatie Zeeland wil in Middelburg een future organise ren. Hans Felius gaat helpen het toernooi al in 2010 op de kalen der te krijgen. Aanvoerder Ferdinand vergeet beker mee naar het podium te nemen. YOKOHAMA - Edwin van der Sar kiest bij Manchester United zijn wedstrijden uit. De 38-jarige doel man piekte gistermiddag in Yoko hama bij de finale van de wereld beker voor clubs. Dankzij een 1-0-overwinning op Liga de Quito uit Ecuador pakte hij - na de winst met Ajax op Gremio in 1995 - zijn tweede wereldbeker. Van der Sar bedankte na het EK voor Oranje omdat hij meer tijd aan zijn gezin wilde besteden. Voor het uitstapje naar Japan maakte hij een uitzondering. „Maar mijn familie zal alleen tevre den zijn als ik de wereldbeker ook meeneem", verklaarde hij. In de winst had hij een wezenlijk aandeel. Manchester domineerde aanvankelijk, maar kreeg'het na de rode kaart van Vidic vlak na de rust toch wat lastiger. De Serviër plaatste bij een grondgevecht zijn elleboog in het gezicht van de Ar gentijnse spits Bieler van Quito. Met een man minder kwam Man chester door een treffer van Rooney aan de leiding. Van der Sar, die heerste in zijn strafschopgebied, had twee gewel dige reflexen nodig om afstands schoten van spelverdeler Manso uit zijn doel te houden. Een half jaar geleden hielp hij Manchester aan de winst in de Champions Lea gue door een strafschop te stop pen in de beslissende serie tegen Chelsea. Daarmee verschafte de club zich toegang tot het toernooi om de Fifa Club World Cup, dat voorlopig voor het laatst in Japan gehouden is. De komende twee jaar is de organisatie in handen van de Emiraten. Het kostte nogal wat moeite om Manchester het grote voetstuk met daarbovenop de wereldbol te overhandigen. Aanvoerder Rio Fer dinand vergat de beker mee te ne men. Fifa-voorzitter Sepp Blatter moest in de achtervolging en slaag de er pas op het podium in om Ferdinand de beker in de handen te drukken. Manchester United, dat de wereld beker al eens in 1999 veroverde, verdiende met de zege een bonus Hans Felius is in de fase van zijn leven dat hij al zijn in de tenniswereld opgedane contacten gaat gebruiken, onder meei

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 22