GPC haalt opgelucht adem na gelijkmaker Vlissingen gaat als Clausing strijdt R0cje kaart kost mee op twee tennisfronten NieUWdorp de kop 30 Maandag 22 december 2008 PZC GPC'er Jeroen van Ommen (oranje shirt) is Henry Schouten van Achilles Veen te snel af. foto Ruben Oreel Vlissingers via strafschop op valreep naast Achilles Veen door Koen de Vries en Peter van Kouteren MIDDELBURG - In de eerste klasse van het zaterdagvoetbal speelde GPC Vlissingen t-i tegen Achilles Veen. Zaamslag kwam voor de zes de keer op rij niet tot winst. Thuis werd met 2-7 verloren van Nieuw-Lekkerland. Streekgenoot Temeuzense Boys sprong van de laatste naar de achtste plaats door een 3-1-zege bij Rijsoord. GPC Vlissingen-Achilles Veen 1-1: Scheidsrechter Henk Haver kamp uit Alblasserdam was zater dag een van de beste, maar ook een van de meest spraakmakende aanwezigen op het veld. De arbiter gaf tien minuten voor tijd een dis cutabele strafschop aan de thuis ploeg, tot woede van Veen en tot opluchting van GPC. De Vlissingers riepen na een ijzer- sterke opening het onheil over zich af door dertig minuten zwak te voetballen. Ze kwamen op ach terstand en konden de schade on danks een overdosis inzet na rust niet repareren. Nadat Erik de Ruij- ter aan zijn shirt getrokken was, maakte Danny Bomer tien minu ten voor tijd uit de strafschop de gelijkmaker. Daarmee werd de in de eerste helft opgelopen achter stand genivelleerd. Met zeven pun ten uit drie duels gaat GPC met op geheven hoofd de winterstop in. GPC Vlissingen-Achilles Veen 1-1 (0-1). 36. Sjoerd Boons 0-1, 80. Danny Bomer 1-1 (strafschop). Zaamslag-Nieuw-Lekkerland 2-7: Cruciaal was de rode kaart voor Zaamslag-speler Tom Nieu- welink, die halverwege de eerste helft uitblinker Jeroen Wolf onder uit haalde. Nieuw-Lekkerland leid de op dat moment met 0-1 (goal Göksel Cakir). De jarige Wolf (19) bepaalde zelf de ruststand op 0-2. Na de hervatting scoorden de be zoekers vier keer binnen zeven mi nuten. Peter Dieleman en Arjan Hamelink (schitterende omhaal) verzachtten de pijn pas bij 0-7. Zaamslag verloor eerder al met 7-1 bij Roda Boys. Zaamslag-Nieuw-Lekkerland 2-7 (0-2). 9. Göksel Cakir 0-1, 34. Jeroen Wolf 0-2, 53. Ruben Munoz 0-3, 54. Göksel Cakir 0-4, 57. Göksel Cakir 0-5, 59. Jeroen Wolf 0-6, 65. Jeroen Wolf 0-7, 72. Peter Dieleman 1-7, 79. Arjan Hamelink 2-7. Rijsoord-Terneuzense Boys 1-3: Temeuzense Boys kreeg drie kan sen en scoorde maximaal. Ruud Hoogesteger nam na ruim een kwartier de gelijkmaker voor zijn rekening, nadat de thuisploeg al na vijf minuten op 1-0 was geko men. Op slag van rust kopte Dja- mel Buyse 1-2 binnen. Halverwege de tweede helft schoot Buyse na een goede individuele actie zijn ploeg naar een comfortabele voor sprong: 1-3. Rijsoord-Terneuzense Boys 1-3 (1-2). 5. Roy Leeuwensteijn 1 -0, 18. Ruud Hoogesteger 1-1. 45. Djamel Buijsse 1-2, 68. Djamel Buijsse 1-3. kapelle - Behalve het Zuidwest Lease Kersttoernooi wordt in het Racketcentrum in Kapelle het Cees Kole Sjoemeltoernooi afge werkt. De Wemeldingenaar Frank Clau sing, die zowel aan het NRT in Goes als in Kapelle meedoet, kwam gisteren met Menno Kole in actie en won afgetekend van Duncan Blackman en Beny Yse- baert: 12-1. Ook Jens de Koster en Richard de Witte wonnen van Blackman/Yse- baert: 7-6. Jeroen Bakx en Mario van Gastel wonnen in de andere poule in het mannendubbelspel met 9-3 van Jan Pijpelink en Mar lon Wisse. door Marco Puik MIDDELBURG - In de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal ging Nieuwdorp ten onder bij Oranje Wit Het werd 2-0. Nieuwdorp was in het eerste kwar tier de gevaarlijkste ploeg, maar de bezoekers konden het goede spel niet bekronen met een doelpunt. Na een half uur kreeg het duel een wending toen Nieuwdorp-speler Pascal Gakeer een overtreding be ging op Robert Versteeg. De scheidsrechter wilde de actie met geel bestraffen, maar toen Gakeer vervolgens natrapte, toonde de leidsman rood. In de tweede helft werd het duel in een tijdsbestek van vijf minuten beslist. Johnny Schleiffer verschalkte keeper Mark Geelhoed: 1-0. Een solo van Rob van der Veen resulteerde na een uur spelen in 2-0. Kort na de twee de goal kreeg Schleiffer zijn twee de gele kaart en moest ook Oranje Wit met tien man verder. Oranje Wit-Nieuwdorp 2-0 (0-0). Joh nny Schleiffer 1-0, Rob van der Veen 2-0. Bijzonderheid: Rode kaarten voor Pascal Gakeer (Nieuwdorp) en Johnny Schleiffer (Oranje Wit). Oostkapeile-Duiveland 3-7 (2-3). Ke vin Verboom (eigen doelpunt) 1-0, An ton Kruit 2-0, Barry Steenpoorte 2-1, Ronald Zwager 2-2, Leen IJzelenberg 2-3, Harold Vermeulen 3-3, Barry Steen poorte 3-4, Öennie Ie Comte 3-5, Ro nald Zwager 3-6, Dennie Ie Comte 3-7. Strafschop na handsbal helpt tweedeklasser aan de zege. door Marco Puik STEENBERGEN - Zondag-tweedeklas- ser Vlissingen sloot het zeer succes vol verlopen voetbaljaar 2008 giste ren op gepaste wijze af De Vlissin gers wonnen met 0-1 van hekken sluiter Steenbergen en gaan dank zij de nederlaag van concurrent EBOH als koploper de winterstop in. Op het spel dat de ploeg van Ruud Pennings in Steenbergen op de mat legde, viel wel het één en an der aan te merken, maar de trainer toonde zich vooral blij met het re sultaat. „We wisten dat het moei lijk zou worden. We troffen een ploeg die met tien spelers rond de eigen zestien bleef hangen en de toestand van het veld maakte het ook tot een lastige opgave. We heb ben het maximale rendement ge haald en daar ging het om." Vlissingen begon slap aan de wed strijd. Al na 40 seconden moest 1 Sander Goedegebure aan de nood rem trekken. De verdediger mocht blij zijn dat de scheidsrechter het bij geel liet. Pennings: „Onze start - was onbegrijpelijk. Dat mag niet gebeuren." Gedurende de eerste helft wist Vlissingen nauwelijks ge vaar te stichten. Alleen Dangelo Martien liet een mogelijkheid lig gen. De bezoekers hadden het meeste balbezit, maar kozen vaak voor de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 20