'Kies huurder op stijl' Zwi 2 en 17 25 Boekarest behaalt record kerstcadeautjes uitdelen Tips voor de kerstvakantie MAANDAG 22 december 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 304 - los nummer 1,45, MT trouwfeest Gemeenten willen mensen die op elkaar lijken bij elkaar zetten. DEN HAAG - Gemeenten willen wet telijke mogelijkheden hebben om huurders te selecteren op leefstijl. De Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) pleit hiervóór. Op een aantal plaatsen in Neder land is geëxperimenteerd met de nieuwe manier van woningtoewij zing en volgens de VNG blijkt de leefbaarheid in wijken er aanzien lijk door te verbeteren. Het is de bedoeling dat mensen met verge lijkbare manieren van leven bij el kaar in de buurt gaan wonen. Vol gens- de VNG blijken bewoners dan meer begrip voor elkaar te hebben en voelen zij zich meer be trokken bij elkaar. De koepelorganisatie van gemeen ten stelt wel een aantal voorwaar den aan de nieuwe aanpak. Zo mag het nieuwe beleid er niet toe leiden dat groepen op etnische of religieuze gronden worden gedis crimineerd. Als iemand niet in een wijk kan wonen wegens een afwijkende manier van leven, moet hij wel elders in de gemeen te of regio terechtkunnen. Boven dien mogen de maatregelen vol gens de VNG alleen tijdelijk wor den getroffen. Het slopen van flats uit de jaren vijftig en zestig en ervoor in de plaats nieuwe woningen bouwen, helpt niet of nauwelijks de leef baarheid van wijken te verbeteren. Dat concluderen onderzoekers van de Universiteit Utrecht. De weten schappers voerden hun onderzoek Als mensen met vergelijkbare manieren van leven bij elkaar gaan wonen, verbetert de leef baarheid. Dat zegt de belangen vereniging van gemeenten. uit in Rotterdam, Zwolle, Den Haag, Arnhem, Amersfoort en Bre da. De gedachte van de overheid bij herstructurering is dat de nieuwe, duurdere woningen rijkere bewo ners trekken die de wijk vervol gens leefbaarder maken. De aan pak kost de overheid vele tiental len miljoenen euro's. Volgens de onderzoekers is het rendement van de investeringen niet of nau welijks te zien. De 'oude' en 'nieuwe' bewoners mengen zich niet met elkaar, de veiligheid neemt niet toe, zeggen de onderzoekers. door Luc Oggel HEINKENSZAND - In zalencentrum De Stenge in Heinkenszand is za terdagavond een Turks trouwfeest verstoord door een - naar later bleek - valse bommelding. Rond tien over negen belde een nog onbekende man naar De Sten- ge met de mededeling dat er een bom zou liggen. Daarop werd de politie gewaarschuwd. In de sport hal woonden bijna duizend men sen een Turks bruiloftsfeest bij. Die zijn door de ceremoniemees ter naar buiten gedirigeerd. Door politie-experts is gezocht naar ex plosieven, maaj er werd niets ge vonden. Rond half elf werd De Stenge vrijgegeven en ging het feest verder. De politie probeert te achterhalen van wie het telefoon tje afkomstig was. Zij heeft niet het idee dat de bommelding voor de Turkse familie was bedoeld. Leefstijl gaat verhuurder niets aan reageer op www.pzc.nl Ondernemer moet niet op de stoel van de kiezer gaan zitten eens J9HMHB 80% 20% aantal reacties: 386 EN -mSMBÊÈÊÊÊÊÊË Zeeland: 2, 3, 13 t/m 17; Binnen land: 4, 5; Buitenland: 7, 9; Weer: 10; Strips: 11; Cultuur: 19; Agenda: 21; Televisie: 22, 23; Sport: 25 t/m 39. '■iff Nu verkrijgbaar: PZC Jaarboek 2008 Verkoopadressen vindt u op www.pzc.nl/iezersextra Recessie erger' £)euk [n paal verhindert voetbalduel AMSTERDAM - De Nederlandse eco nomie wordt volgend jaar veel har der getroffen dan het kabinet en het Centraal Plan Bureau verwach ten. Dat zegt oud-minister van Fi nanciën en oud-bankier Onno Ru- ding. Hij voorspelt dat het eerste kwartaal zeker een krimp van 3 procent, en niet 0,75 procent, laat zien. Hij zegt 'enorme repercus sies' te voorzien voor de begroting van het kabinet. door Rudy Boogert MIDDELBURG - De voetbalwedstrijd WC'68-Serooskerke in Halsteren werd zaterdag om een wel heel, bij zondere reden afgelast. Vanwege een ingedeukte doelpaal. De scheidsrechter achtte het niet ver antwoord het duel door te laten gaan. „Misschien stort het doel wel in als er heel hard een bal te genaan komt", lichtte scheidsrech ter Ron Collé uit Leerdam toe. De deuk, met een doorsnede van zo'n twintig centimeter, was in de och tenduren ontstaan doordat onbe kenden een vuurwerkbom tegen de paal tot ontploffing hadden ge bracht. De vervorming kon in de ogen van arbiter Collé het spel beïnvloeden. De baan van een bal die de betreffende paal zou raken, kon bijvoorbeeld onvoorspelbaar zijn. Serooskerke, dat al met de warming-up bezig was, kon onver richter zake naar huis. Hetzelfde gold voor Collé. Voor hem was het al de tweede keer in twee weken dat hij een thuisduel van VVC'68 om een bijzondere reden afgelast te. Twee weken geleden was het speelveld onvoldoende hersteld van allerhande speeltoestellen die erop hadden gestaan. Schrijver/tekenaar Henk Doorn presenteert zijn boek Parcival zaterdag €2,10 Afellay matchwinnaar voor PSV WALCHEREN BOEKAREST - Bijna vierduizend Kerstmannen heb ben gisteren tegelijkertijd kerstcadeautjes uitge deeld in de Roemeense hoofdstad Boekarest. Dit is een record, aldus het Guiness Book of Re cords. Kinderen stonden in rijen in de straten van Boekarest om cadeautjes van de 3939 Kerstman nen te ontvangen. Het oude record stond op naam van de Taiwane se hoofdstad Taipei met 3618 kerstmannen. De poging om het record te verbeteren was een ini tiatief van de gemeente Boekarest. foto Vadim Ghirda/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1