Zeeland wil met kabinet denken over rijksdiensten ri Steun voor jeugdbeleid in Staten 50% KORTING SUPER WINTERSALE Geen Normandische toestanden in Yerseke - LOKKER C*j Fijne feestdagen en een succesvol 2009 vanaf vandaag andere koopjes Vrachtauto voor voedselbank Geen gratis bus bij Touretappe pzc Zaterdag 20 december 2008 31 Randstadnormen zijn fnuikend voor Zeeland als bestuurseenheid. door Ben Jansen middelburg - Commissaris van de koningin Karla Peijs heeft haar voorbereidingen al getroffen. Als de Staten van Zeeland nu even een motie aannemen over het voornemen de rechtbank in Mid delburg en de Zeeuwse politie op te laten gaan in een groter ver band, dan zorgt zij ervoor dat deze uitspraak meteen bij de minister raad op tafel komt. Peijs heeft geregeld dat iedere be windspersoon een exemplaar van de motie krijgt. Dan kan niemand om de opvattingen van Zeeland heen, wanneer de politieplannen van minister Guusje ter Horst van Binnenlandse Zaken aan de orde komen. Het aannemen van de motie is een formaliteit. Alle acht fracties in de Staten hebben hem vóór de aanvang van de vergadering al on dertekend. Statennestor Marjan de Koster (PvdA) is de indiener. Ze onderstreept dat Zeeland samen met het kabinet wil zoeken naar ei gentijdse oplossingen om te voor komen dat overheidsdiensten uit de provincie vertrekken. Om te beginnen moet dat leiden tot behoud van zoals De Koster het zegt 'onze rechtbank en ons politiekorps'. Die zoektocht moet er bovendien in resulteren dat juist méér rijkswerkgelegenheid in 'Zo, dan ga ik er nu even voor zorgen dat deze motie op de juiste plaats komt' Zeeland komt. Voor die eigentijd se oplossingen gelden de Zeeuwse schaal en maat als uitgangspunt. Toepassing van Randstadnormen is fnuikend. Die leiden ertoe dat in Zeeland hooguit dependances van overheidsdiensten overblijven. De Koster: „Dat brengt het voortbe staan van Zeeland als sterke zelf standige bestuurseenheid in ge vaar. Met de voorstellen die nu aan de orde zijn, dreigt het kabi net Zeeland ernstig te kort te doen." In de motie dragen de Staten van Zeeland het dagelijks provinciebe stuur op met alle overheden aan de slag te gaan om het tij van leeg loop van (semi)overheidsdiensten uit Zeeland te keren. Het vertrek van Staatsbosbeheer, de Sociale Verzekeringsbank en - volgend jaar - het Kadaster zijn voorbeel den van de ontwikkeling die zo veel zorgen baart. En over de rechtbank en het poli tiekorps zegt de Statenuitspraak dat Zeeland beide in een volwaar dige vorm overeind moeten blij ven. Nadat de motie met een plechtige instemmende stilte is aangeno men, beent Peijs er haastig mee weg, mobiele telefoon in de aan slag. „Zo, dan ga ik er nu even voor zorgen dat deze motie in Den Haag op de juiste plaats te recht komt." YERSEKE - „Sinds er cameratoezicht is en er hekken staan, verdwijnt er nauwelijks nog iets", zegt Pieter Geij- sen van de Roem van Yerseke. „Als het al gebeurt, dan is dat op kleine schaal. Zeker niet zo massaal als nu in Frankrijk." De oude oesterputten vormen niet meer het werkelijke hart van de Zeeuwse schelpdierkwekers. De grotere bedrijven hebben hun verwatercentra ver plaatst naar goed afgesloten schuren. Ook de oesterban- Drainagebedrijf Drainagebedrijf Scaldis maakt onderdeel uit www.h4a.nl Wij danken u voor het getoonde vertrouwen in het afgelopen jaar en wensen u een voorspoedig 2009. Drainage? Voor informatie: tel. 06-22600597 Monsterweg 47, 4454 AA Borssele Tel 0113-352207, fax 0113-352616 Stukadoorsbedrijf Breeweg 5a 4335 AN Middelburg Tel. 0118-615688 b.g g 06-5396 2728 Fax 0118 -614 768 email: lokkerslukadoor@zeelandnel.nl j Vraag gratis offerte Toekomstplan periode 2009-2012 is ambitieus maar haalbaar. middelburg - Zeeland is op de goe de weg met het jeugdzorgbeleid. De doelstellingen voor de periode 2009-2012 zijn ambitieus maar haalbaar: minder aanmeldingen door preventie, kortere wachttij den, hulp in de eigen omgeving en - waar jeugdzorg noodzakelijk is - in principe opvang in de eigen pro vincie. Gedeputeerde George van Heuke- lom (SGP) mocht complimenten in ontvangst nemen voor de ma nier waarop hij het jeugdzorgbe leid aanpakt. Dat was een welko me afwisseling, want door de sa menstelling van Van Heukeloms portefeuille (onderwijs, openbaar vervoer en zorg) valt hem meestal kritiek ten deel. Er werd in de Staten alleen be zorgdheid uitgesproken over de vraag of het Rijk en flankerende or ganisaties op het terrein van de jeugdzorg de ambities van de pro vincie financieel voldoende zullen ondersteunen. Ook werd erop aan gedrongen dat de vorderingen op de jeugdzorg zorgvuldig in de ga ten moeten worden gehouden. domburg men's fashion Ooststraat 2, tel. 0118-584303 middelburg - De Zeeuwse voedsel bank kan rekenen op een nieuwe vrachtwagen. De Staten van Zee land stelden daarvoor subsidie be schikbaar. Hoeveel werd niet ver meld, maar uit de reacties op de ac tie voor een vrachtwagen bleek dat de voedselbank zich geen zor gen hoeft te maken als het streefbe drag van 25.000 euro niet wordt ge haald. De Christenunie stelde voor 10.000 euro beschikbaar te stellen, maar dat haalde het niet. ken voor de kust worden continu in de gaten gehouden vanuit een speciale radarpost in Yerseke. „Ze zien iede re beweging en weten wanneer er een boot legaal komt of niet", aldus Geijsen. Oesterkwekers in Normandië zuchten onder de last van de georganiseerde diefstal. In een paar weken tijd is voor zeker 25.000 euro aan oes ters gestolen. Daders zouden bij verlinking niet terug schrikken voor repressailles. luchtfoto Willem Mieras middelburg - Het leek de PvdA in Provinciale Staten van Zeeland zo leuk: gratis met de bus naar een van de plaatsen op Schouwen-Dui- veland of Noord- en Zuid-Beve land waar 4 juli 2010 de Tour de France passeert. Het voorstel kreeg geen steun. Gratis openbaar ver voer op Monumentendag is wel ge noeg, vond Tour-gedeputeerde Toi- ne Poppelaars.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 97