'Meer blauw op straat' I 3 HALEN 2 BETALEN Nederland blijft doelwit terrorist Veel begrip personeel voor bevriezen loon Jeains Inn test jezelf! SMS 4345 Thuiszorg sleept staat voor rechter pzc Zaterdag 20 december 2008 7 Daarom in al onze filialen: U betaalt de 2 duurste artikelen Er mag niet geruild worden Niet in combinatie met andere acties SPIJKERHARD DE BESTE VLISSINGEN - OOST-SOUBURG - MIDDELBURG - GOES HEINKENSZAND - STEENBERGEN -TERNEUZEN Kabinet: geen nationale politie, maar wel betere samenwerking korpsen. den haag - Een meer centrale aan sturing van de politie en een bete re, minder vrijblijvende samenwer king tussen de korpsen onderling. Deze veranderingen moeten lei den tot meer blauw op straat. Dat zei verantwoordelijk minister Guusje ter Horst van Binnenland se Zaken gisteren in een toelich ting op de reorganisatieplannen voor de politie. Gisteren stemde het kabinet in met de voorstellen van Ter Horst en minister Ernst Hirsch Ballin van iustitie. Zij verwachten dat de politie op deze manier slagvaardi ger kan werken en tientallen mil joenen euro's kan besparen. Als illustratie voor de nieuwe werkwijze haalde minister Ter Horst de recente samenwerking Bodem bij Franeker blijft zakken franeker - De bodem ten westen van Franeker blijft zakken, on danks het stopzetten van de gas winning in juli. Gasbedrijf Vermil ion draaide afgelopen zomer hier juist de kraan dicht omdat de bo dem bij de Friese plaats sneller zak te dan verwacht. aan tussen de rechercheurs van de drie noordelijk provincies. Door dat de rechercheurs uit dit gebied beter en intensiever gingen samen werken, konden er volgens haar honderd op de achthonderd poli tiemensen worden vrijgespeeld om ander politietaken' te gaan doen. De veranderingen moeten ook lei den tot een betere uitwisseling van informatie tussen de politie korpsen. Daar schort het nog steeds aan. Volgens de Inspectie Openbare Or de en Veiligheid lijken politiekorp sen terughoudend te zijn in het be schikbaar stellen van opsporingsge gevens. Minister Hirsch Ballin stel de dat een 'onbelemmerde toe gang' tot informatie van belang is voor het efficiënt samenwerken, maar ook om misdrijven te kun nen voorkomen. De korpsbeheerders, die verant woordelijk zijn voor de regionale Nederland krijgt meer rechtbanken den haag - Nederland krijgt meer rechtbanken. Minister Hirsch Bal lin van Iustitie komt later met een voorstel voor een nieuwe indeling van de rechtbanken. Het kabinet wil gerechtelijke vestigingen in alle hoofdsteden van de provincies en in de tien grootste gemeenten. openbare orde en veiligheid, kun nen zich in de plannen vinden. Zij zijn blij dat het kabinet toch geen nationale politie wil invoeren. Dat zou volgens het Korpsbeheerders beraad, dat straks een sterkere posi tie krijgt, ten koste zijn gegaan van slagvaardig optreden van de poli tie in de wijk en de regio. Ook politiebond ACP reageerde te vreden. Volgens voorzitter Gerrit van de Kamp sluiten de plannen van het kabinet aan bij de oplos singen die de ACP eerder heeft aangedragen. Wel stelt de bond enkele eisen. Zo mogen er geen gedwongen ontsla gen vallen en moet geld beschik baar blijven om de sterkte van de politie de komende drie jaar op peil te houden. Ook vindt de ACP dat er keuzes moeten worden ge maakt wat de politie wel of juist niet kan doen. De Raad van Hoofdcommissaris sen wil nog niet reageren. 330.000 bezwaren tegen patiëntendossier den haag - Half december hebben 330.000 mensen bezwaar gemaakt tegen deelname aan het elektro nisch patiëntendossier. Dat heeft minister Ab Klink van Volksge zondheid gisteren geschreven aan de Kamer. Begin december stond de teller nog op 170.000 bezwaren. 20 procent rekent op loonsverhoging die hoger is dan inflatie. diemen - Slechts een op de vijf werknemers rekent er voor vol gend jaar nog op dat hij een loons verhoging krijgt die hoger is dan de inflatie. De helft van het perso neel zou er zelfs begrip voor heb ben als hun werkgever de salaris sen zou bevriezen. Dat blijkt uit de gisteren gepubli ceerde Werkmonitor van uitzend bureau Randstad. Uit het onder zoek dat is gehouden onder bijna duizend werkenden, blijkt dat zij hun verwachtingen flink hebben teruggeschroefd door de verslechte rende economie. Een op de vijf ondervraagden acht de kans op ontslag of het niet ver lengen van hun contract niet klein of zelfs groot. Bijna de helft van de den haag - Vier thuiszorginstellin- gen en hun brancheorganisatie wil len dat de Nederlandse staat de voorgestelde bezuinigingen terug draait. De instellingen staan dins dag tegenover het ministerie van Volksgezondheid tijdens een kort geding in de rechtbank in Den Haag. Careyn (Schiedam), Zuidzorg (Veldhoven), Florence (Rijswijk) en Thuiszorg West Brabant (Roosendaal), die met 30.000 me dewerkers 100.000 cliënten van thuiszorg voorzien, zijn het niet Tweede gevonden baby van dezelfde moeder ALMELO - Een 23-jarige Enschedese vrouw blijkt ook de moeder te zijn van een baby die op 10 decem ber dood werd aangetroffen, meld de justitie gisteren. Eerder werd vastgesteld dat zij de moeder is van een dode baby die op 1 decem ber in Enschede werd ontdekt. werkenden denkt dat krimp van de economie zich verder doorzet in 2009. Vrouwen zijn daarbij pessimisti scher dan mannen. Vrouwen ge ven voor het eerste kwartaal van volgend jaar een krimp aan van 1,9 procent, tegen 0,6 procent die mannen verwachten. De economische situatie bij het ei gen bedrijf wordt door ongeveer 20 procent van de ondervraagden als matig tot slecht omschreven. Een kwart van de werkenden heeft het gevoel dat het slechter gaat met de werkgever dan vorig jaar. Overigens verwachten de meeste werknemers wel dat ze op de een of andere manier gecompenseerd worden, zodra hun werkgever be sluit hun salaris te bevriezen. On geveer twee op de vijf denkt dan aan een bonusregeling of een der tiende maand. eens met de bezuiniging. Brancheorganisatie Actiz sluit zich bij hen aan. Volgens Actiz legt mi nister Ab Klink van Volksgezond heid (VWS) de thuiszorginstellin gen voor volgend jaar weer een be zuiniging op van 70 miljoen. Vorig jaar maakte de organisatie af spraken met VWS over een rege ling waardoor deze extra bezuini ging niet nodig zou zijn. Actiz vindt dat het ministerie die af spraak nu eenzijdig heeft verbro ken. Via de rechter wil Actiz VWS aan de afspraak houden. Effect van 'Fitna' belangrijke reden voor onverkorte dreiging. den haag - Nederland en Neder landse belangen in het buitenland blijven een voorkeursdoelwit van internationaal opererende moslim extremisten. Dit blijkt uit het nieuwste dreigingsbeeld dat de Na tionaal Coördinator Terrorismebe strijding (NCTb) gisteren heeft uit gebracht. De film Fitna van PW-leider Geert Wilders blijft daarvoor de belangrijkste reden. „Moslimexte- misten zien de film als een bèledi- ging en provocatie", aldus de NCTb. Daarom blijft het dreigings niveau in Nederland substantieel. De NCTb verwacht dat Nederland voorlopig ook nog op het netvlies van daadwerkelijke terroristen blijft staan. Daarbij richt de aan dacht zich eveneens nadrukkelijk op personen die extremisten ver antwoordelijk houden voor 'beledi ging', zoals Geert Wilders. Uit onderzoek van inlichtingen diensten blijkt dat steeds meer in ternationaal opererënde jihadisten in hun propaganda de nadruk leg gen op jhet treffen van westerse doelen. Dit gebeurt omdat zij in brede islamitische kringen, maar ook in eigen kring, veel sympathie hebben verloren met aanslagen op doelen in islamitische landen. Daarbij vielen veel islamitische burgerdoden. Acties van moslimextremisten in het buitenland illustreren de toege nomen dreiging van buiten voor het Westen, meent de NCTb. Vol gens het uitgekomen dreigings beeld breiden Al Qaida en daaraan gelieerde groepen hun activiteiten steeds verder uit in de richting van noord-Affika. Ook lijkt het aantal bedreigingen vanuit Al Qaida te gen westerse bedrijven, personen en instellingen toe te nemen. Hoeveel weet jij van jouw regio? Speel mee en maak kans op een Iris Cheque twv €100,- 1. Op welke plaats is wielrenster Marianne Vos geëindigd tijdens haar eerste veldrit van dit seizoen? A. 1e plaats B. 2e plaats C. 3e plaats 2. Welk Nederlandse fregat beschermt het Nederlandse schip Jumbo j Javelin tegen Somalische piraten tijdens in de Golf van Aden? A. Hr. Ms. De Ruyter B. Hr. Ms. Van Galen C. Hr. Ms. Karei 3. Wat was waarschijnlijk de oorzaak van een brand die dinsdag 9-12 j plaatsvond in een huis aan de Franz Etzellaan in Goes? A. Kortsluiting in een hennepkwekerij op zolder B. Een ongeluk met de kachel C. Aangestoken in verband met een burenruzie 4. Wanneer zal het plan om de kwaliteit van Historisch Museum de Bevelanden in Goes te verbeteren verwacht kunnen worden? A. Begin 2009 B. Halverwege 2009 C. Halverwege 2010 5. Welk groot Europees sportevenement komt op zondag 4 juli 2010 naar Zeeland? A. EK zeevissen B. NK Fierljeppen C. De Tour de France SMS REGIO je antwoordenreeks naar 4345 en test je regionale nieuwskennis en maak kans op een Iris cheque! Bijvoorbeeld: REGIO ABCAB Eenmalige deelnamekosten zijn €0,55 per ontvangen bericht de standaard kosten voor het versturen van een SMS. Deelnamevoorwaardentestyourself.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 7