media krijgt geen genoeg van ijs en sneeuw 43 Sterren.nl s media@wegener.nl I 024-3650570 PZC Zaterdag 20 december 2008 De digitale tv-kanalen schieten als paddenstoelen uit de grond. Maar wat is er eigenlijk op te zien? 'Profiel Van' legt er wekelijks een onder de loep. 'Billy' Petersen was een beetje een vaderfiguur, zowel in de serie als op de set, zegt ook Texaan George Eads, alias Nick Stokes, met zijn sle pende, zuidelijke tongval. „Maar ja, hoe gaat dat in Hollywood, je moet toch verder." Vandaar de aan wezigheid van filmacteur Laurence Fishburne, die in aflevering negen en tien het stokje persoonlijk over neemt van Grissom als Raymond Langston, een forensisch onderzoe ker die door Grissom zelf als zijn opvolger wordt aangewezen, al heeft hij van het echte veldwerk geen kaas gegeten. Catherine Wil lows moet hem als nieuwe CSJ-chef de kneepjes van het vak bijbrengen. Fishburne: „Ik kijk geen tv, maar toen ik een paar afle veringen kreeg, zag ik er meteen de kwaliteit aan af. Ik dacht altijd: tv is iets voor als ik 50 ben. Ik ben nu 47, maar dit is voor mij het goe de moment, denk ik. Ik ga voor kwaliteit: niet voor niets is dit al zo lang dé topserie in de wereld." Een man als William Petersen ver vang je niet, weet Mendelsohn. Hij denkt nog terug aan de ophef die ontstond, toen de geliefde actrice Jorja Fox, alias Sara Sidle, na een sa larisconflict in het achtste seizoen wegging. „Er vloog op een gegeven moment hier zelfs een vliegtuig bo ven de studio met een spandoek: Save Sara Sidle. Heel veel fans stuurden dollarbiljetten naar de studio, zodat we haar een beter sa laris konden bieden. Zoiets gaat je niet in je kouwe kleren zitten. Toen we Williams laatste afleve ring schreven, waren we echt in tra nen. Maar de echte ster blijft de se rie zélf We blijven deze succesfor mule angstvallig bewaken door steeds te vernieuwen, scherp te blij ven. We maken elke week een nieuwe speelfilm. Laurence past tam niet alleen wat dat betreft heel goed bij deze serie. We zochten een intelligente acteur, het verhaal zit 'm immers veelal in onderzoek, in stilte, in het intellect van de on derzoekers." Dat de keuze voor Laurence Fish burne als vervanger voor Petersen een goede lijkt te zijn, bleek wel uit de Amerikaanse kijkcijfers na de uitzending van de eerste afleve ring met de 47-jarige acteur. 21 mil joen kijkers zagen de entree van Fishburne als dr. Raymond Lang ston in het CSI-laboratorium. Dat waren er 3 miljoen meer dan het gemiddeld aantal kijkers van de voorgaande weken. Overigens komt Grissom nog wel terug in de 200ste aflevering die ge regisseerd gaat worden door The Exorcist-regisseur William Fried- kin. En wie weet zit hij ook in de speelfilm. Bedenker Anthony Zui- ker koestert namelijk nog steeds plannen voor een CSf-bioscoop- film. „En als hij het wil, zal die er wel komen", verwacht Mendel sohn. „We hebben ook nog ge praat over een Europese reis van de CSI's, maar daar is nog niets uit gekomen. Intussen gaan wij hier in de studio gewoon met volle kracht vooruit." „Het is mooi", zegt Helgenberger, „In het jaar dat Amerika een zwar te president kiest, krijgt de best be keken serie ter wereld een zwarte acteur als hoofdrolspeler. Dat zegt toch wel wat." De nieuwe serie van CSI is vanaf 23 februari te zien bij RTL 4. Her halingen van de oude serie zijn wekelijks te zien op maandag om 22.20 uur bij RTL 4 en op dinsdag om 22.20 uur bij RTL 5. Reageren? redactie.media@wegener.nl Jean-Baptiste Grange het redden ondanks zijn kleine misser boven aan het parcours? In het belendende commentaar- hok' op deze piste van Val d'Isere, voorziet zijn Franse Eurosport-col lega dezelfde race van commen taar. Straks in februari, tijdens het WK Alpineskiën, zullen maar liefst elf commentatoren van het Europe se sportkanaal op rij verslag doen. Ieder in hun eigen taal. 'Gekkenwerk', beaamt woordvoer ster Michelle Gilbert van Euro sport lachend. ,^Ve willen nu een maal zo veel mogelijk kijkers in hun eigen taal bedienen. Dat maakt de zender uniek, niemand zal ons dat gaan nadoen." Om op één lijn te blijven, zijn er richtlijnen voor de commentato ren opgesteld. Uiteraard wordt er niet gevloekt en gescholden, legt Gilbert uit. „Maar onze belangrijk ste gedragsregel is: 'gedraag je als een Europeaan'. Een Franse ski-commentator zal net zo en thousiast vertellen over de presta ties van de Sloveen Vajdic als over zijn landgenoot Grange." Vanaf de kerst gaan ruim één mil joen Nederlanders op wintersport. Wie deze sporten ook waardeert vanaf de bank, zit dit seizoen goed bij Eurosport. Nadat het kanaal in 1989 begon met sportverslaggeving in het Engels, Duits en Neder lands, is Eurosport uitgegroeid tot Europa's grootste commerciële Populairste wintersporten Dagelijks stemmen 1,1 miljoen Nederlanders af op Eurosport. Hun top vijf van populairste wintersporten die de zender brengt: 1kunstrijden 2. biatlon 3. alpineskiën 4. schansspringen 5. langlaufen sportzender. In 59 landen is door 115 miljoen huishoudens te zien hoe van 120 sporten verslag wordt gedaan. Nu is voor het eerst het complete pakket van de uitzendrechten van alle livewedstrijden van negen win tersportdisciplines aangekocht. Dat betekent 900 uur alpineskiën, biat lon, langlaufen, curling, kunstrij den, rodelen, Noordse combinatie, schansspringen en schaatsen. Tot aan de Winterspelen van 2010 wor den onder de noemer 'Road to Vancouver' alle denkbare competi ties in de sneeuw en op het ijs uit gezonden. Van het WK Rodelen in Lake Placid (VS) tot het WK Biat lon in Pyeongchang (Zuid-Korea). Eurosport 2 stort zich nog op snow- boarden, freestyleskiën en ijs hockey. Lang niet alle wintersporten lijken op zijn zachtst gezegd even toegan kelijk. Eurosport richt zich dan ook op de 'toegewijde sportfanaat' die niet genoeg heeft aan het sportpro gramma van zijn nationale zender, legt woordvoerster Gilbert uit. „Wij zijn er voor de kijker voor wie de Spelen langer duren dan ze ventien dagen. Wie bij ons de wed strijden die daaraan voorafgaan volgt, kan straks bij de start in Van couver moeiteloos de namen van de belangrijke sporters opnoemen, kent hun achtergrond en weet hoe ze hebben geknokt om zo ver te ko men." Daarbij komt dat het niet loont voor Eurosport zich te storten op typisch nationale voorkeuren, zo als het wedstrijdschaatsen in Ne derland. Die favoriete 'kijkwinter- sport' is al in bijzonder bekwame handen bij de NOS en in veel ande re Eurosportlanden lopen ze er niet eens warm voor. Eurosport richt zich juist op minder voor de hand liggende sporten, zoals biat lon, Noordse combinatie en cur- ling. WAT IS HET Sterren.nl is er voor liefhebbers van het Nederlands talige lied, van smartlap tot pop. Het is het themakanaal van de publieke omroepen dat 24 uur per dag Nederlandse sterren een podium biedt. PROGRAMMERING Voor de uit zendingen wordt geput uit het rijke archief van de Tros. Deze 'grootste familie van Neder land' promoot het Nederlandse lied al jaren op tv. Je ziet er nieuwe en oude videoclips en bekende Trosprogramma's als Voor alle fans, De zomer voorbij (de Jan Smit-soap), Op volle toe ren en Muziekfeest. Het kanaal zoekt ook actief naar nieuw Ne derlandstalig talent. Zo won de 19-jarige Judith Cornelissen uit Wijchen onlangs de talenten jacht Sterren.nl Academy. Verder zie je er een aantal eigen pro ducties, bijvoorbeeld Een dagje met, waarin Sterren.nl een dag je meekijkt met een (minder) bekende Nederlandstalige ster. Corrie Konings en het duo Hele maal Hollands werden al eep keer een dag gevolgd. HERHALINGEN Veel. Op de eigen producties na, zijn er eigenlijk alleen maar herhalingen te zien van Trosprogramma's die op het kanaal zelf ook volop her haald worden. BEKEND GEZICHT Nou en of. Heel zingend Volendam komt voorbij: Jan Smit, zijn zusje Mo nique, Nick en Simon, de 3j's en Jan Keizer met of zonder BZN. Maar ook veel zangers en zangeressen uit andere wind streken van Nederland, zoals Jannes, Peter Beense, Wolter Kroes, Marianne Weber en na tuurlijk Tros' paradepaardje Frans Bauer. Het gezicht van de zender is Trospresentatrice An gela Esajas. En niet te vergeten, die sterren van toen: Willy Al- berti, Manke Nelis en Johnny Hoes. OOK VIA INTERNET Op www.sterren.nl kun je live mee kijken met de tv-uitzendingen. Natuurlijk vind je op deze site ook een programmagids, dos siers van artiesten en zelfs hon derden video's, gesorteerd op artiest. MOEITE WAARD Zoals TMF de plek is voor popmuziek, zo is Sterren.nl the place to be voor Nederlandstalige muziek. En ook al is misschien niet alle mu ziek op de zender naar je smaak, Sterren.nl is in ieder ge val breed geörienteerd en kan rekenen op een grote schare f ST\ \b V3Ste kijkers. De cast van'CSI met (van links naar rechts) dr. Al Robbins (Robert David Hall), Nick Stokes (George Eads), Gil Grissom (William Petersen), Warrick Brown (Gary Dourdan), Catherine Willows (Marg Helgenberger), Greg Sanders (Eric Szmanda) en Jim Brass (Paul Guilfoyle). foto Robert Voets

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 75