Provincie Zeeland, waterschap Zeeuwse Eilanden, waterschap Zeeuws-Vlaanderen en het Rijk hebben samen nieuwe waterplannen ontwikkeld. Vanaf 22 december 2008 liggen de volgende waterplannen ter inzage: de planherziening van het Provinciaal Omgevingsplan het (ontwerp) waterbeheerplan van waterschap Zeeuws Vlaanderen het (ontwerp) waterbeheerplan van waterschap Zeeuwse Eilanden het (ontwerp) Stroomgebiedbeheerplan Schelde Vanaf maandag 5 januari 2009 kunt u uw mening kenbaar maken over de inhoud van de ontwerp-waterplannen Deze plannen zijn nauw verbonden met het Nationaal Waterplan en het Beheerplan Rijkswateren, die ook vanaf 22 decembef ter inzage liggen Waarom inspreken? Zowel het Rijk, de provincies als de waterschappen en de gemeenten zijn verantwoordelijk voor het waterbeleid in ons land. Al deze overheidsorganisaties leveren de nodige inspanningen om het oppervlaktewater en het grondwater in ons land schoner, mooier en veiliger te maken. Daarbij staan altijd de collectieve belangen voorop en dus kan het best zijn dat 'de overheid' naar uw mening te weinig rekening houdt met de zaken die u belangrijk vindt. Dan is het zeker verstandig om te reageren. Waar en hoe inspreken? U kunt de (ontwerp) waterplannen inzien in het provinciehuis in Middelburg, in de gémeentehuizen van alle Zeeuwse gemeenten en in de kantoren van de twee Zeeuwse waterschappen. Let op: tussen Kerst en Oud en Nieuw zijn de meeste overheidsgebouwen gesloten. U kunt de plannen ook downloaden via de websites van provincie of beide waterschappen. Voor informatie over en het downloaden van het stroomgebiedbeheerplan Schelde - een plan onder verantwoordelijkheid van het Rijk -, kunt u ook terecht op www.nederlandleeftmetwater.nl. U kunt uw reactie in een brief naar de betreffende overheid zenden, maar u kunt desgewenst ook digitaal inspreken via de websites van de provincie of de waterschappen. Wanneer inspreken? De inspraakperiode voor de plannen van de provincie en de waterschappen duurt 8 weken, van 5 januari tot 2 maart 2009. De inspraakperiode voor het stroomgebiedbeheerplan Schelde loopt tot en met 22 juni 2009. Wat gebeurt er met uw inspraakreactie? Inspreken heeft altijd zin en u krijgt altijd antwoord op uw vragen en opmerkingen, ook al kan dat in deze bijzondere situatie best lang duren. Dat komt vooral doordat reacties betrekking kunnen hebben op meerdere plannen en de overheden met elkaar moeten overleggen over de-inspraakreacties en hun antwoorden. Nadere informatie Voor vragen en/of nadere informatie over de ontwerpwaterplannen kunt u het best de websites raadplegen van: de provincie: www.zeeland.nl/verkort/waterplannen waterschap Zeeuwse Eilanden; www.wze.nl/waterbeheerplan waterschap Zeeuws-Vlaanderen: www.wszv.nl/actueel/terinzage Ook kunt u terecht op: www.nederlandleeftmetwater.nl Of neemt u gerust telefonisch contact op met het provinciehuis (0118 631113 waterschap Zeeuwse Eilanden (0118 621248) of waterschap Zeeuws-Vlaanderen (0115 641247). Op woensdagavond 21 januari is er een informatieavond in Hotel Goes, het exacte programma vindt u op bovenstaande websites.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 70