design redt het milieu' lekker gluren bij de buren de klassieker EDI Hotze Eisma, Reini Smit en Anna 'Blij dat we ze nog hebben' Crote foto boven: Lamp Coral is geïnspireerd op de vorm van koraal en gemaakt van kleine stukjes pijnboomhout. Er is ook een versie van gerecycled plastic. Foto links: Organisch stoeltje in blauw. Foto rechts: Schalen in de vorm van kiezelstenen, uit pijnboomhout of bamboe. wonen@wegener.nl 024-3650509 In deze rubriek brengen wij bekende, tijdloze meubels - de '(neo)klassiekers' op woongebied - voor het voetlicht. er bij ons naar binnen gekeken kan worden. Waarschijnlijk omdat we weten hoe leuk het is zélf bij een ander naar binnen te gluren. Want kijk nou, de overburen hebben de eethoek verplaatst. En hé, zij van hiernaast heeft een nieuwe bank gekocht! Dat verklaart het grote succes van Binnenkijken-reportages in talrijke woon- en dagbladen. Pagina na pa gina zien hoe een ander zit, kookt, slaapt, kortom: lééft! Het tijdschrift VT Wonen bracht vorige maand zelfs een extra uitgave: een Binnen kijken-special met fotoreportages van andermans woonomgeving, in alle soorten en maten. „Uiteindelijk draait het allemaal om nieuwsgierigheid", zegt interi eurfotograaf Hotze Eisma in het voorwoord van Easy Living. Ook dit recent bij uitgeverij Terra ver schenen 'kofftetafelboek' bevat re portages over de interieurs van an deren. Het boek bestaat uit vier de len: pioniershuizen (met de interi eurs van bekende designers als Piet Boon en textielontwerpster Claudy Jongstra), moderne platte landshuizen, opmerkelijke woon ruimten (oud graanpakhuis, een verbouwde scheepswerf, een porta- cabin) en historische huizen met een modern interieur. De huizen zijn strak en minimalis tisch ingericht, maar ook landelijk met Scandinavische meubels of in de stijl van de jaren zeventig. De in terieurs zijn persoonlijk, oorspron kelijk en smaakvol. Weliswaar heb ben de huizen elk een eigen stijl, maar wat ze met elkaar gemeen hebben, is dat de bewoners over duidelijk een gemeenschappelijke liefde koesteren voor bijzondere spullen en niet-alledaagse materia len. Soms is dat een oude design- stoel, maar het kan net zo goed een lieve kindertekening zijn. Het aardige aan het boek is dat elke reportage begint met een pagina snapshots van de mensen die het huis bewonen. De vakantiekiekjes en familieportretjes geven je als le zer, samen met de korte inter views, het gevoel dat je de bewo ners een beetje kent. De interieurs zijn bovendien geen gelikte, overge- styleerde woonkamers waarin geen meubel scheef staat, maar warme familiehuizen waaraan valt af te zien dat erin gelééfd wordt. De huizen weerspiegelen dan ook de persoonlijkheid van de bewo ners en dat maakt Easy Living tot een inspirerend kijkboek. Want een huis dat past bij onze smaak en gewoonten, is natuurlijk iets wat we allemaal nastreven. Dan helpt het soms de kunst een beetje bij een ander af te kijken. Lambert - Easy Living. Uitgeverij Terra, prijs 29,95 euro. W. Neuteboom heeft vier Scan dia jr.-chairs. foto W. Neuteboom ONTWERP Scandia junior dining- chair. (1957). De zitting en rug waren oorspronkelijk van pallis- ander. Vanwege een kapverbod wordt de stoel tegenwoordig geproduceerd in eiken of wal noot door Fjord Fiesta. ONTWERPER Hans Brattrud voor Hove Mobler Stordal. EIGENAAR W. Neuteboom. WANNEER GEKOCHT „Wij koch ten de vier stoelen in 1966." WAAROM GEKOCHT „Ze zijn prachtig, staan nu al weer ruim vijftien jaar rond de eettafel in onze woonkamer. De stoelen zijn in perfecte staat. Dat komt ook doordat wij ze enige jaren, na onze emigratie naar Austra lië, niet in gebruik hebben ge had. Wij zijn wel blij dat we ze hebben gehouden, temeer om dat de kinderen ook beseffen dat er iets leuks te erven valt." PRIJS „Destijds hebben wij er 195 gulden per stuk voor betaald. Tien jaar geleden kwam ik ze te gen in een woonblad, waarbij vermeld werd dat de stoel op nieuw in productie was geno men en 1.100 gulden kostte." TE KOOP Fabrikant Fjord Fiesta le vert de Scandia jr. nieuw in wal noot of eiken met chromen on derstel voor 450 euro (zie www.designorder.eu en www.vanbinnen.eu; zoeknaam 'scandia'). Tot de Scandia-serie behoren ook de loungestoel Scandia senior (vanaf 1.200 eu ro) en de Scandia senior Easy chair (hoge rug, lederen nekrol, evt. draaivoer; vanaf 1.600 eu ro). Originele tweedehands exemplaren van de Scandia jr. vind je soms op 'veilingsites' als www.liveauctioneers.com (circa 100 euro per stoel). Op www.moetkunsten.nl staan vier originele pallisander Scan dia jr.-stoelen te koop voor een totaalprijs van 1.495 euro. Ook een klassieker in huis? Mail info en foto van meubel en uzelf naar de redactie.wonen@wegener.nl Tip: een lamp, tafel of kast kan ook een (neo)klassieker zijn!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 61