Ik heb je iets uit te leggen' Is de nieuwe Schroebrug wel zo veilig? 1 O Sn cm XJ M 00 O O CM i 00 m rs. Q£ ur» CM U N cl «5 O O .CM i 00 m rv «- OS O in «m U SM co O O CM I 00 w r>, 00 O O CM t 00 m IM hij haar niet meer wilde, dat ze zich in een avontuur gestort had, ondoordacht, hartstochtelijk en adembenemend. 'Ik ben dwaas geweest. Het kan niets wor den tussen ons, dat weet jij ook, want ik denk er niet aan om mijn man te verla ten'. Het wilde avontuur was voorbij. Ze was het al bijna vergeten. En nu dit. 'Wil je nu praten?' vroeg ze een dag later aan haar man. Hij moest nog everi weg. Hij liet haar alleen met haar kleine kind je en liep met grote stappen door de don kere nacht. Hij belde aan bij een huis in het dorp. Een vrouw liet hem binnen. Ze schonk een groot glas wijn in en keek hem aan. 'Dat moet een hele verrassing geweest zijn', merkte ze op. Hij legde zijn hoofd op haar schouder. Daar kwam eindelijk zijn boosheid los. 'Dat loeder, die slet!' begon hij. De vrouw liet hem begaan. Hij greep haar beet en trok haar tegen zich aan. 'Waarom ben ik een maand geleden niet op jouw voorstel in gegaan', verweet hij zich. De vrouw ging een eindje van hem af zitten. Ze schudde haar hoofd. 'Omdat je van haar houdt'. 'Waarom verwijt jij je zelf ook niet iets? louw vrouw is vreemdgegaan, en het be wijs ligt in de wieg. Jij bent evengoed vreemdgegaan, maar daar is geen bewijs van. Is zij slechter dan jij?' 'Waarom neem jij het voor haar op?' Ik blijf bij jou slapen! Ik wil niet terug naar haar. Zo lag de man met die vreemde vrouw in één bed. Ze voelden eikaars warmte maar er was geen enkele aanra king tussen hen. Het gebeuren stond als een muur tussen hen in. Hij sliep niet, dacht aan thuis. Aan zijn vrouw, aan haar verjaardag, aan de huwe lijksbelofte, die ze samen nog maar zo kort geleden herhaald hadden voor el kaar. En aan het bedrog. De volgende morgen ging de man terug naar zijn vrouw. De vrouw die hem uit liet, wist dat hij niet meer terug zou ko men. Toen hij thuis kwam vond hij zijn vrouw bezig met haar dochtertje. Ze had het in haar badje gestopt en gaf het fles je. Haar gezicht leek zacht en vriendelijk. Ze keek naar hem op. 'Ben je vannacht bij haar geweest?' Hij knikte. 'Wist je er van?' vroeg hij. Ze knikte. Toen hij de tranen zag, sloten zijn han den zich om haar gezicht. 'Zullen we ver der gaan waar we gebleven waren, voor de geboorte van haar?' Het duurde lang voor ze naar hem opkeek. Toen gleden haar ogen naar haar baby. Ons erf is groot genoeg, ze kan er gemak kelijk bij', beantwoordde hij haar onuit gesproken vraag. Pag. 10: afsluiting met Zeeuwse ballade De Schroebrug. Ik heb zomaar de indruk dat ik niet de enige weggebruiker ben die moeite heeft met dit gedeelte van Middelburg. Aangezien de stad in twee ën wordt gesplitst door het kanaal, ko men wij inwoners er niet onderuit ge bruik te maken van een brug. Als de Sta- tionsbrug open staat kunnen we omrij den om vervolgens over de veelbespro ken Schroebrug te gaan. In het kader van de verkeersveiligheid is onlangs, speciaal voor fietsers en voetgan gers een gloednieuwe brug aangelegd: 'De Loper'. Hij ligt parallel aan de be staande Schroebrug. Met de komst van de nieuwe brug hebben fietsers en voet gangers nu meer ruimte. Als het goed is, is het er nu ook stukken veiliger. Van dat laatste heeft tot op heden nog niemand mij kunnen overtuigen. Vóór de verbou wing begreep ik precies welke route ik moest volgen om op de plaats van be stemming te komen. Tegenwoordig trap ik mijn rolstoel gewoon flink hard op zijn staart, des te eerder is de chaos ach ter de rug! Tijdens de bouw van de voetgangersbrug stond ik er versteld van dat er door de chaos geen ernstige ongelukken gebeur den. Na een tijdje te hebben aangemod derd zag men dan uiteindelijk toch in Angela Maas (28) uit Middelburg kwam eind 1995 in een rolstoel terecht. Nu is ze even gastcolumnist van de PZC. http://angelamaas.web-log.nl dat de situatie ronduit gevaarlijk was. Buiten het feit dat ik een 4-wheeldrive rolstoel nodig had om me door de blub ber en zandkuilen te kunnen bewegen, moesten verkeersregelaars ervoor zorgen dat weggebruikers zonder kleerscheuren de overkant konden halen. Vorige week werd De Loper officieel geo pend. Het dek van een rondvaartboot vormde de tribune voor het opening spektakel. Bobo's op de boot wezen erop dat er iets aan de hand was die middag. Precies op het moment van de opening reed ik voor het eerst over De Loper. Ter wijl op de achtergrond het applaus klonk van de bobo's, stond ik doodsangsten uit op de brug! Zoals de meeste mensen, be- .greep ook ik werkelijk helemaal niets van de nieuwe route. Ik vraag me daar om af: Is De Loper wel zo veilig? foto Beeldbank Zeeland/Zeeuwse Bibliotheek weer. Ze zuchtte eens hartgrondig. Jee tje, wat was ze moe. Ze had ook rugpijn. 'Niet kinderachtig doen, over drie dagen word ik vijftig en ik heb nog van alles te doen'. Ze hees zich overeind en begon aan de voorbereidingen van Tiaar verjaardag. Al le kinderen kwamen naar huis om te eten. Ze bromde een liedje. De rugpijn was vervelend en eigenlijk kon ze die niet meer negeren. Haar man kwam thuis. Ze kreeg ook buikpijn. 'Verdorie, ik heb de griep', mopperde ze. 'Die spier pijn en nu die buikkrampen, straks ben ik nog aan de diarree.' Ze ging naar bed, morgen was het vast over. Maar midden in de nacht maakte ze haar man wakker. 'Ik heb zo'n buikpijn. 'Moet ik de dokter waarschuwen?', vroeg hij. Als het alleen maar griep was, moest die dokter mid den in de nacht voor niets opdraven. Maar de krampen in haar rug en buik werden heviger. Een half uur later werd ze grondig onderzocht door de huisarts die haar met een ernstig gezicht bekeek. 'Is het ernstig dokter?' Ze keek naar zijn gezicht. Dat zag er ongerust uit! 'Ja, is het heel erg dokter?' 'Ik denk het wel', ant woordde hij."' 'Je bent aan het bevallen!' Het was doodstil in de slaapkamer, maar niet lang. De ene wee kwam na de ande re. Tot verbijstering van het echtpaar werd er na een paar uur zwoegen een piepklein meisje geboren. 'Dat is goed af gelopen moeder', zei de dokter. Waarom ben je nooit gpkomen?' De vrouw veeg de de tranen uit haar ogen. 'Ik wist het niet. Ik dacht dat ik in de overgang was'. De dokter keek de man aan. 'Mag ik je feliciteren?', vroeg hij. Zijn vrouw was vijftig, hij liep aardig tegen de zestig en van één ding was hij absoluut zeker: het was langer dan een jaar geleden dat hij zijn vrouw aangeraakt had. 'Doe nog maar niet', zei hij zacht. Pas laat in de avond kwamen zij tot rust. Er was veel bezoek geweest. Beiden wa ren zo moe van alle emoties dat ze niet aan praten toe kwamen. De man keek naar zijn vrouw, 'kan ik nog iets voor je doen?' Ze sloeg haar ogen neer. 'Ik heb je iets uit te leggen, geloof ik', begon ze, maar hij wimpelde het af 'Laat maar, ant woordde hij, 'ik ga slapen'. Op haar werk had ze een aantrekkelijke man ontmoet, bij wie ze zich nog jong en aantrekkelijk voelde. Het was niet se rieus, maar ze was zo vervreemd van haar man, zo overtuigd van het feit dat Diny de Putter vertelt haar verhaal dat zich afspeelt in een grote boerderij in de Axelse polder. Daar woonde een echtpaar. Zij was vijftig, hij liep tegen de zestig. Hun kinderen waren het huis uit. Door de drukte op de hoeve waren ze van elkaar vervreemd. Daar zat ze dan, uit te blazen van de lange dag. Ze wiste het zweet van haar voor hoofd. Ze was in de overgang. Opvliegers, warm en koud en hondsmoe. Ze was kilo's aangekomen. Dat was ook wel een beetje haar eigen schuld, want nu haar huwelijk weer wat in de lift zat, vierden ze dat elke avond met een lekker etentje. Ze waren uit el kaar gegroeid. De verwijdering was erg groot geweest, maar een paar weken gele den hadden ze een pittig gesprek gehad. Het resultaat was dat ze al die jaren niet zo maar weg wilden gooien. Intiem wa ren ze nog niet. Dat kwam later wel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 42