vooral zittende bestuurders www.tvmeubel.nl Schippers moeten extra glaasje laten staan vindt eis voor lekken heel erg mild Brandbrief Jan Stins voor de grootste collectie tv-meubels van Nederland Electra Haagdijk 67 Breda tel 076 521 51 73 PZC Zaterdag 20 december 2008 3 COMMENTAAR Honderddertig Zeeuws-Vlaamse ondernemers zijn de bestuurlijke ellende in de gemeente Sluis zat. Dat is te begrijpen. De politici liggen er steeds met elkaar overhoop. Dat leidt tot niets. Dus trekken de ondernemers terecht aan de bel. Daarbij gaan zij echter wel over de schreef Met een geheime brief die behalve aan de plaatselijke fractievoorzitters ook aan commissaris van de koningin Karla Peijs is gericht, proberen de ondernemers invloed uit te oefenen op de herbenoeming van burgemeester Jaap Sala. Het kan helemaal geen kwaad als belangengroepen zich met het lokale bestuur bemoeien. Hun lobby's houden de politici scherp. Maar dat moet dan bij voorkeur wel met open vizier gebeuren. Want zeker in Zeeuws-Vlaanderen, waar het spel al veel te lang uitsluitend draait om de poppetjes en hun karakters, ligt het wantrouwen altijd op de loer. De kans is groot dat deze vertrouwelijke brief van de ondernemers de regio nog verder in het moeras trekt. uurwerkmaker/ instrumentmaker Leverancier van kwaliteitshorloges 'tyc 1 en antieke klokken. v LONTJES damplein 7, middelburg t. 0118-636635 www.janstins.nl Belasting brandweer MIDDELBURG - Minister Ter Horst wil voorkomen dat gemeenten btw moeten terugbetalen over brandweermaterieel. De Belasting dienst heeft die maatregel aange kondigd, zodra de gemeentelijke korpsen opgaan in één regionale brandweer. Het toegestane finan ciële voordeel is dan niet meer van toepassing, oordeelt de dienst. Staatssecretaris wil af van verschillende regels op vaarwegen. door Marcel Modde MIDDELBURG - Staatssecretaris Tine ke Huizinga wil de alcohollimiet op vaarwegen overal gelijktrekken naar 0,5 promille. Nu geldt op de meeste plassen een maximum van 0,8 promille. Gaat de Tweede Kamer akkoord, dan wordt de wetswijziging eind 2009 ingevoerd. Daarmee zou een einde komen aan een tweeslachtig beleid in Nederland. De Europese regelgeving gaat uit van 0,8 promil le als limiet voor het varen onder invloed 'van alcohol. Nederland heeft zich daar in eerste instantie aan geconformeerd, aldus Frans Zuiderhoek van de waterpolitie KLPD. Met uitzondering van een aantal (hoofd)vaarwegen, zoals de Westerschelde. Daar geldt een toe gestaan maximum van 0,5 promil le. Huizinga wil af van dat onder scheid. Volgens Zuiderhoek ont staat zo meer duidelijkheid. De maatregel treft volgens hem vooral de recreatievaart, omdat die doelgroep doorgaans niet direct is aangewezen op de hoofdvaarwe gen en dus een glaasje meer mag drinken. De waterpolitie schrijft jaarlijks zo'n vijftig bekeuringen uit aan dronken schippers. kandidate voor het burgemeesters ambt zou hebben gelekt. Eerst 's middags tijdens een informele bij eenkomst van de gemeenteraad op een boot in de haven van Kort- gene. Enkele uren later, tijdens een etentje in een restaurant, noemde hij weer de naam van de Borselse wethouder Marga Vermue-Ver- mue. Ook zou hij bij die gelegen heid gezegd hebben dat zij niet de nieuwe burgemeester zou worden. Oudshoorn kon zich niet precies herinneren wat hij die dag had ver teld, zo zei hij. Maar volgens hem had hij niet gelekt. Hopmans wees echter naar de verklaringen van vijf getuigen die allemaal bevestig den dat Oudshoorn die dag haar naam noemde. d'Anjou stelde dat het raadslid het algemeen belang heeft geschaad. „U had een ver- trouwensverklaring ondertekend." Hij zei ook dat door het handelen van het raadslid niet alleen het ver trouwen van Vermue-Vermue in een correcte sollicitatieprocedure was geschaad. Hij vreest ook dat door dat lekken anderen terughou dender zullen zijn om te sollicite ren naar een openbaar ambt. „Als politicus moet u juist laten zien dat de politiek schoon is. Dit lek ken, dat kan echt niet." Hopmans veroordeelde het raadslid tot een boete van vijfhonderd euro en een voorwaardelijke werkstraf van honderd uur. Gezien het inkomen van Oudshoorn vond hij een hoge re boete niet gepast. Maar hij was wel zeer duidelijk tegen de fractie voorzitter van Noord-Bevelands Belang: „U hebt gelekt. U handel de in strijd met uw belofte terwijl u als politicus een voorbeeld moet geven." Oudshoorn toonde zich na afloop zeer onder de indruk van de verwijtende woorden van de officier en de rechter. „Dat was nogal schrikken." Hij weet nog niet of hij in hoger beroep gaat. Ontdek de veie vroegboekvoordelen van de verschillende reisorganisaties zoals honderden euro's vroegboekkorting, gratis vakantieweken, gratis halfpension, i-oudervoordeel, extra kinderkortingen of autohuurvoordeel. Ca naar één van de 220 Globe Reisburo's of www.globereisburo.nl. gaat nét even verder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 3