Sluis roept Karla Peijs te hulp Oud Nieuw Luzac opent volgend jaar school in Goes 12 en 13 42 1 pectrum Bas Remijn wint PZC-verkiezing 'Beste leraar van Zeeland' ffieóte imui Zeeiatid CA^ion Voetganger op A58 aangereden 11° Motregen Muziek is de taal van de emotie Simon Vroemen overtrad dopingregels VIDEO WwA M, Levende kerststal www.pzc.nl/video Wat maakt Zeeland tot Zeeland ZATERDAG 20 december 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 303 - los nummer 1,45, zaterdag 2,10 WALCHEREN Bedrijven in brandbrief: wij hebben last van de slechte verhoudingen. door Frank van Cooten sluis - Ondernemers in West- Zeeuws-Vlaanderen maken zich grote zorgen over de bestuurscul tuur en de kwaliteit van besturen in de gemeente Sluis. Zij hebben brandbrieven geschreven naar de fractievoorzitters en naar commis saris van de koningin Karla Peijs. In de brief vragen zij Peijs alles te doen wat in haar macht ligt om van Sluis weer een bloeiende en gezonde gemeente te maken. Peijs bevestigt de ontvangst van de brief. „Ik beschouw de brief als een bemiddelingsverzoek. Het is de eerste keer dat ik rechtstreeks over deze zaak word befiaderd." Volgens ondernemerswoordvoer der Floor Pieters uit Groede is de brief ondertekend door honderd- dertig verontruste ondernemers. Daar zitten volgens hem ook pro minente Zeeuws-Vlamingen bij. „We noemen geen namen van be stuurders, maar Sluis heeft krach tig leiderschap nodig. En het moet afgelopen zijn met het steeds veref fenen van 'oude rekeningen. On dernemers hebben last van de ver stoorde bestuurlijke verhoudin gen." Burgemeester Jaap Sala zei niet op de hoogte te zijn van de brief. Hij vindt Peijs' opmerking dat ze de brief als een bemidde lingsverzoek beschouwt een posi tief signaal. Nu Sluis onlangs door de provincie onder preventief toe zicht is gesteld, is er al vaak con tact met gedeputeerde George van Heukelom en met Peijs. Plaatselijk WD-voorzitter Jan Mesuere zei onlangs dat de benoeming van GOES - Bas Remijn (31) mag zich het komende jaar de beste leraar van Zee land noemen. De geschiedenisleraar van het Ostrea Lyceum in Goes kreeg gisteren de PZC-wisselbokaal uitge reikt op zijn school. Apetrots .WcS 'ie en beduusd door de vele juichende leer lingen. Remijn vindt zichzelf niet de beste leraar van Zeeland. „Dat is onzin, ledereen doet z'n best. Het is erg leuk dat leraren in het zonnetje gezet wor den. Deze beker is een stuk waarde ring voor iedereen." Remijn was popu lairder dan de andere finalisten Bram Theune (SSG Nehalennia), Pieter Wisse (Christelijke Scholengemeenschap Wal cheren), Tonni Gubbens (SSG De Rede) en Patrick Nieuwenhuyze (Pontes Pie ter Zeeman). foto Willem Mieras O Bekijk het filmpje op www.pzc.nl. Knallende Sul Versneld eindexamen en mavo, havo, vwo op particuliere opleiding. door Cornelleke Blok middelburg - Luzac opent in au gustus 2009 een middelbare school in Goes. In de nieuwe vesti ging kunnen tachtig tot honderd leerlingen een mavo-, havo- of vwo-opleiding volgen of versneld eindexamen doen. Luzac heeft in het hele land parti culiere scholen met kleine klassen en intensieve begeleiding van leer lingen. Per schooljaar betalen ouders 13.500 euro. Op welke plaats de Goese vesti ging van Luzac precies komt, is nog niet bekend. „Daarover zijn we nog in gesprek. Het wordt een locatie in het centrum, die goed be reikbaar is met het openbaar ver voer", zegt Rens Koole, directeur opleidingen van Luzac. De dichtstbijzijnde Luzac-school staat op dit moment in Bergen op Zoom. Koole: „Op onze vestigin gen in Bergen op Zoom, Breda, Rotterdam en Dordrecht zitten ze ker honderd Zeeuwse leerlingen. Mensen uit Terneuzfti, Vlissingen en Zierikzee hebben ons actief be naderd om een nieuwe vestiging te openen. Sommige leerlingen uit Zeeuws-Vlaanderen moeten nu wel twee uur reizen." Carioasft - rparty's www.hotelarion.nl Resei-veer nü! bel 0118-410 502 Reserveer nü! bel 0118- 638 456 Diner of buffet met live opti'edens van de leukste bands en artiesten//' y Aanvang: 19.00 uur. Kijk voor uitgebreide informatie op www.amadorekerst.nl 4 HALEN 2 BETALEN BLOEMEN KADO'S De twee goedkoopste artikelen zijn gratis. Coosje Buskenstraat 200 Vlissingen T 0118 - 441 736 www.fioradore.nl Ben I lennekarn tot vierde wethou der de bestuurlijke problemen niet oplost. Daarvoor botsen de karak ters in het college te veel. Pieters onderschrijft dat. „Vandaar onze bezorgdheid." Hij hoopt dat Peijs de brief betrekt bij de herbenoe mingsprocedure van Sala. Peijs: „Ik ga niet in op benoemingsproce dures." pagina 3: commentaar lewedorp - Een voetganger op de A58 is gisteravond tegen tien uur aangereden door een auto en over leden. De politie kon nog niets zeg gen over de identiteit van de omge komen persoon en wat die deed op de rijksweg. Het ongeval ge beurde tussen het Mallaardviaduct en Lewedorp in de richting Vlissin gen. Het verkeer is omgeleid. Ondernemer moet niet op de stoel van de kiezer gaan zitten Zeeuwse kust is de ideale plek voor windmolens een&ÊÊÊIÊÊÊÊ 53% aantal reacties: 489 EN Zeeland: 2, 3, 25 t/m 35; Binnen land: 4 t/m 7; Buitenland: 8, 9; Me ningen: 10, 11; Beurs: 14; Econo mie: 15, 16; Buitengebied: 19 t/m 21; Weer: 22; Strips: 23; Agenda: 38; Cultuur: 39; Sport: 41 t/m 47. Bijlagen: Spectrum, Reizen, Wonen, Media met daarin TV: 52 t/m 55. www.intratuinvuurwerk.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1