BOOT R Roodkapje heeft een Thoolse oma berco Hondenbezitters in Tholen betalen flink Opslag vuurwerk 'OETEWEIJ - YERSEKE op zoek naar woonruimte? of wilt u woonruimte verhuren? www.rotsvast.nl Schapen bij het gemeentehuis makelaars Kortgene Goes alles een stuk voordeliger V.A. 2 STUKS NU ALLES HALVE PRIJS! delscher B pzc Zaterdag 20 december 2008 29 Bezoek ons aan de Londensche Kaai 45 in Middelburg. GRATIS VOOR VERHUURDER! ROTS-VAST GROEP De grootste verhuurmakelaar van Nederland T. 0118-611412 E. middelburg@rotsvast.nl Wilma Janmaat is dit weekend te zien in Zeeuwse theaters. door Rob Paardekam tholen - Zingen vond ze altijd al erg leuk, maar tot haar zesendertig ste deed ze er eigenlijk niet zo heel veel mee. „Puur uit verlegenheid", vertelt Wilma Janmaat. „Zelfs in een koor durfde ik niet op te tre den." Nu - twintig jaar later - schit tert de Thoolse (56) in de musical Roodkapje. Het was haar man die Wilma des tijds stimuleerde om toch eens iets meer te gaan doen met haar zang kwaliteiten. Ze is hem er nog altijd dankbaar voor. De Thoolse deed de afgelopen jaren mee in diverse opera's en operettes, zong met di verse ensembles en richtte zelfs een eigen trio op: Carte Blanche. Daarmee zingt ze - afhankelijk van wat de mensen willen - van alles. Het repertoire gaat van opera tot operette en van musicalsongs tot liefdesliedjes. Nu staat ze dus elke week een paar keer op de planken in de musical Roodkapje. Maud, bekend van de talentenjacht Idols, speelt daarin de titelrol, maar ook Wilma heeft een grote rol. Eentje waarin ze zich bovendien helemaal kan uitle ven. „De oma van Roodkapje is in deze musical niet alleen de lieve oma", legt ze uit. „Maar ook de operazangeres, die ze in het verle den was. Daar kan ik me met mijn klassieke opleiding natuurlijk hele maal in uitleven. Het is als het wa re een echte 'glamouroma'. Een fantastische rol om te spelen." De inwoonster van Tholen heeft er inmiddels zo'n dertig voorstel lingen opzitten. Er komen er in to- 'Met mijn klassieke opleiding kan ik me in deze rol helemaal uitleven' taal honderd. „Voorlopig althans", benadrukt ze. „Want er wordt al gesproken over een reprise in sep tember." Volgens Wilma zijn de reacties enthousiast. Zelf is ze dat uiteraard ook. De schrijver heeft volgens haar goed werk geleverd. „Hij heeft het bestaande sprookje als basis gebruikt en daar een fan tastische musical van gemaakt." Wilma is meer dan tevreden met de rol die ze nu speelt. Ze heeft in de loop der jaren heel wat audities gedaan en merkte dat het moeilijk is om er tussen te komen.- „Dat heeft misschien te maken met het feit dat ik pas op latere leeftijd be gonnen ben. Dan heb je een enor me achterstand op de gevestigde namen. Maar ik pak gewoon alle leuke dingen die ik pakken kan." De musical Roodkapje wordt vandaag opgevoerd in de schouwburg van Mid delburg (16.30 uur) en morgen in het Ledeltheater in Oostburg (15.00 uur). meer informatie staat op www.rood- kapjedemusical.nl tholen - In het onlangs aangeleg de wetlandgebied bij het gemeen tehuis in Tholen-stad graast vanaf vandaag een bijzondere groep scha pen. Het gaat om Hebrideans, een klein, sober en sterk ras met vaak meerdere hoorns. Dat kunnen er wel vier of zes zijn. De dieren we gen tussen de 40 en 55 kilo en eten onder meer gras, brandnetels, boomopslag, distels en bladeren. De oorsprong van deze schapen ligt, hoe kan het ook anders, op de Hebrideaneilanden bij Schotland. goed in thuis Poging om hoge belasting beetje te matigen mislukt. door Rob Paardekam tholen - De hondenbelasting in de gemeente Tholen is één van de hoogste in de provincie. Gemid deld betalen Thoolse hondenbezit ters dertig procent meer dan ande re Zeeuwen. WD en RFT probeer den daar iets aan te doen. De twee fracties stelden voor om de stij ging van drie procent voor vol gend jaar niet door te laten gaan. Thojen wil in 2009 152.000 euro ophalen met de belasting en dat wordt ook gehaald als de tarieven van 2008 worden gehandhaafd. Geen enkele andere partij steunde het voorstel. De verhoging gaat dus door. „Dit was onze kans om te laten zien dat de hondenbelas ting voor ons geen melkkoe is", vond WD'er Frank Hommel. Tho- lenaren betalen volgend jaar ruim 66 euro voor hun eerste hond. De tweede en derde viervoeter kosten respectievelijk 110 en 155 euro. door Rob Paardekam tholen - Op bedrijventerrein Wel gelegen bij Tholen-stad kan in de toekomst een aardige hoeveelheid vuurwerk worden opgeslagen. Een amendement van de Reformatori sche Fractie Tholen (RFT) om dat tegen te houden, werd deze week door de raad verworpen. De opslag van tienduizend kilo consumentenvuurwerk is in het geactualiseerde bestemmingsplan sowieso mogelijk, maar het college krijgt daar bovenop de bevoegd heid om meer kilo's toe te staan. Dat laatste probeerde de RFT te gen te houden. De opslag van meer dan tienduizend kilo zou gro te veiligheidsrisico's met zich mee brengen. Alleen de SGP kon zich daarin vinden. Andere partijen zien het probleem niet. Burge meester Nuis benadrukte dat er op dit moment geen concrete plan nen voor opslag bestaan. lange vorststraat - goes m.u.v. de lammy coats, Wolford en Armani jeans Koopjeshoek met diverse MERKEN: €50,- €75,- €100,- Grote markt 11-13 Goes 0113 227607 Openingstijden: di. t/m za. 9.30 uur tot 17 30 uur. INDUSTRIEWEG 2 4401LB YERSEKE >0113-576080 zonwering rolluiken horren parasols garagedeuren velux accessoires Fijuz Fmttkjm m ern zomij 2009 toejwmst! walstraat 197 vlissingert 0118-417377 Wilma Janmaat uit Tholen aan het werk tijdens één van de voorstellingen. Helemaal rechts zit Maud, die de rol van Roodkapje vertolkt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 147