voor het normale schooltarief 2 halen 1 betalenSTEUTEL Ovezande vernieuwt Raadslid vertrekt B PZC Zaterdag 20 december 2008 27 Voor een meubel of een leuk kado, ga je naar Weststraat 24 Kapelle telefoon (0113) 34 04 56 Maar 11 procent van de leerlingen uit het klassikale onderwijs vindt dat het tempo van de lessen aansluit op zijn niveau, blijkt uit onderzoek. foto Jeroen jumelet/CPD Volkskerstzang in Sint-Maartensdijk sint-maartensdijk - In sport- en gemeenschapscentrum Haestinge in Sint-Maartensdijk wordt van avond weer de jaarlijkse volkskerst zang gehouden. Er zijn optredens van gospelkoor Clarity en muziek vereniging Euterpe. Bezoekers kun-/ nen volop meezingen met onder meer kerstliederen en eigentijdse werken. De zangavond begint om 19.30 uur. De toegang is gratis. Les in sneller, anders touwtje springen wemeldince - Rope skipping is een snelle, spannende manier van touwtje springen. In Wemeldinge, in de gymzaal aan de Kromomme 1, wordt daar dinsdag gratis les in gegeven. Acht- tot en met twaalfja rigen zijn vanaf 13.00 uur welkom. Liefhebbers vanaf dertien jaar zijn een uur later aan de beurt. Aan het begin van de lessen wordt een demonstratie gegeven waarna ie dereen zelf aan de slag kan. Oproep voedselbank Goes vindt gehoor goes - De oproep van voedsel bank De Bevelanden in Goes om kerstpakketten te schenken, heeft al zo'n tien pakketten opgeleverd. Erik Oreel van de voedselbank is tevreden. Werknemers die hun pakket zinnig willen besteden, kunnen nog vanochtend tussen 8.00 en 12.30 uur en dinsdag tus sen 17.00 en 21.00 uur terecht aan de Abel Tasmanstraat 14a in Goes. Kerstsamenzang in Hansweert hansweert -.In de rooms-katholie- ke kerk in Hansweert wordt mor gen vanaf 19.00 uur de traditionele kerstsamenzang gehouden. Koorwerken worden afgewisseld met populaire instrumentale wer ken, gedichten en andere gespro ken teksten. Muziekvereniging Scheldegalm, Het Rooms-Katholie- ke Kerkkoor en de Nederlands Her vormde Cantorij treden op. Orga- niste is Karin Nieuwenhuyzen. De villa aan de Goesestraatweg in Kapelle is een van de drie beoogde loca ties voor de Isaac Beeckman Academie. foto Willem Mieras Foto links: Rachèl Secrève (17), Teuta Maloku (13) en Maura In 't Veld (15) (vlnr), vmbo-t leerlingen aan het Ostrea Lyceum, hadden nog nooit van de Isaac Beeckman Academie gehoord. „Maar in je eigen tempo les volgen, dat klinkt wel beter", zegt Teuta. foto Willem Mieras jacks jassen truien shirts broeken kolberts kostuums met voor bestellingen en de nieuwe collectie niet in combinatie met andere acties goedkoopste artikel gratis www.flowershopenzo.nl OVEZANDE - Ovezande krijgt een nieuw voetbal- en tenniscomplex vlakbij het oude complex aan de Nieuwstraat. Jeroen Verbart van tennisvereniging Ovezande hoopt dat na de zomer van 2009 met de aanleg kan worden begonnen. Veel is afhankelijk van eventuele bezwaren die tegen het onlangs ge publiceerde voorontwerp-bestem mingsplan Nieuwstraat Ovezande worden ingediend. Verbart heeft geen idee of dat zal gebeuren. Op het huidige sportcomplex zijn vijf tien huizen gepland. Vlakbij staan al woningen. De bewoners kijken nu uit over het sporterrein, maar, stelt Verbart vast, 'het nieuwe wijk je wordt aardig groen'. De nieuw bouw langs de Nieuwstraat, sa men vijf woningen, moet worden uitgevoerd in een Zuid-Bevelandse boerenstijl. Voor de andere tien huizen geldt die eis niet. YERSEKE - WD'er Marijke van der Meijden uit Yerseke vertrekt uit de Reimerswaalse gemeenteraad. Dat heeft zij gisteren bekendgemaakt. Van der Meijden zat sinds 1997 in de raad. Als reden voor haar onver wachte terugtreden geeft zij aan ruimte te willen bieden voor ver jonging in de fractie. Van der Meijden wordt opgevolgd door Sylvia Schouwenaars, die nu nog fractieondersteuner is. De WD heeft momenteel 1 zetel in de gemeenteraad. Burgemeester Jan Huisman omschrijft Van der Meijden als 'een zeer gewaardeerd en betrokken raadslid en een war me persoonlijkheid'. RESERVEREN? 0118 - 56 18 10 De Bucksweg 2 - Westkapelle - www.zuiderduinbeachhotel.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 145