Grondprijzen rijzen de pan uit Sluis fêteert medewerkers van Serviceteam .299 PZCI25 ZONDAG GEOPEND! Kerst Brugman 31 33 Morgen Koopzondag Middelburg KRAS Zaterdag 20 december 2008 Zeeuwse oesters worden goed in de gaten gehouden Zeeuwse Ombudsman krijgt meer klachten te verwerken Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Joop Dees: Overheden moeten onteigening niet meer schuwen. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Overheden moeten het middel van grondonteigening gebruiken als vrijwillige onderhan delingen over grondaankopen prij zen tot gevolg hebben die maat schappelijk niet meer verant woord zijn. Dit stelt hoofdingeland Joop Dees (volgende maand gezworene) van het waterschap Zeeuws-Vlaande- ren naar aanleiding van het natuur- herstelproject Zwartegatse Kreek bij Groede. Een project dat het schap ruim een miljoen euro meer kost dan was geraamd. De meer kosten zitten vooral in de aankoop van gronden van familie De Vlie ger, die in het plangebied een cam ping uitbaat. De familie verplichte het schap tot aankoop van een groter stuk grond dan eigenlijk nodig \yas en wist voor die grond ook nog bijna tachtig mille voor een hectare te vangen. Ruim het dubbele van het geen andere grondeigenaren per hectare ontvingen. Veel hoofdinge landen vonden dat het dagelijks be stuur zich door de campingeigena ren had laten uitspelen. „De beer is los", meende hoofdingeland Jules Vereecken. Hij verwachtte dat het schap in de toekomst met andere natuurherstelplannen voor problemen komt te staan bij grondverwerving. Joop Dees had De discussie rond de ontpolde- ring van landbouwgrond en de bouw van het glastuinbouwcom- plex in de Kanaalzone drijven de prijzen voor grond op. diezelfde verwachting en raadde het schap aan het middel van ont eigening niet meer te schuwen. De prijzen in Zeeuws-Vlaanderen voor grond worden volgens oud-gezworene Eugene Wijffels, namens het schap betrokken bij de verwerving, sterk beïnvloed door de ontpolderingsdisccussie en de glastuinbouwontwikkeling in de Kanaalzone. Voor dat laatste project schommelden de prijzen tussen acht en dertien euro per vierkante meter. Voor Waterdu- nen zou de meterprijs elf euro zijn. Volgens gemeente-en water schapsbestuurder Co van Schaik wordt het voor overheden steeds moeilijker om tegen een marktcon forme prijs grond te verwerven. „Het is zaak dat overheden de on derhandelingsruimte aangeven. We hebben dat'in de Kanaalzone voor de glastuinbouw gedaan met de ZLTO. In dit geval heeft het schap dat verzuimd te doen." Als grondeigenaren prijzen willen die ver buiten de aangegeven ruimte gaan, dan kan nog het middel van onteigening worden gebruikt. „Maar onteigenen is niet per defi nitie goedkoper", stelt Van Schaik. Inzet resulteert weer in de schoonste stranden van Nederland. door Frank van Coaten CADZAND-BAD - Na dagen van grijs weer scheen gisteren weer het zon netje boven Zeeuws-Vlaanderen. Extra zonnig was het voor de ne gen medewerkers van het Service team in West-Zeeuws-Vlaanderen. Wethouder Maria le Roy sprak in strandpaviljoen Caricole in Cad- zand-Bad tijdens een eindejaarsbij- eenkomst haar waardering uit. Mede dankzij de grote inzet van deze medewerkers kreeg Sluis voor de derde keer de Gouden Wimpel voor de 'schoonste stran den van Nederland'. Het Serviceteam is opgericht door het bedrijfsleven, het ROC Wester- schelde en de gemeente. De mede werkers doen extra klusjes om de gemeente representatief te hou den waarmee ze tevens werkerva ring opdoen om door te stromen naar een reguliere baan. Het Serviceteam maakt onder meer de duinovergangen zandvrij, zet verkeersborden recht, schil dert, ruimt zwerfvuil in bermen en bij strandovergangen op en her stelt het hekwerk in de duinen. Sluis waardeert de inzet van de medewerkers. Dat Sluis ook dit jaar de schoonste stranden heeft, is volgens de gemeente een ver diende pluim voor het team, dat een belangrijke bijdrage levert aan het schoonmaken van het strand. foto Peter Nicolai Het service-team bezig met het opruimen van zwerfvuil aan de zeedijk bij Cadzand-Bad. Middelburg... is gezellig winkelen! Boek 'nu uw zomervakantie en profiteer van hoge vroegboekkortingen tot wel 20%. van 11.00 tot 17.00 uur Breda Kruisvoort 32 - Woonboulevard Tel. 076-5202058 Hulst' Absdaalseweg 19, Tel. 0114-320080 Oostplein 13 - Woonboulevard Tel. 0165-569852 SINDS 1971 KEUKENS BADKAMERS www.brugman.nl Bestel de brochure of kijk op www.kras.nl/ turkijezomer2009 waarom zou je verder 1 vanaf L^p' o-b.v 4 n J f-fc Der* I zoeken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 133