Zeelandhal of binnenstad? 'Park houden zoals het is' berco beurs voor steigers 'Als ze blijven, zouden ze het duivenprobleem kunnen oplossen' Colijn trekt Tweemaal betrapt op rijden onder invloed alles een stuk voordeliger Politie waarschuwt voor 'babbeltruc' V.A. 2 STUKS NU ALLES HALVE PRIJS! www.rotsvast.nl S PZC Zaterdag 20 december 2008 29 Horeca bindt strijd aan met danceparty tijdens jaarwisseling. door Luc Oggel GOES - Met name voor Bevelandse feestgangers wordt de keus nog las tig. Wordt het oud en nieuw vie ren in de Zeelandhallen, waar het grote indoor dancefeest The Ball room wordt gehouden, óf in de Goese binnenstad, waar de toe gang tot de cafés rond de Grote Markt en danstheater El Toro dit jaar gratis is? „We willen weer bedrijvigheid op de Markt", verklaart uitbater André Verhoef van El Toro die stap. De Goese horeca had afgelo pen jaarwisseling te lijden onder Masquerade, de eerste editie van het grote dancefeest in de Zeeland hallen. Dat trok vijfduizend men sen, waardoor het in de binnen stad een stuk minder druk was dan normaal. Dit jaar pakt organi sator You-Dance het nog groter aan en worden tienduizend man verwacht. In de hoop om niet weer met half lege kroegen en discotheken te zit ten, hebben de uitbaters van de ca fés op de Grote Markt besloten dit jaar geen entree te vragen. Ook de toegang tot El Toro, waar tot 8.oo uur 's ochtends dj's als Rockid, TLM en Dash zullen draaien, is gratis. „We maken er gezamenlijk één groot feest van", zegt Verhoef. „Op de Markt zal met name bar- personeel een alternatieve nieuw jaarsduik maken in een grote bak water. Voor vijf euro kunnen ze worden gesponsord, De opbrengst gaat naar de Cliniclowns." Martin Priem van You-Dance laat weten dat de kaartverkoop voor het dancefeest The Ballroom in De Zeelandhallen 'ontzettend goed' loopt. „Gezien de line-up (onder anderen de Amerikaanse houseko- ning Sandy Rivera, Laidback Luke en Hardwell maken hun opwach- De Goese horeca wil, gelet op het dancefeest in de Zeelandhal len, tijdens oud en nieuw niet weer met halflege kroegen zitten en biedt daarom gratis toegang. ting, red.) en de promotie had ik verwacht dat het iets harder zou gaan, maar we zitten goed op sche ma. De vip-kaartjes (79 euro per stuk) zijn al zo goed als. uitver kocht. Van de economische reces sie merken wij wat dat betreft bijna niks. Mensen hebben toch wel zin in een leuk feestje. Ze ko men zelfs uit Engeland. Het is even afwachten wat er de komen de twee weken gebeurt, maar we verkopen inmiddels zo'n honderd kaartjes per dag." Volgens Priem belooft het een 'topfeest met een waanzinnige aankleding' te wor den. „Veel beter dan vorig jaar, om dat we de vergunning toen pas half november kregen en alles nog moesten regelen." MIDDELBURG - Het lijkt erop dat het oude stadhuis in Middelburg nieuwe heersers heeft. De twee slechtval ken die sinds een jaar of vijf overwinterden op de Lange Jan, zijn nu gezien op de toren van het stadhuis (op de foto zit er een links naast het luik). En daar zijn Karei Leeftink en Guido Davidse van de Vogelwerkgroep Wal cheren blij mee. De stadhuistoren heeft namelijk meer nissen en daarmee stijgt de kans dat de slechtvalken in Middelburg gaan broeden. „Het is gewoon leuk dat ze nu op het stadhuis zitten", zegt Leeftink. „Als ze blij ven, zouden ze meteen het duivenprobleem kunnen op lossen. Hoewel, het is de vraag of dat lukt." De duiven zitten in het lage deel van het stadhuis en scharrelen rond op de Markt. Een slechtvalk kan zijn prooi alleen in vlucht pakken. „Hij moet snelheid hebben om een beest te kunnen stoten." Een slechtvalk heeft dus ook ruimte nodig om die snelheid te kunnen halen. Slecht valken jagen alleen op levende vogels, foto Ruben Oreel Vereniging Stadspark Molenpark doet gemeente voorstel. door Theo Giele MIDDELBURG - Een stichting zou het voormalige terrein van Minia tuur Walcheren kunnen beheren tot begonnen wordt met de bouw van een nieuwe schouwburg aan het Middelburgse Molenwater. Dat voorstel heeft de vereniging Stads park Molenpark aan de gemeente gedaan. De verwachting is dat het terrein over een maand of drie be schikbaar komt. De vereniging wil het park houden zoals het is. Zon der al te grote kosten te maken kan het dan een ontmoetings plaats worden voor jong en oud. Op de bestaande paden zouden kinderen kunnen leren fietsen of ouderen rollatorles krijgen. Nog wat ideeën: jeu de boules, taichi- les, biologische boerenmarkten, boekenmarkten, skelteren en skeeleren. Vrijwilligers kunnen het Zeven kapitaalkrachtige inwoners hebben vijftig mille over voor redding. COLIJNSPLAAT - Colijnsplaat laat zich de oude, beeldbepalende hou ten steigers in de jachthaven niet zomaar afnemen. Zeven kapitaal krachtige inwoners hebben giste ren de koppen bij elkaar gestoken en afgesproken samen 50.000 euro op tafel te leggen om de steigers te kunnen behouden. De gemeente Noord-Beveland wil de steigers zo snel mogelijk afbre ken, omdat de onderhoudskosten te hoog zouden zijn. De dorpsraad en ondernemersvereniging Colijns plaat liepen daar deze week tever geefs tegen te hoop. Donderdag on dernamen ze nog 'een laatste po ging' de gemeenteraad van Noord- Beveland voor zich te winnen. Dat mislukte. Zwaar teleurgesteld keer den actievoerders terug naar huis, maar ze geven niet op, bleek giste ren, en ze krijgen steun. Dorps raad en ondernemersvereniging hebben bewoners benaderd. Of ze wilden meehelpen de steigers te redden? Zeven inwoners zijn be reid gevonden daar hun schouders onder te zetten, met geld (50.000 euro voor onderhoud) en door een stichting op te richten tot be houd van de steigers Colijnsplaat. Hendrikjan Hoffman, dorpsraad voorzitter, is blij met het initiatief „Hier 'kan de gemeente niet om heen." MIDDELBURG - Een veertigjarige au tomobilist moest in de nacht van donderdag op vrijdag zijn auto ach terlaten bij de Middelburgse poli tie. Dat was nadat hij tot tweemaal toe betrapt was op dronken rijden in die auto. Eerst op het Dam plein. Toen hij daarop werd meege nomen naar het bureau weigerde hij alle medewerking. Zo vertikte hij het om zijn naam te noemen en weigerde hij mee te werken aan een bloedproef. Toen hij met een proces-verbaal op zak het bureau verliet, stapte hij weer in zijn auto. Daarop werd hij aangehouden. lange vorststraal - goes KLOETINGE - De politie waar schuwt ouderen alert te zijn op diefstal door middel van een bab beltruc. Onlangs was een bejaarde in Kloetinge het slachtoffer. Dege ne cfie aanbelt probeert met een vlot praatje binnen te komen. In een mum van tijd staat die ook weer buiten, met de portemonnee of pinpas van het slachtoffer. De politie adviseert, nooit de pincode bij de pas te bewaren. Ook mag de pincode nooit aan derden worden gegeven, ook niet als iemand zich voordoet als bankmedewerker. Die vragen nooit om een pincode. park onderhouden. Vanuit de Tuin van Zeeland hebben zich al mensen gemeld die het groen wil len bijhouden. Om het ook juridisch in goede ba nen te leiden, zou een stichting kunnen worden opgericht. Als die stichting in haar statuten opneemt dat zij zich opheft zodra de eerste spa voor de schouwburg de grond in gaat, hoeft de gemeente niet te vrezen voor juridische problemen op het moment dat er gebouwd moet worden. UITVERKOOP! Winter 2008 m.u.v. de lammy coats, Wolford en Armani jeans NU: Koopjeshoek met diverse MERKEN: €50,- €75,- €100,- DELSCHER Grote markt 11-13 Goes 0113 227607 Openingstijden: di. t/m za. 9.30 uur tot 17.30 uur. OP ZOEK NAAR WOONRUIMTE? Bezoek ons aan de londensche Kaai 45 in Middelburg. OF WILT U WOONRUIMTE VERHUREN? GRATIS VOOR VERHUURDER! ROTS-VAST GROEP De grootste verhuurmakelaar van Nederland T. 0118-611412 E. middelburg@rotsvast.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 121