zich van opstartproblemen toekomst Proef met gratis bus verlengd Rampmuseum wisselt uit met tsunamimuseum in Sri Lanka S PZC Zaterdag^O december 2008 27 Voor een meubel of een leuk kado, ga je naar Zo Weststraat 24 Kapelle telefoon (0113) 34 04 56 www.flowershopenzo.nl „De raad is daar een begrip. Die is altijd aanwezig, komt regelmatig in de krant, longeren denken bijna: daar móet ik bij zijn." Overigens vindt het Schouwse trio het logisch dat zij nog niet zo ver zijn. „De Thoolse raad bestaat een stuk langer. De eerste jaren waren ook bij hen moeizaam. Misschien dat het bestuur van onze raad de mensen over drie jaar ook wel voor het uitkiezen heeft." Schouwen-Duivelandse jeugdraad heeft zaakjes na twee jaar op orde. door Martijn de Koning ZIERIKZEE - Een paar keer flink val len, opstaan en keihard weer door gaan. Zo kun je de eerste twee jaar van de Schouwen-Duivelandse Jongerenraad wel omschrijven. Het driekoppige bestuur kijkt met gemengde gevoelens terug, maar is best tevreden over de huidige si tuatie. „We waren eigenlijk heel naief', blikt Sven Arensman terug op de cember 2006, toen de Jongeren- raad aan zijn taak begon. „We wa ren te ambitieus, wilden zo snel mogelijk dé overkoepelende orga nisatie worden voor alles wat met jongeren te maken heeft. Als je ziet wat we toen wilden bereiken, dan zitten we nu nog niet op de helft." De raad liep op tegen allerlei pro blemen. De groep was te groot, mensen hielden zich niet aan af spraken en als er leuke dingen wer den bedacht, bekoelde het enthou siasme al snel door de houding van andere organisaties en over heid, die nog niet gewend waren aan het samenwerken met de raad. De jongeren besloten het daarop over een andere boeg te gooien en verdeelde de groep in een bestuur en een aantal werk groepen, die zich per thema met zaken gingen bezighouden. Dat werkt een stuk beter. „Neem nou Regioruis", wijst Nigel Fennet op het succesvolle muziekproject van de raad. „De groep die dat organi seert, werkt zo goed als zelfstan dig. Wij kijken aan de zijlijn toe, werken af en toe mee waar nodig. Maar dat is niet vaak." De nieuwe werkwijze bevalt wel. „We hebben onze doelen in de loop van de tijd bijgesteld", stelt Mark Kloosterboer. „We gaan nu 'De boel leuker maken, daar gaat het om. Hoe of op welk vlak is niet zo belangrijk' meer voor de adviserende en orga niserende rol." En daarin wordt de raad steeds vaker dóór andere par tijen gevonden. „De gemeente heeft ons advies gevraagd bij de vorming van het Centrum voor Jeugd en gezin, de sportnota, de skatebaan in Zierikzee, jeugdover- last in Sirjansland en het maken van de film Wij hangjongeren", somt het drietal op. Dat komt ook doordat het bestuur steeds vaker het veld in gaat om zich bekend te maken. „Je kunt wel keihard werken door uren in beslotenheid te vergaderen, maar daar merken mensen niks van", zegt Arensman. „We stappen'nu vaker op mensen af Maken ons be kend, vragen of ze willen helpen." De bekendheid van de raad groeit erdoor. „We worden steeds vaker gevraagd voor een bijeenkomst of een praatje, er komen veel toe schouwers naar Regioruis, we wer ven steeds meer vrijwilligers. Daar aan zie je dat het best goed gaat." Toch zijn er nog wensen. „Ook over onderwerpen die niet speci fiek jongeren maar wel iedereen aangaan, kunnen we best advise ren", vindt Arensman. Hoewel de taakstelling voor de komende tijd ook niet al te vast moet liggen. „Er komt iets langs, wij springen erop in; zo moet het gaan. Schou- wen-Duiveland leuker maken voor jongeren, dat is het belangrijk ste criterium. Hoe of op welk vlak, dat is niet zo belangrijk." Verder gaat de raad door met het organiseren van evenementen. „We willen komende zomer een sportevenement houden, als een soort zomerse tegenhanger van Re gioruis. Dat moet ook een terugko mend evenement worden." Ambi tie dus, maar ook realiteitszin. Arensman: „Als je ziet hoe moei zaam we begonnen zijn, ben ik best trots op hoe ver we nu zijn." Ouderen op Schouwen- Duiveland kunnen vrij reizen over eiland. ZIERIKZEE - De proef met het gratis busvervoer voor 65-plussers op Schouwen-Duiveland wordt ver lengd. Dat hebben de gemeente Schouwen-Duiveland en de pro vincie Zeeland besloten. Er is meer tijd nodig om het effect van het gratis openbaar vervoer te meten. „Het gebruik is goed", zegt Hans Erkelens van de provincie Zeeland. „We horen ook positieve geluiden maar we hebben meer tijd nodig om een definitieve be slissing te nemen." Of de ouderen in de rest van Zeeland in de toe komst ook gratis met de bus kun nen blijft dus nog even onduide lijk. De proef met het gratis openbaar vervoer loopt nu een half jaar, maar echt duidelijke cijfers over het gebruik zijn er niet. Om meer inzicht te krijgen of de pas voor ziet in een behoefte zijn onder de potentiële gebruikers enquêtes uit gezet. Aan de hand van de uitkom sten van de enquête wordt geke ken hoe het verder gaat. De 65-plussers kunnen nu tot 30 juni gratis met de bus en daar kun nen ze dezelfde pas voor gebrui ken. Mensen die het komende half jaar 65-jaar worden hebben van de gemeente inmiddels een nieuwe Schouwen-Duivelandpas thuisge stuurd gekregen. De pas is geldig in alle belbussen en op de lijnen Zierikzee-Goes (lijn 132), Neeltje Jans-Bruinisse (lijn 133) en Renes- se-Zierikzee (lijn 134). Op werkda gen vanaf 9.00 uur en in het week end onbeperkt. door Ton van den Nouweland OUWERKERK - Het Watersnoodmu- seum in Ouwerkerk stuurt in ja nuari foto's van de ramp naar het Tsunami Photo Museum in Sri Lanka. In Ouwerkerk is na de hero pening op 10 april aandacht voor de tsunami die eind december 2004 zeker 290.000 slachtoffers maakte in Indonesië, Sri Lanka, Thailand en India. Het Tsunami Photo Museum is een klein museum in Telwatta, dat in april 2007 werd opgericht door de Utrechtse lacqueline van Oost veen. Zij benaderde het Waters noodmuseum. „Het kan zijn dat we straks in onze winkel dingen uit Sri Lanka gaan verkopen. Ik denk overigens dat wij meer voor hen kunnen betekenen dan zij voor ons", legt de Ouwerkerkse di recteur Jaap Schoof uit. Zijn mu seum ontving in het afgelopen jaar bijna 31.000 bezoekers, elf pro cent meer dan vorig jaar. „Door de veelvuldige publiciteit worden we bekender in binnen- en buiten land", geeft Schoof als verklaring. Onder de bezoekers waren bijna vijfduizend kinderen. Het mu seum telde 235 groepsbezoeken. Het museum breidt momenteel uit van één naar vier caissons. Na de heropening zijn veel nieuwe vrijwilligers nodig. In de afgelopen twee maanden meldden zich twin tig nieuwe suppoosten. Caisson 2 is bouwtechnisch bijna klaar, even als de verbinding tussen 3 en 4. Op de middagen van 3 januari en 7 februart zijn er rondleidingen. Geen boodschappen doen? Niet urenlang in de keuke Laat u dan culinair verwennen in het in kerststeer versierde restaurant van Zuiderduin Beachhotei. Tijdens de Feestdai staan er diversen heerlijkheden op het menu. Wij wensen u smaakvolle Feestdagen toe! Mark Kloosterboer, Nigel Fennet en Sven Arensman (vlnr) van de Jongerenraad, foto Marijke Folkertsma RESERVEREN? 0118 - 56 18 10 De Bucksweg 2 - Westkapelle - www.zuiderduinbeachhotel.til

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 119