PZC Negen windmolens er bij Kerst TURKIJE 25 33 Sfeervolle jubileumeditie van Christmas Carols Morgen Koopzondag Middelburg Ambulance terug op Goeree Winterse pas voor toerist Druk Zeeuwse oesters worden goed in de gaten gehouden Zaterdag 20 december 2008 Zeeuwse Ombudsman krijgt meer klachten te verwerken _Tip?_ schouwen-duiveland@pzc.nl ZIERIKZEE - Een 'boys choir', bestaande uit brugklassers van de christelijke scholengemeen schap Prins Maurits uit Middelharnis, zingt tijdens de sfeervolle, twintigste editie van de Cere mony of Christmas Carols in een stampvolle Nieuwe Kerk van Zierikzee. Het knapenkoor, dat zijn première beleefde, was één van de vier vocale groepen die gistera vond optraden. De lezingen werden verzorgd door personeel van de Regionale Ambulance Voorziening Zeeland en burgemeester Jack Asselbergs. Ook vanavond is er nog een (uitverkochte) uitvoering van de Christmas Carols. foto Marijke Folkertsma OSK wil 120 meter hoge turbines op Neeltje Jans bij ex-bouwdokken. door Meiita Lanting NEELTJE JANS - Windpark OSK wil nog eens negen nieuwe windmo lens bouwen op Neeltje lans. De nieuwe molens komen langs de voormalige bouwdokken te staan. Die liggen liggen aan de Ooster- scheldekant van de stormvloedke ring, ter hoogte van Deltapark Neeltje Jans en mosselkwekerij Neeltje Jans. „De nieuwe molens zijn vergelijk baar met de grote molens die er Middelburg... is gezellig winkelen! nu al staan maar dan nog iets gro ter", zegt Henk den Boon van E-Connecties. Dit bedrijf beheert de windmolens die op Neeltje Jans staan. „Het gaat om turbines met een vermogen van vijf mega watt. De grote turbines die er nu staan produceren drie megawatt." De molens hebben een ashoogte van 120 meter hoog en hebben een rotordiameter van 126 meter. Ter vergelijking: de nieuwe mo lens die op het voormalige werkei- land Roggenplaat komen hebben een ashoogte van 85 meter. De ne gen turbines moeten samen zo'n 50.000 huishoudens van stroom gaan voorzien. GOEDEREEDE - Vanaf januari rijden op Goeree-Overflakkee overdag weer-twee ambulances. In 2006 werd besloten de ambulan cepost in Goedereede te sluiten met als gevolg forse overschrijdin gen van de aanrijtijd van maxi maal 15 minuten. Percentages van 50 tot 60 procent tijdsoverschrij ding zijn gemeten. De nieuwe am bulances rijden alleen op werkda gen. De tijdsoverschrijdingen in de nacht en de weekeinden zijn hier mee nog niet opgelost. Of de- turbines inderdaad allemaal zo groot zullen worden en of het er inderdaad negen zullen worden is nog niet zeker. De vergunning aanvraag is nog maar net van start gegaan en er moet nu eerst een mi lieueffectrapportage komen. Daar bij wordt gekeken naar geluid, ef fect op vogels en de visuele effec ten op het landschap, want de Oos- terscheldekering is omgeven door natuurgebieden. „We moeten aan- Er komen negen nieuwe windmo- lens bij de Oosterscheldekering. De molens moeten in de toe komst 50.000 huishoudens van stroom voorzien. tonen dat de molens geen signifi cante effecten hebben op de na tuur", zegt Den Boon. Hij heeft vertrouwen dat het goed zal ko men. Uit intensieve monitoring van de windmolens die bij het voormalig werkeiland Roggen- plaat staan is bijvoorbeeld geble ken dat de invloed op de vogels niet onaanvaardbaar is. „En daar zit een broedkolonie van meeu wen. De grootste doodsoorzaak is echter het verkeer. De vogels zijn ook niet verdwenen." Met de aanleg van dit nieuwe park bij de bouwdokken zijn alle moge lijkheden voor bouw van windmo lens op Neeltje Jans benut. renesse - De Schouwen-Duive- landpas komt met een winteredi tie. Deze pas voor toeristen biedt gratis toegang tot de musea en geeft de mogelijkheid om arrange menten te boeken. De wintergas- ten hebben niet de mogelijkheid om gratis met het openbaar ver voer te reizen. Voor het komende jaar wordt aan nieuwe arrange menten gewerkt waar ook de in woners van kunnen profiteren. Boek nu uw zomervakantie en profiteer van hoge vroegboekkortingen tot wel 20%. Bestel de brochure of kijk op www.kras.nl/ turkijezomer2009 ZEEUWSE Tip? redactie@pzcnl Die vrouw uit Breskens heeft een prachtcarrière achter zich, maar is nog altijd druk. Ze schrijft stukjes voor het dorpsblad, wordt ingezet als bezorger van het florerende cateringbedrijf van haar zoon en neemt ook vaak haar kleinkinderen op sleep touw. Laatst had ze weer zo'n dag. 's Avonds kwam ze dood moe thuis. Ze nam een douche en kroop achter haar pc. Tot een uur of twaalf. Ze viel om van de slaap, kleedde zich uit, maar... kon haar pyjama nergens vin den. Ze keek onder het bed, in de douche, in de wasmand, nergens. Tot ze een nieuwe wilde pakken. Toevallig keek ze even naar bene den. Ze had hem al aan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 117