Makaay moet van eiland af Nationale zwemtitels Minneboo en Stap Tennissers aan de bak Diederik Hiensch nieuwe trainer van Terneuzen Al uw computerproblemen snel en vakkundig opgelost. Met de expert van KPN ServiceThuis. Makkelijk toch? 15 per kwartier Geen voorrijkosten Probleem niet opgelost? Geen rekening! pzc Zaterdag 20 december 2008 43 Roy Makaay hoopt op betere tijden met Feyenoord. foto Ed Oudenaarden/ANP Successen bij NK kortebaan in Amsterdam. amsterdam - Judith Stap en Ma- non Minneboo hebben op de eer ste dag van de Nederlandse kam pioenschappen kortebaan zwem men in Amsterdam meteen toege slagen. Beide zwemsters van De Stormvogel pakten gisteren de na tionale titel. Judith Stap was bij de meisjes jeugd de sterkste op de 200 meter wisselslag. De Middelburgse reali seerde een tijd van 2.19,82 minu ten. Zij is daarmee de snelste Zeeuwse ooit op deze afstand, ook in de seniorencategorie. Manon Minneboo werd bij de meisjes-jeugd kampioen op de 100 meter schoolslag. Ze zwom een tijd van 1.14,39. Hiermee is ze nog niet de snelste van Zeeland. Mela- nie Bos zwom ooit een tijd van 1.13,07). Verder werd Minneboo in de B-finale van de 50 meter vrije slag derde in een tijd van 26,69. In de series was ze nog een fractie sneller (26,60). Op de 100 meters schoolslag bij de vrouwen behaal de de uit Breskens afkomstige El len van de Velde de zevende plaats in een tijd van 1.14,00. Op de estafettenummers ging het ook goed met de Zeeuwse ploe gen. Bij de mannen vestigde de Luctor-ploeg (Toby Aarnoutse, Charles Potin, René van Wallen burg, Niek de Ridder) een Zeeuws, record op de 4x200 vrije slag: 7.58,93. Die tijd betekende een ne gende plaats in het eindklasse ment. Achter winnaar PSV 1 eindigde de uit Terneuzen afkomstige Stefan de Die met zijn ploeg De Dolfijn als tweede op de 4x200 vrij in 7.10,56. De Die deed ook mee aan de 200 meter wisselslag. Ondanks een vierde tijd in de series (2.02,35) Het hij de finale aan zich voorbij gaan. De vrouwenploeg van Stormvogel, (Judith Stap, Nikita Kruis, Merel van der Ent, Manon Minneboo) was snel op de 4x100m vrije slag: 3.58,56. Dit betekende een zevende plaats in het eindklassement. Feyenoord kan bij nederlaag tegen PSV zomaar vijftiende staan. door Barry van der Hooft rotterdam - Mag je PSV-Feye- noord een topper noemen? Eigen lijk niet. Het is morgenmiddag het duel tussen de nummers vijf en twaalf, teams die dit seizoen al res pectievelijk vijf en zeven keer ver loren. Is Feyenoord in staat om PSV te ver' slaan? Ia, zegt Roy Makaay broodnuchter. „Want we maken iedere wedstrijd kans. Of het de lamme tegen de blinde is? Dat moeten andere men sen maar zeggen. Ik weet wel dat PSV op dit moment ook geen geo liede machine is. Tot de winter stop moeten wij het met deze groep doen. Alleen Slory en Bises- war komen erbij. Vanaf januari hebben we vrijwel zeker meer keus. Dan zitten er ook geen ze ven spelers van het tweede meer op de bank. Het is leuk voor die jongens, maar niet echt de bedoe ling, denk ik." Hoe kan Feyenoord in Eindhoven winnen? Door afscheid te nemen van het voorspelbare voetbal. Tegen Lech Poznan (0-1) stond woensdag zo wat iedereen stil. De ploeg mist creativiteit in de as van het veld en heeft een gebrek aan snelheid. Gertjan Verbeek noemt zijn sys teem steevast 4-3-3, maar in de praktijk is het 4-5-1. Makaay is een eenzame spits geworden, die nau welijks in stelling wordt gebracht. Hij wil dolgraag van dat eiland af. „Iedereen kan zien dat ik geïso leerd sta", zegt Makaay. „Maar we hebben nu eenmaal weinig spelers en de technische staf zoekt dan naar de beste oplossing. Het heeft een paar wedstrijden geklikt, maar nu even niet." Wat kan Verbeek ondanks de perso nele problemen veranderen? Tussen zijn belangrijkste speler - Makaay - en aanvallende midden velder Leroy Fer is nauwelijks che mie te ontdekken. Georginio Wijn- aldum past veel beter in de rug van de spits, maar Verbeek wil hem niet weghalen van de rechter- middelburg - De komende weken kunnen de tennissers in Zeeland hun lol op. De agenda staat vol met toernooien. Het klapstuk is na tuurlijk het nationaal ranglijsttoer- nooi in de TSI-hal in Goes, waar van de kwalificaties vandaag begin nen. Gisteravond is in het Racket centrum in Kapelle het Cees Kole Sjoemeltoernooi gestart. Dit weekeinde worden in de ten- nishal Braakman Sport in Hoek de finales afgewerkt bij het TenJB Braakman Kersttoernooi. Vanaf maandag 29 december staan drie middelgrote toernooien op het programma: het Walchers Open (Racke.tcentrum Vlissingen), het K4-ranglijsttoernooi voor de jeugd (TSI-hal in Goes) en de veertiende editie van het Nieuwjaarstoernooi in Sportcentrum Westerschouwen in Burgh-Haamstede. Alle uitsla gen staan op www.tennisinzee- land.nl en www.toernooi.nl. kant. Hoewel verschillende spelers daarop hebben aangedrongen. Fer is groot en sterk, maar mist de fi nesse van een nummer tien. Ma kaay: „Leroy zou eigenlijk een linie terug moeten voetballen. Hij is geen echte nummer tien, dat zal hij zelf ook onderkennen. Maar nogmaals, we hebben op dit mo ment weinig alternatieven." Hoe ziet de trainer dat zelf? Verbeek: „Dat Roy op een eiland staat heeft met de kwaliteiten van het hele team te maken. We spe len in hetzelfde systeem als vorige maand, toen we dik van FC Utrecht en ADO wonnen. Alleen staan er nu andere jongens, die een positie anders invullen. En het Van Bronckhorst weer linksback heeft ook met de kwaliteit van de tegenstander te maken. Tegen Ai en Lech Poznan kreeg Roy nauwe lijks kansen. Die twee ploegen staan natuurlijk niet voor niets bo venaan in de competitie." War gebeurt er als Feyenoord op nieuw verliest? Dan kan het zomaar vijftiende staan. En heeft de ploeg na de vier Europese nederlagen op rij een nieuw negatief record te pakken. Het aantal verliespartijen in de ere divisie staat dit kalenderjaar op veertien. Met een nederlaag tegen PSV of volgende week tegen NAC zet Feyenoord dan een slechtere se rie neer dan in 1957 en 2989 (veer tien nederlagen). door Klaas Verspoor en Barry van der Hooft TERHEUZEN/ZIERIKZEE - Diederik Hiensch gaat met ingang van ko mend seizoen aan de slag als trai ner van Terneuzen. Het nieuws werd gisteravond aan de spelers groep van de zondag-tweedeklas ser bekendgemaakt. Marco Groene- veld, die onlangs ook met een dele gatie van Terneuzen rond de tafel zat, heeft besloten nog een sei zoen bij Zierikzee te blijven. Hiensch maakte anderhalve week geleden bekend aan het einde van dit seizoen te vertrekken bij Kloe- tinge. Bij de Bevelandse club is hij straks verdeeld over twee perio den ruim tien seizoenen hoofdtrai ner geweest. Vanaf komende zo mer is hij als trainer van Terneu zen voor het eerst actiefin het zon dagvoetbal. Marco Groeneveld kwam met Zie rikzee een derde contractjaar over een. Hij sprak onlangs ook met Terneuzen. „Maar ik had er geen goed gevoel over. Gemaakte afspra ken werden direct al niet nageko men en dat is voor mij geen ba sis." Bij Zierikzee heeft hij wél een goed gevoel. „Het klikt en ik heb een compleet vrije hand van wer ken. Dat bevalt me wel." Groene veld weet dat Rutger Kooman en^ Wesley Quist na dit seizoen ver trekken. Zij zien het op en neer rei zen vanuit respectievelijk Delft en Den Haag niet meer zitten. Deson danks tekende de trainer toch bij. Giovanni van Bronckhorst keert morgen tegen PSV terug in de basis van Feyenoord. De aanvoerder liep vorige week in het duel met AZ een hoofdwond op en miste daardoor het Uefa-Cupduel met Lech Poznan. Van Bronckhorst speelt opnieuw als linksback, waardoor Kevin Wattama- leo weer naar de bank verhuist. Daar neemt Diego Biseswar vrijwel zeker ook plaats. De aanvaller is her steld van zijn blessure, maar start waarschijnlijk nog niet in de basis. Maak een afspraak via kpn.com/expert 0800-0471 stuitje aan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 109