Vroemen overtrad dopingregels BenZeker Hypotheek berekenen, vergelijken of afsluiten? Datenin jeregio 0900-0401117 42 Zaterdag 20 december 2008 PZC ADVERTENTIE VAN DE DAG Loting Champions League en UEFA Cup Leuke, vlotte, goeduitziende vrouw 52, zelfst. onderneemster, zkt maatje voor t' leven 45-60, om samen leuke dingen te doen. Postbus: 100537 (€0.86 pfra) Zie de volledige pagina op donderdag of kijk op www.dateninjeregio.nl Deelnemers moeien 18 jaar zijn of ouder. Mocht je hulp nodig hebben bel 0900-0400038 of email naar aateninjeregio@ukcustomersupport.com. Dete service werkt niet mei een analoge telefoon. 'V Karim Benzema, Otympique Lyon Achtste finales Champions League Arsenal (Eng) Internazionale (Ita) Olympique Lyon (Fra) Atletico Madrid (Spa) AS Roma (Ita) Manchester United (Eng)| FC Barcelona (Spa) FC Porto (Por) Eerste duels 24 februari, returns 11 maart Chelsea (Eng) Villarreal (Spa) Sporting Portugal (Por) - Real Madrid (Spa) Juventus (Ita) Panathinaikos (Gri) Bayern München (Dui) Liverpool (Eng) Eerste duels 25 februari, returns 10 maart Derde ronde UEFA Cup Paris St. Germain (Fra) FC Kopenhagen (Den) NEC (Ned) Sampdoria (Ita) Braga (Por) Aston Villa (Eng) Lech Poznan (Pol) Olympiakos (Gri) Fiorentina (Ita) Aalborg BK (Den) Werder Bremen (Dui) Girondins Bordeaux (Fra) - Dinamo Kiev(Oek) Zenit Sint-Petersburg (Rus) - Olympique Marseille (Fra) - Sjachtar Donetsk (Oek) VfL Wolfsburg (Dui) Manchester City (Eng) Hamburger SV (Dui) Metalist Charkov (Oek) Standard Luik (Bel) CSKA Moskou (Rus) Udinese (Ita) Saint-Etienne (Fra) Ajax(Ned) Deportivo la Coruna (Spa)^ AC Milan (Ita) Galatasaray (Tur) Valencia (Spa) VfB Stuttgart (Dui) FC Twente (Ned) Tottenham Hotspur (Eng) - Eerste duels 18/19 februari, returns 26 februari PZC Donja OdijkGN Nieuw contract voor Daley Blind bij Ajax AMSTERDAM - Daley Blind heeft zijn verbintenis bij Ajax met drie jaar verlengd. De verdedigende middenvelder staat nu tot de zomer van 2013 bij de Amsterdamse club onder con tract. Blind, aanvoerder van Jong Ajax, debuteerde op 7 december tijdens de uitwedstrijd bij Volendam (1-2) in de hoofdmacht van de huidige nummer twee van de eredivisie. Dick Jaspers naar de laatste zestien ALCALA DE GUADAIRA - Biljarter Dick Jaspers heeft de eerste stap ge zet naar de eindzege in de wereld beker driebanden. De Brabander won gisteren zijn eerste partij in het laatse WB-toernooi in de Spaanse plaats Alcala de Guadaira. Jaspers won met 3-0 (15-6 15-13 15-12) van de Turk Tayfun Tasde- mir en bereikte daardoor de laatste zestien. Jaspers leidt het klasse ment van de wereldbeker. Wereldrecord PSV op 4x100 vrij kortebaan AMSTERDAM - Een PSV-kwartet iheeft op de eerste dag van het Open NK kortebaan in Amster dam het wereldrecord op de 4x100 meter vrije slag verbeterd. Hinke- lien Schreuder, Inge Dekker, Rano- mi Kromowidjojo en Marleen Veldhuis snelden naar 3.28,22. Daarmee was het viertal ruim een seconde sneller dan de nationale ploeg in april in Manchester. Toen zwom Femke Heemskerk, lid van TZA, in plaats van Kromowidjojo. ^Dopingzondaar Jaksche vindt wielerploeg BERLIJN - Dopingzondaar Jörg Jak sche (32) is volgend seizoen weer in het wielerpeloton te bewonde ren. De Duitser, in 2004 winnaar van Parijs-Nice, heeft een contract getekend bij het Italiaanse Cinelli. Jaksche legde eind juni 2007 een ^.verklaring af over zijn jarenlange gebruik van verboden middelen, waaronder epo. Hij bood zich ver volgens aan als kroongetuige in het Spaanse dopingschandaal rond de arts Eufemiano Fuentes. Atletiekunie nalatig volgens onderzoek Dopingautoriteit. RIJSWIJK - Simon Vroemen heeft bij de Europese atletiekkampioen- schappen in Göteborg (2006) de dopingregels overtreden. De Atle tiekunie heeft in die affaire niet adequaat gehandeld en de zaak te lang op zijn beloop gelaten. De Dopingautoriteit maakte giste ren de resultaten van een lang on derzoek naar de gang van zaken rond de ex-steepleloper (39) be kend. De Dopingautoriteit zal de bevindingen rond de handelwijze van Vroemen voor tuchtrechtelij ke afhandeling bij de internationa le atletiekfederatie (IAAF) neerleg gen. Betrokkenen van de Atletiekunie ontkomen daaraan, omdat er geen bewijs is dat er binnen het bestuur onderling afspraken zijn gemaakt om vervolging en bestraffing van de overtreding van Vroemen te voorkomen. Het rapport is hard voor zowel Vroemen als de Atle tiekunie. De atleet maakte volgens de onderzoekscommissie na de se ries gebruik van een herstelinfuus, terwijl daar geen medische nood zaak voor was en ook geen toe stemming voor was gegeven. Dat is verboden. Vroemen bestrijdt dat. Hij zegt een verklaring te hebben van sportarts Peter Vergouwen dat de medische noodzaak er wel was. Vroemen, die inmiddels na een nieuwe dopingzaak in juni dit jaar is gestopt, houdt vol dat hij het in fuus gebruikte ter bestrijding van een voedselvergiftiging. „Scorings drift", betitelde hij gisteren het rap port van de Dopingautoriteit. De Atletiekunie wordt verweten dat ze, ondanks een e-mail van Vroemen in januari 2007 aan enke le bestuursleden met gegevens over de gebeurtenissen op de EK, pas anderhalf jaar later actie heeft ondernomen richting Dopingauto riteit. Vroemen was in januari 2007 al gestopt met het bedrijven van topsport, maar maakte in 2008 plotseling zijn rentree op het hoogste niveau. Hij plaatste zich in juni van dit jaar in Cottbus voor de Olympische Spelen, maar lever de een naar later bleek positieve plas in. Toen pas maakte de Atle tiekunie de affaire uit 2006 ook aanhangig bij de Dopingautoriteit. De commissie nam in het onder zoek kennis van een aantal verkla ringen dat er tijdens de EK afspra ken zijn gemaakt om niet naar bui ten te treden met informatie over de door Vroemen begane overtre ding, maar daarvoor ontbreekt vol gens de onderzoekscommissie het overtuigende bewijs. De commis sie acht het wel mogelijk dat die af spraken ooit zijn gemaakt. De commissie constateert verder dat voorzitter Wim Slootbeek en de bestuursleden Sylvia Barlag en Ellen van Langen in januari 2007 een e-mail hebben ontvangen, waarin Vroemen hen bedankt voor de wijze waarop ze tijdens de EK met het infuus zijn omgegaan. „Zij hebben geen enkele actie on dernomen. Ook in de anderhalf jaar na ontvangst van de e-mail hebben betrokken bestuursleden en de directie niets met de infor matie gedaan", stelt de commissie. De commissie hekelt verder het ge brek aan medewerking van de Ade- tiekunie in de tweede fase van het onderzoek, toen via de media nog meer belastende verklaringen naar buiten kwamen. Of de affaire nog gevolgen heeft voor bestuurders, is onduidelijk. Op 6 januari is er een extra unie raad waarin het bestuur uitleg geeft De Atletiekunie gaat in elk geval de huidige procedure in do- pingzaken aanscherpen. Simon Vroemen heeft tijdens de EK atletiek in 2006 de doping regels overtreden. Dit conclu deert de Dopingautoriteit na onderzoek. Simoen Vroemen (nummer 2582) in actie voor Nederland tijdens de steeple chase op de Olympische Spelen van Athene, foto Peter Schols/GPD vergelijkt en helpt u op weg!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 108