laat kerstboom schitteren berco 'Sluis doet eok met centen van inwoners' O van de reepe Veiling Cadzand alles een stuk voordeliger Vertelavonden in dialect in de hele streek Procedure start voor verbeteren Cadzand-Bad z PZC Vrijdag 19 december 2008 23 Anita Frenks (foto) verkoopt de engeltjes en bengeltjes onder meer in haar galerie Jampotje in Heille. foto's Peter Nicolai een lantaarntje met glas-in-lood- vensters voor 25 euro al te koop is. Voor zon bedrag durven mensen wel een sfeerlicht op het terras te zetten. De engeltjes en bengeltjes, die al vanaf vijf euro zijn aan te schaffen, doen hetzelfde. Ze laten zien dat van een paar scherven na wat puz- Gemeentebelangen vindt stijging ozb met tien procent te fors. door Frank van Cooten sluis - Het college van burgemees ter en wethouders van de gemeen te Sluis doet een gok met de cen ten van de Sluise belastingbetaler. Dat is de stelling van de fractie van Gemeentebelangen. In Sluis is de onroerend zaak belas ting (ozb) verhoogd met tien pro cent terwijl zes procent de landelij ke norm is. Sluis kan hierdoor wor den gekort op de algemene uitke ring uit het gemeentefonds, maar het college verwacht dat het zo'n zelen en met een beetje handig heid leuke dingen zijn te maken. En de bezoekers nemen vaak de ge legenheid te baat om ook eens an der werk van het kunstenaarsduo te bekijken. Want het echtpaar maakt van glas resten ook kunstwerken voor aan de muur of voor voor het raam. Ta- vaart niet zal lopen. Fractievoorzit ter William Gijsel vindt dat het col lege geen gok mag nemen met ge meenschapsgeld. Inwoners beta len immers meer ozb terwijl de kans bestaat dat Sluis daar geen eu rocent mee opschiet als de ge meente een sanctie voor de kiezen krijgt. „Het zou wel erg zuur zijn voor de Sluise burger als de sancties wel zouden doorgaan. Vraag is waar het standpunt op is gebaseerd om te veronderstellen dat er geen sanc ties aan te pas komen." Gijsel vraagt zich gezien de situa tie op de huizenmarkt ook af of een verhoging van de ozb met tien procent te rechtvaardigen is. fereeltjes waar spreekwoorden in verwerkt zitten bijvoorbeeld. De vuile was buiten hangen, de kat uit de boom kijken, roeien met de riemen die je hebt: het is allemaal in glas te vangen. Niet dat Peter en Anita dat van te voren vaak doen. Ze laten het meestal maar gebeuren. Anita: Provinciale Staten Provincie Zeeland Opruiming 5ch0enmqde i Papegaaistraat b Goes www.vandereepe.nu „Vaak begin ik zo maar wat te kras sen. Op een bepaald moment kijk ik wat ik er in zie en daar ga ik dan mee verder. Associatief wer ken met schetsen en kleuren op de manier van Paul Klee. Peter en ik zeggen dan ook vaak tegen el kaar: even een Paul Kleetje ma ken..." Cadzand - In de Hervormde kerk van Cadzand is dinsdag 30 decem ber vanaf 19.30 uur de traditionele oudejaarsveiling van hedendaagse kunst, antiek en goud- en zilver werk. Kijkdagen zijn op maandag 29 december van 14.00 tot 21.00 uur en dinsdag 30 december van 11.00 tot 16.00 uur. lange vorststraat - goes sas van gent - De bibliotheek Zeeuws-Vlaanderen houdt samen met de stichting Kiosk op diverse plaatsen in de streek vertelavon den in Zeeuws-Vlaams dialect. De eerste vertelavond is donder dag 15 januari 'om 19.30 uur in de bibliotheek in Sas van Gent. Daar vertellen Pol van de Vijver, Rose mary van Nieuwenhoven, Twan Pollet en Anita Maas hun verhaal. De tweede avond is op dinsdag 20 januari om 19.30 uur in De Loven- hoek in Hoek met verhalen door Christian Waelput, Sankie Koster, Twan Pollet en Ron Martens. Cyril Peeters, Rosita de Bak ker-van Roeijen, Anita Maas en Truus Kindt vertellen vrijdag 23 ja nuari om 20.00 uur in De Vla schaard in Koewacht. De reeks wordt afgesloten op woensdag 4 fe bruari om 19.30 uur in de Hooge Plaaten in Breskens. Hier presente ren Engel Reinhoudt, Christian de Letter, Raymond Wauters en Truus Kindt hun verhaal. Kaarten kosten vijf euro en zijn verkrijgbaar aan de balie van de plaatselijke bibliotheken. TUINHUISJES - GARAGES - CARPORTS ALLE MATEN EN MODELLEN Bezichtiging of informatie: B.A. WINTERBERG Biezenstraat 30, 4529 JK Eede, Tel. (0117) 491315 Alle weekdagen geopend. Zaterdags gesloten door Frank van Cooten CADZAND-BAD - De transformatie van Cadzand-Bad tot stijlvolle fa miliebadplaats krijgt gestalte. Het Sluise college van burgemees ter en wethouders heeft besloten een vrijstellingsprocedure op te starten voor de bouw van enkele appartementencomplexen. Het gaat om zes appartementen op het perceel Boulevard de Wie lingen 14 en vier appartementen op het perceel Scheldestraat 6. De vrijstellingsprocedure is nodig om de bouw van deze nieuwe va kantieverblijven mogelijk te ma ken. Hiervoor is een wijziging van het bestemmingsplan nodig.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 71