de voetzoekers rondvliegen' land texum, is leuk, zolang het maar niet uit de hand loopt Zeeland telt minste aantal huurhuizen 15?9 fofOqp 3.60 EURO KORTING! Feest Leed ffieóte uim Zeelattd 19? GALL H GALL Ongeregeldheden in Krabbendijke, politie en brandweer beko geld door jongeren. Politie extra alert in Arnemuiden. Brand.in Theo Thijssenschool en in winkel met tweedehands spullen in Vlissingen. Praathuisje 't Sas in Zierikzee opgeblazen met vuurwerkbom. 12 Arnemuidse jongeren opgepakt voor bedrei ging van agenten, vandalisme en baldadigheid. Man in Hulst loopt zwaar oogletstel op door ontploffende vuurpijl. Man in Scherpenisse schiet jongen in voet na ergernis over afsteken vuurwerk. Duiventil in Middelburg uitgebrand, alle duiven omgekomen. 16 aanhoudingen in Ter- neuzen voor vandalisme, geweldplegingen en ver- Telefooncellen zijn een storing openbare orde. geliefd doelwit. Twee slooppanden aan Singel in Vlissingen uitgebrand. Hangplek Koudekerke in brand gestoken. i 's Gravenpolder. om met eieren op straat te lopen. Ook mag er op straat niet gedron ken worden. In beide dorpen zijn plaatsen aangewezen waar jonge ren - harder dan normaal toege staan - met brommers mogen rij den en plaatsen waar ze een vreug devuur mogen stoken. Ook de ge meente Borsele heeft speciale stookplaatsen aangewezen. Kapel-, le en Veere pakken het ook gron dig aan: mensen die zonder ver gunning een vreugdevuur begin nen, krijgen een boete van dui zend euro. Net als in Arnemuiden, worden in Vlissingen en Krabben dijke feesten gehouden voor jonge ren. Bijna alle gemeenten ruimen containers op en maken afvalbak ken dicht. Ook vragen ze bewo ners om hun afval en vuilcontai ners binnen te houden. Terneu- zen, Goes, Hulst, Tholen, Noord-Beveland, Sluis en Schou- Zeeuws-Vlaanderen bouwt door ondanks leegstand woningen. door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - Zeeland telt steeds minder huurwoningen. In de afge lopen vijf jaar daalde het aantal met ruim drie procent. Daarmee is Zeeland de provincie met relatief de minste huurhuizen. Dat blijkt uit een rapport van het Centraal Fonds Volkshuisvesting dat minister Eberhard van der Laan (PvdA, Wönen, Wijken en Integratie) gisteren naar de Twee de Kamer heeft gestuurd. Nu is nog geen kwart van de woningen PZC Vrijdag 19 december 2008 3 COMMENTAAR Een beetje lol trappen hoort bij een feestelijke jaarwisseling. Vooral de jeugd wil zich dan wel eens even te buiten gaan. Meestal gaat dat goed en blijft het bij wat klein ongemak, maar in Zeeland niet. De tol van de nieuwjaarsroes is hier de afgelopen jaren gruwelijk hoog. Eeen dode, een zwaargewonde, flinke ordeverstoringen en grote vernielingen. Oud 8c Nieuw heeft hier een rouwrand. De gemeente Reimerswaal stuurt dit jaar een verzoek aan ouders om hun kinderen goed in de gaten te houden. Dat lijkt betuttelend, maar het valt de gemeente niet kwalijk te nemen dat zij al het mogelijke doet om leed en schade te voorkomen. De ouders die het goed doen, kunnen de brief negeren. In Zeeland zijn er echter heel wat die zich aangesproken moeten voelen. Wie alle bijzondere maatregelen ziet die gemeenten en de politie nemen om de jeugd in het gareel te houden, moet wel tot de conclusie komen dat veel ouders te veel aan de overheid overlaten. Zij hebben hun kinderen niet aan een touwtje. Maar dat is geen excuus om oudejaarsnacht achter de champagnefles weg te duiken. archieffoto Willem Mieras Welke docent wint vandaag de PZC-beker? MIDDELBURG - De ontknoping van de PZC-verkiezing voor de 'Beste leraar of lerares' is nabij! Vandaag wordt bekend wie ervandoor gaat met de felbegeerde wisselbokaal. O Op www.pzc.nl is hierover later vandaag een filmpje te zien. wen-Duiveland verwachten een re latief rustige jaarwisseling en ne men nauwelijks maatregelen. „Het valt hier eigenlijk altijd wel mee", laat woordvoerder Dirk Timmers van Terneuzen weten. „Er is altijd wel wat vandalisme. Maar we ne men geen speciale maatregelen." in Zeeland een huurhuis. Woning corporaties in Noord- en Zuid-Hol land bezitten de meeste huurhui zen. In beide provincies is bijna 37 procent van de woningen een huurhuis. Mede door krimp van de bevol king hebben woningcorporaties in Zeeuws-Vlaanderen en Limburg te maken met leegstand. In Zeeuws-Vlaanderen staat 1,7 pro cent van de huurhuizen leeg. Een fenomeen dat zich elders in het land nog nauwelijks voordoet. Te gelijk bouwen woningcorporaties in Zeeuws-Vlaanderen en de Wes telijke Mijnstreek 'nog op gemid deld niveau door', constateert het rapport. Ipg® WISMÜ Baileys Afterdinner Likeur Irish Cream, Mint, Coffee of Caramel lOOd www.gall.nl gaat nét even verder GuD3SCP&SQB (ID3SC?C3Sö®qg Ontdek de vele vroegboekvoordefen van de verschillende reisorganisaties zoals honderden euro's vroegboekkorting, gratis vakantieweken, gratis halfpension, i-oudervoordeel, extra kinderkortingen of autohuurvoordeel. Ca naar één van de 220 Globe Reisburo's of www.globereisburo.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 3