(MRTE NIEUWS Mededelingen van het waterschap PZC Vrijdag 19 december 2008 13 LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) De Veste Ik vecht voor het voortbestaan van kapsalon van Wilna loensen (PZC, 18-12) in dienstencentrum De Veste in Terneuzen. Ik was met mijn man vanmiddag in haar kap salon. Daar kreeg ik een brief te le zen, dat zij moet verdwijnen. On begrijpelijk. Jaren geleden kwam ze bij mij thuis. Ik zei tegen haar 'wat zou het fijn zijn als er in De Veste een kapsalon zou zijn'. Daar had ze wel oren naar. En zo is het gekomen. Dat moet nu eenmaal in een tehuis als De Veste. Wilna en haar kapsalon zijn niet meer weg te denken. Er zijn hier ook invali de mensen. Het is een vriendelijk samenzijn en je wordt er goed ge holpen. Weet men wel wat men de bewoners aandoet? Waarom? Wij smeken jullie. Laat de kapper alstublieft in De Veste blijven. Het is onmisbaar voor de bewoners. Mevrouw ter Steege Oostelijk Bolwerk 332, flat A, Terneuzen Geert Wilders Tweede Kamerlid Geert Wilders mag zijn anti-koranfilm Fitna niet in het Europees Parlement verto nen. Misschien niet zo heel vreemd. Een delegatie van het Eu ropees Parlement heeft namelijk voor maart 2009 Harnas uitgeno digd in Brussel een kopje thee te komen drinken. Pikant detail is dat er officieel een boycot van de EU geldt tegen Harnas. Het is in ie der geval zo dat hier met twee ma ten wordt gemeten. Wat Wilders niet mag, mag Ahmed Bahar wel en waarom? [acques Presser, au teur van het standaardwerk over de Jodenvervolging in Nederland, betoogde eens dat het fascisme, als het in Nederland nog eens terug komt, zich zal aandienen in de ge daante van het anti-fascisme. Me dunkt dat dit moment als gevolg van de bevoogding van de linkse, dhimmitude Europese superstaat, wel erg dichtbij is gekomen. Geluk kig wordt de Gazastrook wel erg goed beveiligd en zat Harnas daar niet? C. Wondergem Prinsenhove 34, Middelburg Postbode 2 Reactie op bezorgmethode firma Sandd. Postbode Timmer mag vol gens Sandd onrechtmatig en eigen machtig gehandeld hebben, vol gens mij is dat nog maar de vraag. Meneer Timmer heeft eerst het be treffende bedrijf ingelicht, dat bleef in gebreke door er geen aan dacht aan te besteden. Vervolgens bracht Timmer de cliënten bij de bezorging op de hoogte van zijn vermoedens. Gevolg; ontslag voor de postbode en klacht bij de rechter! Dat ter wijl deze man zeer sociaal en ge wetensvol handelde. Het bedrijf besloot dan toch weer een dag la ter om deze brieven maar niet meer te laten bezorgen door zijn andere medewerkers. Maar nam hij zijn sociale en gewetensvolle Hr. Timmer weer in dienst terug? Nèè, een rechtszaak volgt! Volgens mij verdient fa. Sandd een repri mande van de rechtbank en heeft het de plicht om Timmer weer in dienst te nemen. Timmer verdient een medaille omdat hij zijn mede burgers in bescherming nam! Wat b.v. indien hij had geweten dat er poederbrieven in omloop waren en de fa. Sandd negeerde het ook? E.A. Loomans Donkerstraat 15, Goes Damherten 2 Ieder weldenkend mens zou niet accepteren dat boeren hun vee niet in een afgerasterd weiland lie ten lopen. Hier lopen zo vanaf 7 uur 's avonds tientallen damher ten op straat. Emotioneel reageren op een noodzakelijke oplossing ge tuigt dan ook van weinig realiteits zin. Jaap den Hollander Deltaweg 17, Haamstede Zeeuws Museum 5 Het had de directeur van het Zeeuws Museum Valentijn Bijvan- ck niet misstaan indien hij geruis lozer uit Zeeland was vertrokken. De Zeeuwen zijn trots op hun rij ke verleden en wensen dit niet ge toond op een wijze zoals hij en enige voorgangers dit deden. In de doelstellingen van het Zeeuws Mu seum staat nadrukkelijk vermeld dat er sprake dient te zijn van een historisch museum. Hoe talrijk zijn de ongenoegens geuit over de revolutionaire wijze waarmee hij omging met het Zeeuws erfgoed en hoe dit alles zichtbaar werd uit het geringe aantal bezoekers. Het is daarom aan degenen betrokken bij het zoeken naar een opvolger, de man of vrouw te vinden die be reid is de rijke geschiedenis van dit gewest te tonen volgens de Zeeuw se aard. De actualiteit van het ver leden laten zien middels de vele museale voorwerpen in het bezit van dit museum en het Zeeuws Genootschap, opgeslagen in hun omvangrijke depots of uitgeleend aan andere musea. De Zeeuwen wensen de headhunters veel suc ces toe en volgen ze op de voet; geen revolutionair dus. Doeke D. Roos (historicus) Rossinilaan 16, Vlissingen Bestuurlijke eenheid 6 Walchenaren zullen er helaas aan moeten wennen dat diverse over heidsinstellingen doelmatiger moe ten gaan werken waarbij concen tratie van diensten helaas onver mijdelijk is. Om de service op peil te houden zal er loket dienst in stand worden gehouden. Voor vra gen enzovoort. Lees in plaats van Walcheren West-Zeeuws-Vlaande- ren en je hebt de tekst die wij als inwoner van West-Zeeuws-Vlaan- deren 20 jaar geleden te horen kre gen. Toen de overheidsdiensten uit de toenmalige gemeente Oost burg vertrokken, zoals de belasting dienst, ziekenfonds, het rijexa men, kantonrechtbank enz. Han denwrijvend stonden de gemeen ten Terneuzen en Middelburg klaar om deze diensten binnen te halen. Begrip voor ons was er al leen pro forma. Nu is de situatie voor Walcheren natuurlijk veel slechter dan voor Zeeuws-Vlaande- ren destijds. Omdat zij nogal in een uithoek van Nederland wo nen en wij grenzen aan een groot achterland. En hoe treurig de situatie ook is, ik bespeur toch wel enig leedver maak bij mezelf Kees Foks Herenweg 30, Aardenburg Het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden deelt het volgende mee: Waterschap gesloten tussen kerst en oud nieuw Het waterschapskantoor in Middelburg is vanaf 25 december tot en met 2 januari gesloten. Op 5 januari vanaf 10.30 uur is het kantoor weer geopend. In dringen de gevallen zijn we te bereiken via nummer 0118-621000. Bezwaar maken nu ook digitaal Het is nu ook mogelijk via internet bezwaar te maken tegen besluiten van het waterschap. Deze mogelijkheid geldt voor alle besluiten, met uitzondering van besluiten met betrekking tot belastingen. Op onze site www.wze.nl kunt u eenvoudig uw gegevens invoeren. Ga naar 'informatieproducten' en kies voor 'bezwaar tegen een besluit'. Voor de behandeling van het bezwaar maakt het niet uit of u het per post of digitaal indient. Vergadering algemeen bestuur Op donderdag 8 januari 2009 vindt een openbare vergadering van het algemeen bestuur plaats in het waterschapskantoor, Kanaalweg 1 in Middelburg. De vergadering begint om 19.30 uur. Op de agenda staat onder andere de verkiezing van de leden van het dagelijks bestuur. De vergaderbundel ligt, met inachtneming van de sluitings tijden in verband met de feestdagen, vanaf 19 december 2008 ter inzage op het hoofdkantoor in Middelburg. Ook in de bibliotheken in Goes, Zierikzee en Tholen kunt u, eveneens met inachtneming van de sluitingstijden in verband met de feestdagen, de stukken inzien. Ontwerplozingsvergunning Louwerse eieren v.o.f. in Lewedorp Op 15 december 2008 is een ontwerplozingsvergunning op grond van de Wet verontreiniging oppervlaktewate ren vastgesteld voor de lozing van afvalwater afkomstig van het bedrijf Louwerse eieren v.o.f., Oostketelaarweg 3 in Lewedorp, op de sloot langs de Oostketelaarweg. Het ontwerpbesluit ligt vanaf 22 december 2008 tot en met 16 februari 2009 ter inzage: e bij de receptie van waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaalweg 1 in Middelburg, elke werkdag van 8.00 tot 17.00 uur. Voor inzage op een ander tijdstip kunt u een afspraak maken; Bij de afdeling Post- en Archiefzaken van de gemeente Borsele, Stenevate 10 in Heinkenszand, maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 12.30 uur. Gedurende deze termijn kunnen belanghebbenden schriftelijke zienswijzen inbrengen tegen de ontwerp lozingsvergunning. Deze zienswijzen moeten worden gestuurd naar het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden, Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg. Ontwerp intrekkingbesluit Goese Metaalhandel Op 15 december 2008 is het volgende besluit genomen in verband met het beëindigen van bedrijfsactiviteiten op deze locatie. De intrekking betreft de aan Goese Metaalhandel verleende vergunning ingevolge de Wet verontreiniging oppervlaktewateren voor de lozing van afvalwater afkomstig van het voormalige bedrijf Goese Metaalhandel aan de Westhavendijk 9 in Goes. Het ontwerpbesluit ligt vanaf 22 december 2008 tot en met 16 februari 2009 ter inzage: bij de receptie van waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaalweg 1 in Middelburg, elke werkdag van 8.00 tot 17.00 uur. Voor inzage op een ander tijdstip kunt u een afspraak maken; bij de afdeling Publiekszaken van de gemeente Goes, M.A. de Ruijterlaan 2 in Goes, maandag tot en met donderdag van 09.00 tot 16.00 uur en op vrijdag van 09.00 tot 12.30 uur. Gedurende deze termijn kunnen belanghebbenden schriftelijke zienswijzen inbrengen tegen het ontwerp intrekkingbesluit. Deze zienswijzen moeten worden gestuurd naar het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden, Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg. Soms onzictitbaar,. jj Kanaalweg 1 Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Telefoon 0118 - 621000 Fax 0118 - 621990 info@wze.nl www.wze.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 13