heeft weinig méér te bieden Bewoners De Veste vechten voor Wilna Motie PvdA om werken sneller uit te voeren Kerstopvoering circus Reinardi Besluit winkels skihal uitgesteld If La Trinité wint Zilveren Pollepel Z PZC Donderdag 18 december 2008 27 door Harold de Puysseleijr HULST De gemeente Hulst moet (infrastructurele) projecten de ko mende jaren versneld uit laten voe ren om de economie een impuls te geven. De fractie van de PvdA dient mor gen een motie van die strekking in tijdens de vergadering van de ge meenteraad. De sociaal-democrati sche fracties in de gemeentebestu ren van Terneuzen en Sluis komen met soortgelijke initiatieven. De PvdA in Hulst wil volgende maand van het college van burge meester en wethouders een lijst van mogelijke projecten die kun nen worden versneld. Die lijst kan vervolgens in de politiek worden besproken. De actie van de partij hangt sa men met de financiële crisis en de (aankomende) recessie. „Ook Oost-Zeeuws-Vlaamse bedrijven zullen de gevolgen hiervan mer ken. Bedrijven kunnen hierdoor in 2009 in zwaar weer terecht ko men", aldus de PvdA. HULST - Jeugdcircus Reinardi uit Hulst geeft zondag 28 december de traditionele kerstvoorstelling in cultureel centrum Den Dullaert in Hulst. Het Hulster jeugdcircus, dat zijn naam dankt aan een van de be kendste figuren uit Hulst, Reinaert de Vos, is opgericht in 1966. Al 42 jaar oefenen gemiddeld veertig jon gens en meisjes tussen zes en acht tien jaar allerhande capriolen die ze geregeld tonen aan het 'hoog geëerd publiek'. In de kerstvoorstelling staan onder meer koorddansen, balanceren op een grote bal, fietsen op een een- wieler, acrobatiek en rollo bollo op het programma. De voorstelling is afgestemd op een breed publiek van alle leeftijden. Het kerstcircus begint om 14 uur en de toegangs prijs bedraagt 4,50 euro. Het kanaaltje tussen de Mossel- en Kanaalpolder ligt een beetje verstopt voor bezoekers. foto's Peter Nicolai burgemeester en wethouders. „Zo dat we gezamenlijk kunnen wer ken aan een mooier Philippine en de toeristisch economische poten tie van het mooie dorp in de toe- De ondernemers hopen op een ge meentelijk financieel steuntje in de rug van 10.000 euro. Wethou der Frank van Hulle is blij met het initiatief van Philippine. het moment dat ik wethouder werd om hun ideeën op een rijtje te zetten. Ik ben zeer benieuwd wat er precies uit de bus komt en wil er vol in meedenken. We moe komst beter kunnen benutten." „Ik vraag de ondernemers al vanaf ten die culinaire trekpleister koes teren, want welke andere kern trekt 500.000 bezoekers per jaar?!" Verschillende raadsfracties hebben al laten weten dat snel ingespeeld moet worden op de voorstellen van de ondernemers. Seniorenkapster denkt aan juridische stappen om salon te behouden. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Het merendeel van de bewoners van dienstencentrum De Veste in Terneuzen blijft vech ten voor het voortbestaan van de kapsalon van Wilna loensen. De seniorenkapster kreeg eind vo rige maand van zorgorganisatie Aan Z te horen dat ze na acht jaar knippen haar stek binnen drie maanden moet verlaten. De Stich ting Welzijn voor Ouderen, die de ruimte van Aan Z huurt, wil de sa lon voor andere activiteiten gebrui ken. Tot woede van meer dan hon derd bewoners. Aan Z-voorzitter Co van Schaik zei vorige week dat het besluit te maken heeft met het feit dat Joen- sen een commerciële kapsalon runt, waar geen 'seniorenprijzen' worden gehanteerd. De tarieven staan volgens hem niet in verhou ding met de lage huurprijs voor de kapsalon. Joensen: „In mijn con tract staat dat ik juist geen prijzen mag hanteren, die 'concurrentie vervalsend zijn met de tarieven van andere kappers in de gemeen te Terneuzen. Een jurist van de Ka mer van Koophandel adviseert mij het gesprek aan te gaan, maar dat is juist het lastige: dat lukt niet." Van Schaik liet in deze krant we ten dat [oensen twee duurdere al ternatieve locaties in De Veste krijgt aangeboden, maar de kap ster weet nog van niets. „Dat kan toch niet?", foetert woordvoerder van de bewoners Frans van 't Westeinde. „Wij beraden ons op nieuwe acties." Van Schaik hoopt maandag met Joensen te overleg gen. „Door alle commotie van de voorbije dagen heb ik meer tijd no dig gehad om alles goed uit te zoe ken", aldus Van Schaik. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Gedeputeerde Staten van Zeeland geven niet eerder dan begin volgend jaar een verklaring van geen bezwaar af voor de invul ling van de winkelruimtes bij ski hal Snowbase in Terneuzen. Het GS-besluit, waar Terneuzen al maanden op wacht, is uitgesteld tot na de feestdagen. Voor wethou der Adhemar van Waes (econo mie) is de zoveelste vertraging in het project een tegenvaller, maar ook niet meer dan dat. ,,Ik had er op gehoopt dat het besluit voor de feestdagen zou zijn gevallen, maar dat kon niet vanwege de volle agenda. Ik begijp dat wel", zei Van Waes. Minder begripvol was hij over de brief van Hulst waarin nog eens bezwaar werd gemaakt tegen de winkelontwikkelingen bij de skihal. „Die brief beschouw ik als politieke beïnvloeding." De raad van Terneuzen neemt van daag een voorbereidingsbesluit om de voorgestelde, ontwikkelingen mogelijk te maken. t i SLUIS - Chef Francois de Potter van restaurant La Trinité in Sluis heeft de Zilveren Pollepel gewon nen. Deze culinaire prijs wordt jaarlijks uitgereikt door de Vlaam se bladen De Streekkrant en Tam Tam. De prijs wordt al 33 jaar uitge deeld. De Potter is de eerste Neder- BRUIDEGOM IN ZEELAND Kom nu kijken en passen voor je trouwpak bij de grootste mannenmode-winkel van Zeeland: Van Westen Mannenmode in Zaamslag VERDIEN JE TROUWPAK TERUG! Maak jóuw gast ónze klant en verdien je trouwpak terug! Kijk snel op www.vanwesten.com/trouwpak en profiteer! VANJWESTEN van westen mannenmode zaamslag 0115 - 436 100 vanwesten.com lander die met de eer aan de haal gaat. Het kooktalent wordt ge roemd om zijn vernieuwende keu ken, waarin hij de beste producten uit zijn eigen streek combineert met exotische bereidingen. Mer L'eau in Knokke-Heist werd eerste in de categorie Zilveren Bistro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 75