Morres sluit nu ook in Zaanstad Mosseldorp Philippine Ontzegging bij rechter Storingen stroomnet zijn pech immm Erger Al 25 jaar üw keukenspecialist! keuken 26 Donderdag 18 december 2008 PZC Z Woninginrichter uit Hulst richt zich volledig op moedervestiging. door Harold de Puysseleijr HULST - Woninginrichter Morres Wonen sluit per 31 december de vestiging in Zaanstad. Voor de 48 werknemers in 29 voltijdse banen is ontslag aangevraagd. Twintig van hen hebben inmid dels al ander werk, aldus algemeen directeur Walter van de Griendt. Bij de eerder dit jaar uitgevoerde reorganisatie schrapte Morres 125 banen bij de moedervestiging in Hulst. Het bedrijf kondigde toen ook de sluiting van het filiaal in Deventer aan. Daar werkten vijftig mensen. Voor de woonwinkel op bedrijven terrein Noorderveld in het Zaanse Wormerveer zag de Morresdirec- tie toen nog voldoende perspec tief. De vestiging is echter toch on voldoende rendabel gebleken. „We hebben besloten ons volledig vanuit de winkel in Hulst te rich ten op Zuid-West Nederland en België", zegt Van de Griendt. Morres in Hulst werkt met een ba sisbezetting van 140 werknemers pji Morres Wonen sluit per 31 de- cember nu ook de vestiging in Zaanstad waarmee het bedrijf zich weer volledig terugtrekt in de hoofdvestiging in Hulst. en huurt in voorkomende gevallen zoals in periodes van uitverkoop via het uitzendbureau extra tijdelij ke krachten in. De woninginrichter focust zich vol gens de directie op de uitbreiding van de winkel in Hulst tot een breed woonthemacentrum. Dit zo geheten Life Style Village moet in de loop van de komende jaren ge stalte krijgen op het Morresterrein aan de Industrieweg. Vooruitlopend daarop ontwikkelt Morres de komende tijd een aan tal nieuwe concepten voor de showrooms in de huidige winkel. De nieuwe zitformule 'Het Zit Zo' met in het logo een opgestoken duim was afgelopen zaterdag de eerste in die reeks. „Het is een winkel van 1500 vier kante meter in onze winkel waar in we banken en fauteuils in de budgetklasse aanbieden. Daar zul len er in de komende tijd nog meer van volgen." Vooruitlopend op Life Style Villa- ge opende Morres in het voorjaar van 2007 al de woonoutlet Depot Zeven. In de voormalige opslag loods bij de hoofdingang van Mor res worden meubelen en woonac cessoires aan de man gebracht. „En dat is een kneiter van een suc ces. We boeken daar dit jaar een plus van veertig procent. Dat mag ook wel eens een keer gezegd wor den", aldus de algemeen directeur van Morres. HULST - De juridische strijd tussen horecaondernemers uit Hulst en een inwoner van Koewacht die de toegang tot de kroegen is ontzegd, wordt eind januari beslecht voor de rechtbank in Middelburg. Dat zegt Marlies Oogjen, juridisch adviseur van Horeca Nederland, die de belangen van de 27 horeca ondernemers behartigt. De procedure loopt al een aantal maanden en speelde zich tot nu toe op papier af De Koewachten aar mag zich tot en met maart 2010 niet meer vertonen in de Hulster horeca. Volgens de horecaondernemers heeft de man zich meermalen 'ern stig misdragen'. Als gevolg daarvan kreeg hij al eerder een ontzegging van drie maanden aan de broek. Steevast als er iets ergs was ge beurd, zei die kennis van de lezer uit Kruiningen: 'Het had nog erger gekund'. Daarop werd besloten hem eens iets te vertellen wat eigen lijk niet erger meer kon, om te zien hoe hij dan zou reageren. In de straat van de kennis woonde een getrouwde'vrouw, die geregeld bezoek kreeg van andere mannen Half miljoen bezoekers willen meer dan alleen een maaltje mossels. door Wout Bareman PHILIPPINE - De mossel is sinds jaar en dag het uithangbord van Philip pine. Maar dat is niet genoeg, oor delen de gezamenlijke horecaon dernemers in het dorp. Want de bezoekers willen meer dan alleen een pan mosselen en een goed glas wijn. Nee, er hoeft niet direct een accordeonist met zijn trekzak of een buikdanseres aan hun tafel te verschijnen, maar een leuke wandelroute langs de historische plekjes van wat ooit een haven was die via de Braakman in ver binding stond met de Westerschel- de, zou toch een mooie aanvulling zijn. En misschien iets educatiefs over de mosselvisserij en -kweek, ook interessant. Op het moment, ruim een jaar ge leden, dat voorzichtig, sprake was van ontpoldering van het zuidelijk deel van de Braakman, zag restau ranthouder Frank Wiskerke mooie kansen. In zijn openingstoe spraak tijdens de Mosselfeesten van 2004 zei hij, mede namens zijn collega's: „Dat zou betekenen dat we misschien over een jaar of tien weer mosselen dicht bij huis kunnen kweken en daar zouden wij uiteraard heel blij mee zijn." Wiskerke kreeg visoenen van de glorietijd van het dorp toen de ha ven nog in vol bedrijf was, van 1911 bijvoorbeeld toen het recordaantal van 130.727 balen mos sels op de kade werd gelost. De 27 horecaondernemers in de ge meente Hulst zijn deelnemer aan het project Veilig Uitgaan. Dat is het samenwerkingsverband van de horeca, de gemeente Hulst, de poli tie en het Openbaar Ministerie met als doel een veiliger uitgaans- klimaat te creëren in de gemeente. Onderling zijn afspraken gemaakt om op te treden tegen raddraaiers, zoals waarschuwingen en toegangs verboden. De Koewachtenaar is het niet eens met zijn ontzegging. Hij eist dat die wordt opgeheven en zo niet, dan wil hij vijfhonderd euro per keer dat hij aan de deur wordt ge weigerd, met een maximum van tienduizend euro. De rechtbank behandelt de zaak 20 januari. Centrum van Philippine: te kaal, te sfeerloos Aantrekkingskracht Philippine verwatert Philippine - ruim 500 jaar oud - beleefde hoogtijdagen tussen 1900 en 1920, toen het haventje nog in directe verbinding stond met de Wester- schelde Verzanding en de afsluiting van de Braakman (in 1952) zorgden voor een kentering, maar Philippine bleef een internationaal begrip als mosseldorp met meer dan een handvol restaurants. De restaurants trekken jaarlijkse een half miljoen bezoekers. Maar de ontvangst is alles behalve plezierig: kale plantsoenen, te weinig parkeerruimte en absoluut geen 'historische' beleving. Hij werd snel uit de droom gehol pen. De ontpoldering ging niet door; chemigigant Dow Benelux was er tegen. Wiskerke later: „Dat hele verhaal was voor ons enorm interessant, ook uit toeristisch oog punt. Maar het riep direct veel ver zet op. Ik ben er flink op afgere kend." Het sloeg hem zeker niet uit het veld, want eerlijk gezegd werpt hij zich al een kleine tien jaar op als voorvechter van een op waardering van het mosseldorp. „We moeten overal op inspelen. De gemeente streeft naar themati sering van de kleine kernen. Nou, daar hoef je bij ons niet naar te zoeken: het mosseldorp bij uitstek, natuurlijk. Maar we moeten oppas sen, want voor je het weet, krijgt de routine de overhand. Onze res taurants mogen best het middel- 'We moeten die culinaire trekpleister met 500.000 bezoekers koesteren' punt blijven, maar de bezoeker zoekt naar meer dan dat. Op dat gebied ligt er nog een enorm ter rein braak." De restauranthouders verwachten van de gemeente dat de ontgin ning van dat opwaardering van het dorp nu snel ter hand wordt genomen. Want Philippine trekt dan weliswaar nog jaarlijks 500.000 bezoekers, maar het is de vraag of die trouw blijven komen, als de ontvangst in het dorp zo on dermaats blijft. De ondernemers weten zich gesteund door de dorpsraad, de werkgroep Themati sering en de de middenstandsvere niging. Ze pleiten gezamenlijk voor betere parkeervoorzieningen, goede ontsluiting van het dorp, het creëren van een intieme sfeer met een knipoog naar de historie, goede informatie over de mosselge schiedenis, ruimte voor terrassen en goede bebording. De onderne mers verwachten de toekomstvi sie, die ze hebben besteld bij een architectenbureau uit Sas van Gent komend voorjaar te kunnen presenteren aan het college van Tip? redactie@pzc.nl uit het dorp. Toen haar man haar betrapte, stak hij woedend de be zoeker dood. „Hij was zichtbaar ontdaan", al dus de lezer. „Toen kwam het er uit: „Het had nog erger gekund." Wij op onze beurt vroegen toen: Maar erger kan toch niet?" Hij zei: „Ja, toch wél, want zelf kwam ik er ook nogal eens." HULST - De twee stroomstoringen die wijken in noord-west Hulst achtereenvolgens in de nacht van zondag op maandag en op dinsdag avond troffen, zijn volgens Luppo Huizenga van Delta 'een geval van domme pech'. Volgens bewoners van de Koren bloem, Zoutestraat richting Graauw en het Hoefblad komen in hun wijk wel erg vaak stroom storingen voor. Aangezien het om spontane stroomstoringen gaat (dus niet veroorzaakt door werk zaamheden) willen ze dat de kabel wordt vervangen. Volgens Huizen- ga is uit onderzoek gebleken dat storingen in dat deel van Hulst niet bovengemiddeld vaak voorko men en dat er met de kwaliteit van de kabel niets mis is. „Kabels in het buitengebied zijn door hun lengte wel kwetsbaarder." Mr. F.J. Haarmanweg 26 Terneuzen Tel.: 0115-620851 www.keukenvisie.nl terneuzen b.v. Wij'zi]Kf*L(ttwruUx,*U uüifbcïti!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 74