Zeelan PZC Witte Wijk krijgt tweede leven De Rede vertrouwt op rechter deDRVKKERY Markt 51 Middelburg T0118886886 www.drukkerijmiddelburg.nl ZEEUWS-VLAANDEREN 36 en 37 25 31 Voedselbank heeft het druk, druk, druk.... HALVE PRIJS Demonstratie Technisch speelgoed Sandra Burgers betuigt liefde voor Zeeland in eerste poëziebundel Donderdag 18 december 2008 Partij voor de Dieren zoekt steun in strijd tegen afschot herten Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Incidentele bewoning belast sociaal klimaat in Sasse woonbuurt. door Conny van Cremberghe SAS VAN GENT - De Zeeuws-Vlaam- se woningcorporatie Woongoed gunt de Witte Wijk in Sas van Gent een tweede leven. Om die nieuwe kans mogelijk te maken, worden woningen in de wijk gesloopt en andere huizen ge renoveerd. De ruimte die door de sloop vrijkomt, wordt opnieuw in gericht als stadspark. Wanneer Woongoed met de herstructure ringsoperatie begint, is nog niet duidelijk. „Wat wel duidelijk is, is dat er in Sas van Gent echt iets ge beuren moet. De gevolgen van de bevolkingskrimp manifesteren zich in Sas van Gent op een zeer belastende wijze. De voorbije tien jaar heeft het stadje ruim 500 in woners verloren en die negatieve trend zet zich de komende jaren ook nog voort. Grijpen wij als eige naar van het grootste aantal wo ningen in Sas (529 van de 1870) niet in, dan komt de leefbaarheid van het plaatsje nog verder onder druk te staan en dat willen we niet. Sas van Gent verdient een be tere toekomst", zegt directeur Cees Reinhoudt van Woongoed. Met het oog op die toekomst heeft Woongoed het Amsterdamse archi tectenbureau De Lijn ingehuurd en opdracht gegeven voor de kern een herstructureringsplan te ma ken. De eerste aanzet voor dat m De Witte Wijk in Sas van Gent verloedert door veel verloop en krijgt een tweede leven. Wonin gen worden gesloopt voor een stadspark, andere gerenoveerd. plan - een visiedocument - is in middels voltooid en overhandigd aan de gemeenteraad van Temeu- zen. Het hele project heeft de naam 'Renaissance van Sas van Gent' meegekregen. In het kader daarvan heeft Woon goed twee projecten nader uitge werkt. De renovatie van 41 wonin gen in de monumentale Vredes- straat begint volgend jaar en zal Woongoed zes miljoen euro kos ten. Het tweede project is de sloop van zo'n veertig duplexwoningen uit de jaren '40 in de Witte Wijk. „Ook om sociale redenen kan sloop een bijdrage leveren aan de leefbaarheid in dat buurtje. Nu hebben we te maken met wisselen de bewoning, veel verloop, over last en verwaarlozing", licht Rein houdt toe. Na de sloop van de duplexwonin gen wil Woongoed de resterende eensgezinswoningen in de wijk te gen de vlakte gooien, verkopen of renoveren. De corporatie werkt de herstructureringsoperatie de ko mende tijd nader uit en infor meert vervolgens de wijkbewo ners over wat hen te wachten Geld voor scholing asielzoekerskinderen werd goed aangewend. door Conny van Cremberghe TERNEUZEN - De Raad van Toe zicht en de directie van de Terneu- zense scholengemeenschap De Re de gaan ervan uit dat de school geen geld hoeft terug te storten op rekening van het Ministerie van Onderwijs. Minister Plasterk stap te deze week naar de Raad van Sta te om 376.000 euro terug te krij gen, nadat eerder de rechtbank in Middelburg de school in het gelijk stelde. De Rede kreeg in 2005 2,5 miljoen euro om asielzoekerskin deren te scholen. Omdat de school geen plek had voor hen werden ze ondergebracht op het ROC Wester- schelde waar wel ruimte en docen ten beschikbaar waren. Vervolgens werd een en ander met het ROC afgerekend. De minister meent dat de school bijna vier ton te veel heeft ontvangen. Volgens voorzitter Jo de Potter van de Raad van Toezicht van de Rede is dat geld wel degelijk aan de doelgroep uitgegeven. ,„De rech ter in Middelburg kwam ook tot die slotsom." De Potter heeft er al le vertrouwen in dat de school ook door de Raad van State in het ge lijk wordt gesteld. TERNEUZEN - Druk, druk, druk, is coördinatrice Miriam Hemelsoet van de Voedselbank Zeeuws-Vlaanderen. Zij en haar collega's, onder wie Fons van der Sneppen (foto) hebben dezer dagen de handen vol aan het sorteren van levens middelen. En tussen de bedrijven door ook nog even naar de collega's in Middelburg om daar spulletjes op te halen. Vandaag gaan zeven mede werkers in het voormalige schooltje aan de Van Cantfoortstraat in Terneuzen aan de slag om een dikke 220 kerstpakketten samen te stellen. Vanaf morgen worden die verdeeld onder de cliënten van de Voedselbank. Miriam vertelt dat met name acties van scholen en kerken in de regio veel voedingsmiddelen heb ben opgeleverd. De jaarlijkse kerstpakkettenac- tie, gericht op bedrijven en werknemers, begint nu ook te lopen. Mirjam: „Het is nog mondjes maat, maar bedrijven delen kerstpakketten pas vanaf deze week aan hun personeel uit. Dus ver wachten we de komende dagen nog heel wat." Kerstpakketten kunnen worden ingeleverd bij sportcentrum Bodyline in Terneuzen en bij Mi riam zelf aan de Oude Vaart 128. foto Peter Nicoiai UITVERKOOP! Winter 200 8/2009 Burberry totale collectie v.a. 2 stuks nu m.u.v. de lammy coats NU: Koopjeshoek met diverse MERKEN: €50,- €75,- €100,- DELSCHER Grote markt 11-13 Goes 0113 227607 Openingstijden di t/m za. 9 30 uur tot 17.30 uur. vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu wildpaté of knolselderij soep, zalm of geitenkaas en sinaasappeltrifle 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 vanavond 19.30-20.30 uur Popquiz vrijdag 19 december 16.00 uur Sandra Burgers presentatie dichtbundel Ongewerveld zaterdag 20 december 12.00-16.00 uur 15.00-16.30 uur Madrigaalkoor zingt kerstliederen zondag 21 december 13.00-1700 uur Koopzondag 13.00-16.00 uur Koor Aller Tijden dinsdag 23 december Extra koopavond

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 73