PZC 'Dit is een hele goede school' Tbs voor man met wanen WEN-DUIVEl ID 36 en 37 25 31 deDRVKKERY Markt 51 Middelburg T0118886886 www.drukkerijmiddelburg.nl Demonstratie Technisch speelgoed Botsing op uitvoegstrook Erger JHÏ I Sandra Burgers betuigt liefde voor Zeeland in eerste poëziebundel Donderdag 18 december 2008 Partij voor de Dieren zoekt steun in strijd tegen afschot herten Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl Vwo-leerlingen Pontes Pieter Zeeman kraken prestatielijst Trouw. door Ton van den Nouweland zierikzee - „De Pieter Zeeman wordt afgeschilderd als de slecht ste school van Nederland. Dat is gewoon niet waar. Dit is een hele goede school en dat willen we ie dereen laten weten." Dat zegt Sanne Wubbels uit vwo 6 van de Pontes Pieter Zeeman in Zierikzee. Op initiatief van enkele leerlingen uit de vijfde is een dele gatie van elf vwo-leerlingen sa mengesteld die probeert het beeld van hun school in de media recht te zetten. Wubbels benadrukt dat dit charme-offensief door de leer lingen is bedacht. Leraren of direc tie hebben er geen bemoeienis mee. In het jaarlijkse prestatieon- derzoek van dagblad Trouw scoort de Pieter Zeeman slecht. Het sla gingspercentage is laag (87 pro cent) en er blijven veel mensen zit ten. Dax Boot van vwo 5 bestrijdt dat: „Er wordt een verkeerd ver band gelegd tussen de kwaliteit van de school en de mentaliteit van een groepje leerlingen." Boot wil dat best even toelichten: „In 2006-2007 waren een stuk of vier, vijf vwo-leerlingen ongemoti veerd en zijn gezakt voor hun exa men. Daarmee is toch niet gezegd dat het onderwijs hier slecht is? Het gaat bovendien over één afde ling, terwijl de hele school erop wordt afgerekend." Boot heeft ook kritiek op de reken methode van Trouw: „Dit is een re latief kleine school. Als hier één leerling zakt, daalt het slagingsper centage meteen met 3 procent. Bij grote scholen mogen meer leerlin gen zakken om aan dat percentage te komen. En dat terwijl onze school de laatste jaren gemiddeld 97 procent scoort met een uitschie ter naar 100 in het schooljaar 2005-2006." Sanne Wubbels schiet nog een gat in het Trouw-onderzoek: „Hier krijgen leerlingen kansen. Dat wil zeggen dat ze bij twijfel tussen ha vo en vwo gerust het vwo mogen 'Eerlijk, ik kan geen slechte leraar noemen, ledereen zet zich hier volop in' proberen. Dan zie je dat er wel eens iemand blijft zitten of terug stroomt naar havo. Maar er zijn er natuurlijk ook die het vwo ge woon afmaken." De moeder van een medeleerling van Wubbels geeft les op een basisschool. „Die krijgt nu al van ouders de vraag of zijn hun kind wel naar de Pieter Zeeman moeten doen. De leraren hier voelen zich haast persoonlijk aangevallen door de ranglijst van Trouw. Eerlijk, ik kan geen slechte leraar noemen. Iedereen zet zich hier volop in." „Als dit een slechte school was, had ik hier niet gezeten om ons verhaal te doen", vult Boot aan. „Negatieve verhalen kunnen we niet gebruiken. Er zijn nu juist al lerlei verbeteringen gaande, zoals de stiltekamers waar we zitten, en binnenkort is het weer open dag. We willen dat de goede kant van onze school ook eens wordt ge zien." Wubbels: „Trouw schrijft zelf dat je hun onderzoek met een korreltje zout moet nemen. Het is niet meer dan een momentopna me. De onderwijsinspectie beoor deelt een school over een periode van drie jaar. Daar kunnen de ouders van aanstaande leerlingen zich beter op richten." De positieve vwo'ers. Staand (vlnr): Alexander, Anouk, Jorie en Thijs. Zittend: Chantal, Myrthe, Rosalie, Sofie, Sanne en Dax. foto Dirk-Jan Cjeltema vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu wildpaté of knolselderij soep, zalm of geitenkaas en sinaasappeltrifle 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 vanavond 19.30-20.30 uur Popquiz vrijdag 19 december 16.00 uur Sandra Burgers presentatie dichtbundel Ongewerveld zaterdag 20 december 12.00-16.00 uur 15.00-16.30 uur Madrigaalkoor zingt kerstliederen zondag 21 december 13.00-17.00 uur Koopzondag 13.00-16.00 uur Koor Aller Tijden dinsdag 23 december Extra koopavond Dader voelde zich bedreigd en viel aan met vlammenwerper. door Emile Calon MIDDELBURG - De Middelburgse rechtbank veroordeelde gisteren een inwoner van Zuid-Beveland tot tbs met dwangverpleging. De man (58) viel deze zomer zijn buurman aan met een zelfgemaak te vlammenwerper, omdat hij dacht dat die buurman hem be dreigde. De man lijdt al jaren aan allerlei wanen, onder meer achter volgingswaan. Hij vermoedt dat er een organisatie is die hem wil ver giftigen met kadaverbacteriën. Om die reden had hij boven zijn slaap kamer een beveiligde ruimte ge bouwd en had hij zelfgemaakte verdedigingswapens in huis. Gedragsdeskundigen zijn van oor deel dat de man niet toerekenings vatbaar is. De rechtbank vindt ook dat hij behandeld moet worden. Niet in een psychiatrisch zieken huis, omdat hij daar ook medepa tiënten en personeel zou kunnen bedreigen en aanvallen. Daarom koos de meervoudige kamer van de rechtbank ervoor hem te ver oordelen tot een gedwongen opna me in een tbs-inrichting. KRUININGEN - Een 30-jarige auto mobilist uit de gemeente Schou- wen-Duiveland heeft gisteroch tend een ongeluk veroorzaakt op de snelweg A58 bij Kruiningen. De man reed rond 7.30 uur op de uitvoegstrook voor een afslag en zag te laat dat de auto vóór hem af remde. Die werd bestuurd door een 44-jarige man uit Terneuzen. Niemand raakte gewond, wel wer den beide auto's beschadigd. Tip? redactie@pzc.nl Steevast als er iets ergs was ge beurdzei die kennis van de lezer uit Kruiningen: 'Het had nog er ger gekund'. Daarop werd beslo ten hem eens iets te vertellen wat eigenlijk niet erger meer konom te zien hoe hij dan zou reageren. In de straat van de kennis woon de een getrouwde vrouw, die ge regeld bezoek kreeg van andere mannen uit het dorp. Toen haar man haar betrapte, stak hij woe dend de bezoeker dood. „Hij was zichtbaar ontdaan", al dus de lezer. „Toen kwam het er uit: 'Het had nog erger gekund'. Wij op onze beurt vroegen toen: 'Maar erger kan toch niet?'. Hij zei: 'ja, toch wél, want zelf kwam ik er ook nogal eens'."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 63