Meer dan nalaten ponds geef om dit kind 0 Schenken nalaten zoa Cr, Stop het domino-effect van diabetes Liliane [rjecht geven aan de vluchteling ledereen moet kunnen meedoen! Zorg en hulp bieden in allerlei omstandigheden. Daar staat het Leger des Heils voor. Gelukkig zijn er mensen die ons daarbij ondersteunen, met een gift of als vaste donateur. En er is nóg een heel bijzondere manier, het Leger des Heils opnemen in uw testament. D^pkundige medewerkers van onze sectie 'Nalatenschappen' helpen dan ook graag met deskundig advies rond uw laatste wil èn rond de uitvaart. Met heldere informatie en overzichte lijke documenten worden alle wensen correct en eenvoudig vastgelegd. S?—»*-».• IWH1* Neemt u gerust eens contact op voor informatie of een afspraak: telefoon 036 - 539 81 62 www.legerdesheils.nl Diabetes heeft een domino-effect Het brengt andere ziekten dichterbij. Het Diabetes Fonds zet alles op alles om daar wat aan te doen. In Nederland hebben ruim 1 miljoen mensen diabetes. Elke dag komen daar 200 mensen bij. Daarmee is diabetes een echte volksziekte geworden. Met een schenking of legaat draagt u bij aan het finan cieren van belangrijk wetenschappelijk diabetesonderzoek in Nederland. Met uw bijdrage kunnen we belangrijke, fundamentele stappen zetten op de weg naar het voor komen en genezen van diabetes. Meer weten over schenken of nalaten aan het Diabetes Fonds? Neem dan contact op metJan Kooning: 033 - 462 20 55 of ga naar onze website www.diabetesfonds.nl/notarieelschenken Diabetes Fonds I a I s- Uw •-.•:en: kan kinderen als Elius een geven. Neem contact op voor persoonlijk advies. Hét speciale fonds voor kinderen met een handicap in ontwikkelingslanden Doel bewust Wist u dat schenken en nalaten aan goede doelen ook goed kan zijn voor liw portemonnee? Wilt u bijvoorbeeld een aantal jaren na elkaar een bedrag overmaken aan een goed doel, dan kan dit fiscaal voordeel opleveren. U moet dan wel een notaris inschakelen. Dat geldt ook als u geld uit uw erfenis aan een goed doel wilt nalaten. Dan is namelijk een testament vereist. Schenken Vraag: is een schenking aan elk goed doel aftrekbaar van de inkomstenbelasting? Antwoord: nee, u hebt alleen recht op belastingaftrek voor persoonlijke.en vrijwillige giften aan zogenoemde anbi's: algemeen nut beogende instellingen. Dit zijn instellingen zoals goede doelen die door de Belastingdienst als "anbi" zijn aangemerkt. Wilt u weten of uw goede doel ook een "anbi" is? Kijk op: www.belastingdienst.nl/giften en klik op "anbi zoeken". Overigens hoeven anbi's over u giften ook geen schenkingsbelasting te betalen. Vraag: zijn er drempels en maxima voor het fiscale voordeel? Antwoord: ja, giften kunt u aftrekken als ze meer dan 1% van het drempelinkomen zijn (minimum €60). U mag echter niet meer aftrekken dan 10% van dit drempelinkomen, dat bestaat uit het totaal van uw inkomen uit werk en woning, het inkomen uit "aanmerkelijk belang" en het belastbare inkomen uit sparen en beleggen (samen box 1, 2 en 3), maar zonder rekening te houden met uw 'persoonsge bonden aftrek'. Heeft u een fiscale partner? Dan is het gezamenlijke bedrag van de genoemde drempelinkomens het uitgangspunt. Vraag: ik wil dit jaar voor de feestdagen nog een aftrekbare schenking doen; mag dat aan verschil lende goede doelen? Antwoord: ja, u kunt uw schenkingen aan verschillende goede doelen doen. De Belastingdienst telt uw giften bij elkaar op. Bewaar wel uw bankoverschrijving als bewijs voor de Belastingdienst. Vraag: wat is een "periodieke schenking"? Antwoord: bent u toch al van plan om enige jaren achtereen aan een goed doel te schenken, dan kunt u een "periodieke notariële schenking" overwegen. Voordeel is dat er geen drempel of maximum geldt. Handig voor u en voor het goede doel. Dit is ook de reden waarom veel goede doelen bereid zijn om de notariskosten van de akte voor hun rekening te nemen. Vraag informatie bij uw goede doel of bel de Notaristelefoon: 0900-3469393. Nalaten Vraag: kan ik een goed doel tot erfgenaam benoemen in mijn testament? Antwoord: ja, dan heeft het goede doel (samen met uw overige erfgenamen) recht op de gehele nalatenschap, dat wil zeggen baten en schulden. In de praktijk zal een goed doel om risico's te vermij den uw nalatenschap alleen aanvaarden voor zover deze positief is. Heeft u een "anbi" aangewezen als erfgenaam dan hoeft die geen belasting over uw nalatenschap te betalen, Vraag: ik kan in mijn testament toch ook alleen een bepaald bedrag reserveren voor een goed doel? Antwoord:ja, in dat geval noemen we het goede doel éen "legataris". Een legaat houdt in dat u een bedrag, een huis of een waardevol schilderij nalaat aan een persoon of instelling van uw keuze. Een legaat wordt vooral gebruikt voor nelaten aan niet-directe erfgenamen. De legataris is niet aansprake lijk voor eventuele schulden van uw nalatenschap. Vraag: ik heb al een zogenoemd "goede doelentestament", maar hoorde dat dit wordt afgeraden. Antwoord: klopt, dergelijke testamenten kunnen tegenwoordig minder voordelig voor u uitpakken. Ga daarom naar een notaris om dit testament eventueel te laten aanpassen. Deze pagina is mede mogelijk gemaakt door Wegener NieuwsMedia. De informatie is beschikbaar gesteld door DoelbewustNederlands grootste onafhankelijke goede doelenplatform voor betrokken burgers SC bedrijven (www.doelbewust.net). Doelbewust is een uitgave van Uitgeverij Oranje (www.uitgeverijoranje.nl). Aan deze informatie is de grootst mogelijke zorg besteed, maar de redactie van Doelbewust is niet aansprakelijk voor eventuele schade die kan voortvloeien uit de informatie op deze pagina. Tip: Geef uw schenkingen aan op het aangiftebiljet onder de vraag "Als u of uw fiscale partner in 2008 giften deed' Tip: Schenkingen komen alleen voor aftrek in aanmerking in het jaar waarin u de schenking deed Heeft u wel eens overwogen om ons werk te steunen met uw nalatenschap? Misschien is het een vorm van geven waar u nog met over na gedacht hebt. Toch is het goed om u alvast te laten informeren over de mogelijkheden. Zo kunt u zichzelf ervan verzekeren dat uw nalatenschap wordt bestemd voor doelen die u aan het hart gaan. U kunt met uw nalatenschap vluchtelingen in Afrika en Azië helpen weer een toekomst op te bouwen. Wilt u weten hoe? Vraag onze informatiefolder [rjecht nalaten aan over nalatenschap en pe riodieke schenkingen. Dit kunt u doen door ons te bellen 055 36633339 of te mailen naar info@zoa.ni. .Het UAF steunt al 60 jaar gevlucht talent Vluchtelingen zijn sterke en intelligente mensen met doorzettings vermogen. Mensen die we hier in Nederland goed kunnen gebruiken. Het UAF helpt al 60 jaar hoger opgeleide vluchtelingen bij hun studie en met het vinden van werk. Wij feliciteren de duizenden afgestudeerde vluchtelingen en..ook een beetje onszelf. Ruud Lubbers. Voorzitter Stichting voor Vluchteling-Studenten UAF Vluchtelingstudenten kunnen uw steun goed gebruiken! Wilt u meer informatie over nalaten en schenken, kijk op www.uaf.nl/steunhetuaf of bel (030) 252 08 89. Giro 76300 Geef nu! Giro 953 Het Revalidatiefonds zet zich in om de positie van mensen met een lichamelijke handicap of chronische ziekte te verbeteren. Om dit te realiseren is uw steun hard nodig! Kijk op www.revalidatiefonds.nl of bel 030 657 20 22 [rjecht voor de vluchteling www.zoa.nl 0 giro 550 apeldoorn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 59