'Voortaan zet Spelen en leren tussen de koeien i- Maatschappelijke instanties kruipen samen in kantoor Goes 't Hommeltje Antiek Interieur Kerstgluhwein- avonden! 26 Donderdag 18 december 2008 PZC b Hiphopfeest in Goese Polder met rap en dj GOES - De Utrechtse dj Stijn Kos terman, beter bekend als MC Steen, treedt vrijdag op tijdens een hiphopfeest in jeugdcentrum Goese Polder. In het voorprogramma staat een show van de rappers DMO en Mixxy. Het feest begint om 20.00 uur en duurt tot middernacht. Het jeugdcentrum is te vinden te genover winkelcentrum De Spin- ne in Goes. Accelerando viert weer kerst in Sint-Annaland sint-annaland - De Koninklijke Fanfare Accelerando geeft zaterdag een kerstconcert in de muziekzaal van De Wellevaete in Sint-Anna- land. De samenspeelgroep van leer lingen, de slagwerkgroep en de fan fare schotelen het publiek kerstmu- ziek voor. Zij worden geholpen door het ensemble Toeval, dat be staat uit leden van het Schorre- koor. Het concert begint om 19.30 uur. Na afloop is er een borrel. WIE WORDT DE LEUKSTE BABY VAN NEDERLAND? Ga nu naar ikbendeleukste.nl en plaats de mooiste foto van uw (klein)kind op deze leuke babysite en maak kans op fantastische prijzen! kYAYAYA IH H 4 SI4141KV1141B11 Kerstbal van dansclub in buurthuis De Pit goes - Dansclub De Vriendschap houdt zaterdag een kerstbal in buurthuis De Pit in Goes-Zuid. Het Brabantse duo Sjerrie Denz - onder Zeeuwse dansliefhebbers geen onbekenden - zorgt voor een vrolijke noot. Ook is er een verlo ting. De zaal gaat open om 19.30 uur; een half uur later kan de eerste dans beginnen. Buurthuis De Pit is te vinden aan de Appelstraat 2A. Raad Reimerswaal wil garantie voor buslijnen kruiningen - De gemeenteraad van Reimerswaal wil dat burge meester en wethouders er bij de provincie op aandringen dat er in de avonduren voldoende bussen blijven rijden in de gemeente en dat een garantie wordt afgegeven dat Yerseke, Hansweert en Kruinin- gen 's avonds een verbinding krij gen met NS-station Kruiningen en met Goes. In de nieuwe dienstrege ling van Connexxion is een aantal avond ritten van en naar Reimers- waalse kernen geschrapt. Aantal WMO-taken worden samengebald aan Stationspark. door Frank Balkenende GOES - Het Anti Discriminatie Bu reau Zeeland en het Meldpunt Hui selijk Geweld Zeeland verhuizen naar Goes. Per 1 februari zijn ze te vinden in het pand van MEE Zee land aan Stationspark. Het antidiscriminatiebureau zit nog in Vlissingen, vlak bij de Hoge school Zeeland, maar een beetje verscholen. Het meldpunt voor huiselijk geweld zetelt officieel in Middelburg. De provincie en dertien gemeen ten die verantwoordelijk zijn voor de Wet Maatschappelijke Onder steuning (WMO), hebben beslo ten een aantal WMO-taken te bun delen aan Stationspark in Goes. De regie komt in handen van de directe buur, het Samenwerkings verband Welzijnszorg Oosterschel- deregio (SWVO). Daarvoor wordt een nieuw WMO-beleidskantoor in het leven geroepen. Op de werk vloer zijn straks zes mensen te vin den, die zich vooral bezighouden met ontwikkeling van beleid, bij voorbeeld voor maatschappelijke opvang. Hier en daar krijgt het kantoor te maken met directe uit voering van WMO-taken, zoals op vang regelen als er ernstig huiselijk geweld wordt gemeld. Secretaris Frank Witkam van het Samenwerkingsverband Welzijns zorg Oosterschelderegio wordt di recteur van de zogeheten WMO-backoffice. Daarmee lijkt het samenwerkingsverband dat werkzaam is op de Bevelanden, Tholen en Schouwen-Duiveland plotseling promotie te maken van een bovenregionale naar een pro- vinciebrede organisatie. 1^ Goes krijgt een kantoor voor pro- vinciebrede WMO-taken. Per 1 februari zit daar onder meer het meldpunt huiselijk geweld en an tidiscriminatiebureau. „Nou, nou", reageert Witkam, „we praten hier over enkele WMO-ta ken. Bovendien is afgesproken dat deze constructie twee jaar draait. Daarna kijken we verder. Om die reden komt het WMO-kantoor naast dat van SWVO, zodat je straks de boel makkelijk kunt ont koppelen." Er is gekozen voor SWVO omdat dat een stevige organisatie is, het pand waarin MEE Zeeland huist nog capaciteit heeft en de locatie in Goes vlak bij het NS-station en bussenplein ligt. Voor cliënten die op het openbaar vervoer zijn aan gewezen, een verbetering ten op zichte van de huidige situatie. De dertien gemeenten en de pro vincie bekostigen het centrale WMO-kantoor. Witkam denkt dat de bundeling van taken onder één dak kan leiden tot besparingen. „Ie zit in één pand. Als je ziet dat er overlap is tussen huiselijke geweld en maatschappelijke opvang, ver wacht ik dat we op dat punt een stuk efficiënter kunnen werken." Automatisering stalling is door niemand met gejuich ontvangen. door Harmen van der Werf goes - Een ouder echtpaar komt woensdagochtend de fietsenstal ling van NS-station Goes binnen. De twee kijken hun ogen uit. „Wat is hier gebeurd?" Een mede werkster van een NS-promotie- team legt het uit. „De stalling wordt geautomatiseerd en van daag mag u daarom voor de helft van de prijs uw fiets stallen." Het aanbod wordt goed ontvangen, tot blijkt dat er met een chipknip moet worden betaald en er slechts één rijwiel per chipknip naar bin nen kan. Het systeem kan het an ders niet aan. „Belachelijk zeg", rea geert de vrouw. Stallingmedewer ker Albert Rijk strijkt met de hand over zijn hart. „Dan mag uw man vandaag voor niks stallen." Zo, dat is geregeld, de rust is weer gekeerd, tot Albert Rijk vertelt dat de stalling na de automatisering niet meer na zeven uur 's avonds is bemand. „Nou, als dat zo is", springt de vrouw - 'nee, geen naam' - uit haar vel, „dan zet ik mijn fiets niet meer in de stalling. Ik zet 'm voortaan wel buiten." Die reactie verbaast Albert Rijk niks. „Ik heb dat al van meer oude ren gehoord, vooral van vrouwen. Ze vinden het niet prettig, als ze 's De NS-fietsenstalling in Goes is sinds gisteren officieel geauto matiseerd. Het aantal bemande uren blijft redelijk groot, voor reparaties en fietsenverhuur. avonds hun fiets moeten ophalen, als er niemand meer zit." Stallinggebruiker Frank van de Lin de - 'ik kom hier zo nu en dan' - zal zich daardoor niet laten weer houden. „Het zal wennen zijn, de automatisering. En het is eigenlijk veel beter dat er mensen zijn die je kunnen helpen. Een fooitje kan ik straks niet meer geven. Niet dat ik al te gul was, hoor." Van de Linde ziet ook een duidelijk voordeel in het nieuwe systeem. „Als je met de laatste trein in Goes kwam, was de stalling dicht. Nu kun je nog wel naar binnen." Albert Rijk weet als stallingmede werker hoeveel late reizigers van de extra service zullen gebruikma ken. „Een stuk of vijf" Stallingbe heerder lelie de Kam knikt. „Veel meer zullen het er niet zijn." Hij heeft nog geprobeerd de automati sering tegen te houden met een handtekeningenactie, maar de NS zetten door. Hij gaat van 16,5 uur vergoeding naar 6 uur per werk dag. „We hoeven hier op werkda gen nog maar van 7.00 tot 10.00 uur en van 16.00 tot 19.00 uur te zijn", geeft lelie de Kam aan, „maar we zijn er langer, van 7.00 tot 19.00 uur op werkdagen en za terdags van pakweg 8.30 tot 17.00 uur, voor fietsreparaties en ook voor fietsenverhuur." Ton Kramer uit Krabbendijke, leer ling van het Goese Lyceum, zet z'n fiets weg. Hij heeft al een speciale jaarkaart waarmee hij de stalling poortjes kan openen. „Het is wel gemakkelijker, maar ik denk dat het plaatsen en het onderhouden van alle apparatuur net zo duur is als die mannen." Medewerker Albert Rijk wurmt zich door de nieuwe stallingspoort. heeft gemaakt over de visserij in dat eerste dorp. In het promotie filmpje, dat gisteren voor het eerst werd getoond bij de opening van de speel- en leerboerderij, komen de mooiste plekjes van Noord-Be veland voorbij. Uiteraard voorzien van een wervend commentaar. Burgemeester Henny van Kooten toonde zich erg blij met het film pje en ook de speel- en leerboerde rij is volgens hem een verrijking voor de gemeente. De Five Star Farm - zo heet hij - heeft onder meer een overdekte binnenspeel tuin, maar is ook een gewone boer derij, waar kinderen van alles kun nen leren. Verder zijn er een gluur- muur om vogels te kijken en, bin nenkort, een informatiecentrum van de stichting Akkerleven. Promotiefilm gaat in première tijdens opening speelboerderij. door Rob Paardekam KAMPERLAND - Noord-Beveland timmert flink aan de weg als het om het toerisme gaat. Zo werd gis teren de nieuwe speel- en leerboer derij aan de Baas Huisweg in Kam perland officieel geopend en ging een promotiefilm in première. Die film - hij duurt een minuutje of drie - wordt de komende tijd op verschillende locaties vertoond, maar hij kan tevens gebruikt wor den als onderdeel van grotere pro ducties. Zo maakt hij nu al deel uit Kinderen vermaken zich in het ballenbad van de speel-leerboerderij aan de van een langere film die de stich- Baas Huisweg in Kamperland. foto Willem Mieras ting Promotie Colijnsplaat en Kats A.s. donderdag en vrijdag vanaf 19:00 uur, hebben wij weer gezellige Komt u gezellig even langs, al is het maar om de sfeer, de koffie of onze glühwein te proeven. Graag tot ziens! Beestenmarkt 16, 4461 CT Goes T:0113-506063, www.thommeltie.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 54