Nieuw dieptepunt voor Feyenoord PZC 39 Suarez versiert gelijkspel voor Ajax 41 41 Vierde verlies van Heerenveen Donderdag 18 december 2008 Tip? sport@pzc.nl Lech Poznan bezorgt Rotterdammers vierde Europese verlies op rij. door Barry van der Hooft ROTTERDAM - Op de dag dat wordt bevestigd dat het nieuwe megasta- dion aan de oever van de Nieuwe Maas moet komen te liggen, hangt in het huidige onderkomen een ge zapige sfeer. De Kuip is voor het duel tussen Feyenoord en Lech Po znan (o-i) nog niet eens voor de helft gevuld en ongelijk kun je de thuisblijvers eigenlijk niet geven. De uitschakeling in de Uefa Cup is al weken een feit en voetballend heeft de Rotterdamse ploeg al een tijdje weinig meer te bieden. Feyenoord zit in financieel en spor tief opzicht opnieuw in zwaar weer. Na een zevende en een zes de plaats in de afgelopen twee sei zoenen staat het nu twaalfde in de eredivisie, met iets meer punten dan blessures. De trainer staat van zelfsprekend onder druk, maar Gertjan Verbeek heeft één groot voordeel. De fans staan als één blok achter hem. Verbeek richt zich op de nabije toe komst en hoopt vurig op een ken tering. De beleidsbepalers kijken ondertussen al veel verder vooruit. Natuurlijk baart de huidige malai se ze zorgen, maar tegelijkertijd is er dat mooie vooruitzicht. Een sta dion dat over acht jaar klaar moet zijn, plaats biedt aan liefst 80.000 toeschouwers en bijna 500 mil joen euro gaat kosten. Het is een bijzonder ambitieus plan, voor een club die nu een schuld van een miljoentje of zeventien heeft. Alleen met het nieuwe stadion wordt Feyenoord weer een top club, is de stellige overtuiging. Het kapitaal op het veld bestaat niet uit de vele dertigers, maar uit die paar talenten. Georginio Wijnal- dum en Leroy Fer proberen het hoofd boven water te houden in een elftal dat vierkant draait; Jona than De Guzman is al maanden ge blesseerd. Helemaal compleet kan Verbeek een aardig elftal opstellen. Maar ook tegen Lech Poznan heeft hij weinig opties. Zonder twaalf ge blesseerden rekent eigenlijk nie mand op een overwinning en heerst er een gelaten stemming on der de fans. Althans, tot de 27e mi nuut. Dan komen de bezoekers op voorsprong, als Fer zich laat aftroe ven door Ivan Djurdjevic (0-1). De Poolse fans die niet in de uitvak ken maar tussen de Rotterdamse supporters zitten juichen uitbun dig. Het levert ze rake klappen op en één voor één worden ze de Feyenoord-vakken uitgejaagd. Als de rust enigszins is terugge keerd, blijkt aan het begin van de tweede helft dat zelfs de scheids rechter geblesseerd raakt in de Kuip. Paolo Dondarini moet zich noodgedwongen laten vervangen en zijn vervanger Massimiliano Ve- lotto ziet hoe Lech Poznan nauwe lijks in problemen komt. Het Le gioen van Feyenoord wil 'bloed, zweet en tranen', maar ziet alleen een ploeg die geen vuist kan ma ken. De vierde nederlaag in deze Europese campagne (doelsaldo 1 voor en 10 tegen) blijkt onafwend baar en daarmee vestigt Feye noord een negatief record. Nooit eerder in de historie heeft de club vier Europese duels achter elkaar verloren. 'Schaam je dood', krijgen de Feyenoorders verschillende ke ren van hun eigen fans te horen. Het is het volgende dieptepunt in een voor de Rotterdamse club er barmelijk seizoen. Feyenoord (Ned) - Lech Poznan (Pol) 0-1 (0-1). 27. Djurdjevic 0-1. Scheids rechter: Dondarini (Ita). Toeschouwers: 23.000. Gele kaart: Lucius (Feyenoord), Peszko (Lech Poznan). Joop Alberda kan volleybalbond nog niet helemaal gedag zeggen Aardenburg en trainer Boute gaan ondanks successen uit elkaar Gemengde gevoelens in Spanje bij start van Vuelta in Drenthe E 1^ Feyenoord beleeft een nieuw dieptepunt in een zwaar tegenval lend seizoen. De ploeg verliest ook de vierde opeenvolgende Ue fa Cupwedstrijd, een record. foto Ed Oudenaarden/ANP Feyenoorder Leroy Fer (links) ontwijkt Lewandoski van Lech Poznan. Amsterdammers na 2-2 tegen Slavia Praag tweede in hun poule. AMSTERDAM - Ajax heeft de groeps- fase van de Uefa Cup met een ge lijkspel afgesloten. Slavia Praag,.al lang uitgespeeld in Europa, bestraf te de thuisclub voor één van de slechtste optredens van dit sei zoen (2-2). Luis Suarez redde pas in de slotminuut een punt voor Ajax uit een onterecht gegeven strafschop. De Amsterdammers sluiten groep F van de Uefa Cup achter winnaar Hamburger SV als tweede af Dat betekent dat ze morgen tijdens de loting voor de volgende ronde aan een nummer drie van een poule uit de Champions League worden gekoppeld. Ajax moet het in de zestiende finales in twee duels op nemen tegen Girondins Bordeaux, Werder Bremen, Sjachtar Do netsk, Olympique Marseille, Aal- borg BK, Fiorentina, Dinamo Kiev of Zenit Sint-Petersburg. Op basis van het duel met Slavia Praag mag Ajax weinig hoop op een lange Europese campagne koesteren. De Amsterdammers ver schaften zich alleen in de beginfa se een helder uitzicht op een grote zege. Daarna ontleedde de koplo per van Tsjechië af en toe de zwak ke plekken in de Amsterdamse for matie. Dario Cvitanich bleek ook tegen Slavia Praag nog geen volwaardige vervanger van de vertrokken Klaas-Jan Huntëlaar. De Argentijn se centrumspits was opnieuw over ijverig. Hij leed echter ook weer te veel balverlies en verscheen nauwe lijks in kansrijke positie voor het doel. Trainer Marco van Basten gunde Vurnon Anita en Siem de Jong een basisplaats omdat Gabri, Eyong Enoh, Rasmus Lindgren en Ismaïl Aissati niet beschikbaar wa ren. Beide negentienjarige voetbal lers uit de eigen opleiding liepen er een beetje verloren bij. Ze kre gen na rust gezelschap van de acht tienjarige Daley Blind, die Urby Ajax speelt op de valreep gelijk tegen Slavia Praag: 2-2. De arbi ter beloont een schwalbe van Suarez met een penalty. De Ar gentijn benut de buitenkans. Emanuelson mocht vervangen. Ajax stond op dat moment al op achterstand (1-2). Jan Vertonghen bezorgde de thuisclub in de derde minuut nog wel de openingstref fer. Daarna strafte Jaroslav Cerny een verdedigingsfout af en werkte Gregory van der Wiel een inzet van Marek Jarolim met de knie achter zijn doelman Kenneth Ver meer (1-2). Suarez forceerde in de slotminuut de gelijkmaker. Arbiter Kaldma uit Estland zag in een buiteling van de Zuid-Amerikaan geen Schwal be maar een strafschop. Suarez, die bij een juiste beslissing van de scheidsrechter zijn tweede gele kaart had moeten krijgen, stifte de bal vanaf elf meter tergend lang zaam in de lege hoek: 2-2. PORTSMOUTH - SC Heerenveen heeft de groepsfase van de Uefa Cup in stijl afgesloten. De Friezen verloren gisteren ook het vierde duel in groep D, met 3-0 van Portsmouth. De Engelse ploeg was net als Hee renveen al uitgeschakeld voor het bereiken van de volgende ronde. Peter Crouch maakte twee doel punten, Hermann Hreidarsson de derde..Heerenveen begon goed, en zag een schot stranden op de paal. Daarmee was alle kruit verschoten De ploeg van trainer Trond Sollied ging eerder onderuit tegen AC Mi lan (1-3), VfL Wolfsburg (1-5) en Sporting Braga (1-2). Het was de eerste keer dat SC Heerenveen de groepsfase van de Uefa Cup zon der punten afsloot.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 41