volgend seizoen vlammen m droomt van tweede klasse Sportgala gemeente Terneuzen nog grootser ATB'ers en veldrijders op oudjaar in Krabbendijke Hoek hoeft zaterdag niet weer naar Nieuwegein voor duel met Geinoord PZC Woensdag 17 december 2008 37 TERNEUZEN - Het Sportgala 2008 van de gemeente Terneuzen wordt op 13 maart 2009 in 't Spor- tuus in Axel gehouden. Gezien de grote belangstelling tij dens de vorige editie van het gala, wordt nu tweederde van de Axelse sporthal gebruikt. Daardoor kun nen flink wat meer toeschouwers binnen. Het gala wordt opnieuw grootser. Voor hét eerst zullen de genomineerden in filmpjes te zien zijn terwijl ze hun sport beoefe nen. De presentatie van het Sport gala ligt deze keer in handen van de Belgische sport- en televisiejour nalist Louis de Pelsmaeker. Hij is ook al diverse jaren gastheer tij dens het gala van de provincie Zee land. De genomineerden voor sportploeg(en), talenten en sport man en sportvrouw, zijn momen teel nog niet bekend. Clubs en sportkoepels kunnen hun beste sporters tot 10 januari voordragen bij de gemeente Terneuzen. KRABBENDIJKE - Sportievelingen en ook de jeugd van Krabbendijke hoeven zich op oudjaarsdag niet te vervelen. Want de plaatselijke ama teurwielrenner John van de Vree- de en de skeeleraars Andries Min- derhoud en Olivier Goud houden dan een ATB- en veldritwedstijd op de oude vuilnisbelt van het Be- velandse dorp. Aangezien het verleden heeft ge leerd dat het als gevolg van de feestvreugde en het overdag afste ken van vuurwerk onrustig kan zijn in Krabbendijke, vatten de ini tiatiefnemers het idee op een alter natieve bezigheid op te starten. „Vooral de gemeente vond het pri ma dat we iets wilden organiseren waardoor er waarschijnlijk minder rottigheid wordt uitgehaald", ver telt Andries Minderhoud. De jeugd tot en met 16 jaar kan gra tis meedoen. De jongste deelne mers (8 tot en met 12 jaar) begin nen om 12.30 uur. Daarna is vanaf 13.00 uur de jeugd van 13 tot en met 16 jaar aan de beurt. De cate gorie 40+ wordt om 13.45 uur aan het vertrek verwacht. Om 15.15 uur beginnen de deelnemers van 17 tot en met 40 jaar en de vrou wen aan hun wedstrijd. De perma nence is bij W Krabbendijke. Golfster Marjet van der Graaff komt ook volgend seizoen uit in de Ladies European Tour voor professionals. foto Dirk Jan Gieltema Li Jiao mag niet bij mannen in eredivisie HEERLEN - Tafeltennisster Li Jiao mag dit voorjaar niet voor AGIN Otten uitkomen in de eredivisie bij de mannen. De tafeltennis- bond NfTTB heeft haar dispensatie- verzoek afgewezen. Volgens de re glementen had de aanvraag vóór de najaarcompetitie moeten wor den gedaan. Li Jiao speelt al voor Li Ning/MF Services, het vrouwen team uit Heerlen, maar is veel te sterk voor de vrouwencompetitie. Harrington beste golfer op Amerikaanse tour PONTE VERDA BEACH - Padraig Har rington is uitgeroepen tot de beste golfer van het jaar uit de Ameri kaans proftour PGA. De 37-jarige Ier is de eerste Europeaan die de prijs ontvangt. Harrington won dit jaar twee Majors: het Brits Open en het PGA Championship. Sinds het begin van de PGA tour in 1990 wonnen bijna altijd Ameri kanen de prijs, van wie Tiger Woods zelfs negen keer. Trainerssoap bij Steaua Boekarest BOEKAREST - Nog geen twee maan den na zijn aanstelling als hoofd trainer van Steaua Boekarest heeft Dorinel Munteanu zijn ontslag brief gekregen. Hij moet plaats ma ken voor Marius Lacatus, de man die eind oktober zelf ontslag nam bij de Roemeense topclub. Mun teanu (40) boekte slechts één over winning. De machtige eigenaar George Becali haalde vervolgens Lacatus weer binnen. door Barry van der Hooft MIDDELBURG - Voor de spelers van Hoek is de winterstop begonnen. De KNVB heeft de uitwedstrijd te gen Geinoord, die zaterdag op het laatste moment werd afgelast, niet op het programma voor aanstaan de zaterdag gezet. Dat zorgde voor opluchting bij Hoek, na de teleurstelling van vier dagen geleden. Scheidsrechter Van Ewijk besloot het duel nog geen uur voor de geplande aftrap af te gelasten omdat bepaalde delen van het veld volgens hem niet be speelbaar waren. De selectie van Hoek zat daardoor vijf uur in de bus, zonder een bal te raken. De vier Zeeuwse zaterdag-eerste klassers moeten zaterdag nog wel aan de bak. Naast het duel WGZ- Kloetinge, dat al eerder was vastge steld, worden ook de afgelopen za terdag afgelaste wedstrijden van Zaamslag (thuis tegen Nieuw Lek- kerland), Terneuzense Boys (uit naar Rijsoord) en GPC (thuis te gen Achilles Veen) gespeeld. In de tweede klasse zijn Oostkapel- le-Duiveland en Oranje Wit- Nieuwdorp weer vastgesteld en één niveau lager staan de duels FC Dauwendaele-Kapelle en Rillan- dia-Colijnsplaatse Boys geprogram meerd. In de vierde klasse B is het Kruiningen-Krabbendijke en ont vangt Brouwershaven op eigen veld Vosmeer. teel in een 'flow'. „Nu hebben we wel dat beetje extra geluk dat wat we vorig seizoen niet hadden. Bo vendien zorgt resultaat ook voor vertrouwen en vertrouwen weer voor meer geluk. De echte reden 'Teams wapenen zich tegen ons. Dat is wel een mooie ervaring' waarom het beter gaat? We opere ren nu meer als een hecht team. Gaan voor elkaar door het vuur en knokken tot de laatste minuut. We kunnen conditioneel ook meer brengen." Noodzakelijk om te overleven. Want de verrassende koploper wordt nu met harde middelen be streden. „Je merkt dat we de te kloppen ploeg zijn. Teams wape nen zich tegen ons. Dat is wel een mooie ervaring. Het kost ons extra kracht." Met een trefzekere spits, een bijna onpasseerbare verdediging en Son- ja Matena als strafcornerspecialis te, zijn alle stukjes op hun plaats gevallen, meent Van den Eynde. „Sonja is ons kanon. De strafcor- ner loopt geweldig en hij kan in di verse varianten gespeeld worden." De Pabo-studente weet de plank dit jaar trouwens ook goed te ra ken. „Ik heb die goals nodig. Die geven vertrouwen en vooral durf Die 23 treffers van twee jaargele den evenaren is geen must, maar als het lukt, zou het wel gaaf zijn." Van den Eynde trainde al eens mee bij EMHC in Eindhoven, de stad waar zij studeert. Dat team speelt tweede klasse. Misschien is het wel een tegenstander voor vol gend seizoen. „Dat zou ook heel gaaf zijn. Ik wil voor mezelf zo hoog mogelijk hockeyen én plezier aan het spelle tje beleven. Bij Rapide heb ik het allebei. Ik ben op mijn zestiende in een warm nest terecht geko men, vol met vriendinnen. Dat zou ik niet willen missen. Ik speel de bij Braxgata in België, maar door de verhuizing naar Clinge kon ik er niet blijven. Daar was het niveau misschien wel hoger, maar de sfeer veel minder. Terwijl ik dat toch erg belangrijk vind om me thuis te voelen." BASKETBAL NBA. New York. Atlanta Hawks - Charlotte Bobcats 83-79, Toronto Raptors - New Yersey Nets 87-94, Washington Wizards - Indiana Pa cers 98-118, Boston Celtics - Utah Jazz 100-91, Miami Heat - Milwaukee Bucks 83-98, Dallas Mavericks - Denver Nuggets 88-98, Phoenix Suns-New Yersey Knicks 111-103, Sa cramento Kings - Minnesota Timberwolves 118-103, Golden State Warriors - Orlando Ma gic 98-1.09. BILJARTEN Driebanden. Vierde divisie, poule 5. Café Bil jart Reseda - L&8 Ledermode 8-0: Theo Plat- jouw - Corné Bakkers 30-17, 39; Cor de Jonge - Ad Braspenning 25-13, 37; Rob Claerhoudt - Rien Bakkers 25-17, 44; Cees Baumgarte - Cees van Rossum 20-1139.> TENNIS Hoek. TenJB Braakman Kersttoernooi. Mannen- dubbelspel. HD7: H. Prijs/W. Wolfert-J. Agten/H. Pichel 11-5. Vrouwendubbelspel. DD7:1. van Noord/V. de Rooij-Y. Bakker/S. Cee- len 12-1, E. Moens/M. Stevens-M. Franken/M. Pieters 7-5. Gemengddubbelspel. GD5: S. de Schepper/M. de Haas-A. van*Strien/D. van den Hout 7-6. VOLLEYBAL Vrouwen. Champions League. Farmutil Pi- la-Dela Martinus 3-1 (25-12 25-18 25-27 25-17). Vrouwen. CEV Cup. Oeralotsjka Jekate- rinenburg-Longa'59 3-0 (25-15 25-15 25-20). ZAALVOETBAL Goes. Tweede klasse A21. SSV65/EI Toro 1-Biezentrappers 2 16-2, SSV '65 3-SSV65 4 7-12, Biezentrappers 1-Matisse 1 5-4, FM Sra- nang 2-FC Dauwendaele 3 gestaakt bij de stand 4-3. AGENDA BILJARTEN Driebanden. Vierde divisie, poule 5. Steketee Schilders - 's Lands welvaren 2. Locatie: Tappe rij 's Lands Welvaren, Kwadendamme. Aan vang; 19.30 uur. Pool. Regionale tweede klasse. Roadhouse Uni ted - Roadhouse Rookies. Locatie: The Road house, Middelburg. Aanvang: 20.00 uur. TENNIS TenJB Braakman Kersttoernooi. Locatie: ten- nishal Braakman Sport te Hoek. Aanvang: 18.00 uur. ZAALVOETBAL Eerste klasse: Groené Ster-Schouwse Boys (21.00 uur) meer uitslagen op www.pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 73